Skocz do zawartości

Dobry stan komputera


Rekomendowane odpowiedzi

jak kazdy wie po dluzszym uzytkowaniu windowsa komputer "zamula" czasami dzieja sie dziwne zeczy.

I tu zwracam sie z taki oto zapytaniem do fachowcow:

Jakie polecacie programy do :

-czyszczenia rejestru? (ja uzywam cleanmypc registry cleaner x64 )

-defragmentacja dysku (nie uzywam zednego)

Czekam na wsze propozycje

aha uwaga odpadaja produkty firm:

Piriform Raxco, oraz Diskeeper

Programy nie musza byc darmowe

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
jak kazdy wie po dluzszym uzytkowaniu windowsa komputer "zamula" czasami dzieja sie dziwne zeczy

 

Zależy u kogo :P

 

 

-czyszczenia rejestru? (ja uzywam cleanmypc registry cleaner x64 )

 

Zasadniczo nie polecam szczególnie "czyszczenia rejestru". To ma niezbyt duże przełożenie dla "przyśpieszenia", a usuwając za dużo można się pogrążyć. O wiele ważniejsze jest kompaktowanie rejestru.

 

 

-defragmentacja dysku (nie uzywam zednego)

(...)

aha uwaga odpadaja produkty firm:

Piriform Raxco, oraz Diskeeper

Programy nie musza byc darmowe

 

A jakiż powód dla wykluczenia tych aplikacji, co z nimi "nie tak"? Z darmowych można polecić Puran Defrag Free Edition. Dysponuje funkcją "Boot Time". Ma natywną wersję x64.

 

PS. I temat dążący w podobnym kierunku: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

np.: Piriform ccleaner: nie czysci tylko miesza w rejestrze..... po pewnym czasie uszkadza system

Raxco: duzo programow do wszystkiego: zajmuja duzo miejsca i sa do niczego....

Diskeeper : nie wiem czy mam pecha czy co ale 2 razy uzylem tego programu i system padl po restarcie...

nie chodzi mi o przyspieszanie lecz optymalizacje wielkosci i pracy systemu....

Odnośnik do komentarza

Używam tego samego systemu od ponad roku (i to tylko ze względu na wymianę płyty głównej) i jakoś nic nie zamula.

Zestaw:

Comodo Internet Security

Malwarebytes' Anti-Malware

CCleaner

Defragmentator windowsowski

Raz na jakiś czas profilaktyczne sprawdzanie logów przez ekspertów w tej dziedzinie.

Wszelakie oprogramowanie usuwam Revo Uninstallerem.

Jak łatwo zauważyć, wszystko zupełnie za darmo :)

System śmiga tak samo jak w dniu instalacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
np.: Piriform ccleaner: nie czysci tylko miesza w rejestrze..... po pewnym czasie uszkadza system

 

Myślałam, że mowa o Piriform Defraggler, jako że umieściłeś markę w kontekście innych producentów glównie znanych z defragmentacji. Z tym CCleaner, a co myślisz że z innymi lepiej? To jest "normalne" zagrożenie przy czyszczeniu rejestru obojętnie czym. Zawsze istnieje ryzyko, że za dużo zostanie usunięte / błędna ocena programowa. Dlatego nie kładę szczególnego nacisku na wykonywanie tych operacji, tym bardziej że "optymalizacji" za dużo z tego nie wypływa.

 

 

Raxco: duzo programow do wszystkiego: zajmuja duzo miejsca i sa do niczego....

 

Ponownie: myślałam, że mowa o konkretnym programie o nazwie PerfectDisk. Który notabene jest jednym z najlepszych komercyjnych defragmenterów, w mojej opinii.

 

 

nie chodzi mi o przyspieszanie lecz optymalizacje wielkosci i pracy systemu....

 

Używasz słowa "zamula", toteż używam słowa "przyśpieszyć". Kwestia słownikowa. Podstaw sobie dowolne pasujące słowo.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

jak kazdy wie po dluzszym uzytkowaniu windowsa komputer "zamula" czasami dzieja sie dziwne zeczy.

 

Kilka refleksji z mojej strony (wykluczam powody związane z infekcją):

 

1. Tak przybywa plików na partycji systemowej i to jest zjawisko normalne.

2. W związku z tym przy instalacji należy to uwzględnić określając wielkość partycji - zalecam duży zapas. Minimum to 50 - 80 % wymagań nominalnych.

3. Często powodem jest zbyt mała ilość wolnego miejsca i duża defragmentacja związana z aktualizacjami, instalacjami softu, domyślną lokalizacją Moich Dokumentów oraz modyfikacją plików.

4. Należy kontrolować zawartość katalogów Temp.

5. Systematycznie wykonywać oczyszczanie dysku.

6. Okresowo usuwać stare punkty przywracania - jeżeli system jest stabilny np przez dłuższy czas i w tym okresie nie wykonywano istotnych modyfikacji systemu.

7. Warto to zrobić przed planowanym instalowaniem konkretnego softu.

8. Wykonywać defragmentację przy pomocy softu posiadającego opcję Boot Defrag.

9. Systematycznie kontrolować zawartość Konfiguracja Systemu -> Uruchamianie (dla świadomych skutków również Autoruns).

10. Kontrolować ilość procesów w Menadżerze Zadań - wszystkich procesów powinno być około 40 - 45 i system musi działać (oczywiście są przypadki indywidualne).

11. Złota zasada - IM SŁABSZY HARDWARE TYM WIĘKSZE ZAPASY NA PARTYCJACH I CZĘSTSZA KONTROLA.

 

I to by było na tyle - w dużym skrócie. Znawcy wiedzą dodatkowo co więcej i jak konfigurować.

 

BTW

 

Gdybym przed dodaniem nie zrobił Ctrl+C treści to by tego nie było. Dodaj odpowiedź - wywaliło SQL .....

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...