Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja Livebox TP


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem :)

 

aktualnie korzystam z NEOSTRADY TP poprzez modem USB SpeedTouch 330

 

chcę zainstalować LIVEBOX TP - jest to jakaś oferta promocyjna połączona ze zwiększeniem prędkości,

pomimo rad, że lepiej kupić samemu jakiś router mimo wszystko chcę zainstalować ten livebox

 

no i spróbowałam

 

wymagania techniczne:

linia telefoniczna z gniazdem RJ-11 i aktywna usługa neostrada

wolne gniazdo Ethernet w komputerze

napęd CD-ROM

system operacyjny XP, VISTA lub 7

przeglądarka internetowa

 

i nic więcej nie podają - więc niby wszystkie wymagania techniczne mam spełnione, ale

 

instalacja kończy się komunikatem

"NIE WYKRYTO AKTYWNEJ KARTY SIECIOWEJ NA TYM KOMPUTERZE"

 

wśród wymagań technicznych nic nie było o żadnej karcie sieciowej - w MU jako karta sieciowa pokazuje mi się tylko SpeedTouch USB ADSL PPP, no ale w trakcie instalacji liveboxa stary modem jest odinstalowany

 

Pan z TP kazał mi wpisać w przeglądarce adres 192.168.1.1 - żadna strona się nie wyświetliła, więc Pan stwierdził, ze na moim komputerze nie da się zainstalować tego liveboxa

oraz, że musiałabym kupić kartę sieciową,

 

no to teraz pytanie, skoro wśród wymagań technicznych nie było nic o karcie sieciowej, czy rzeczywiście muszę coś dokupić ? a może można coś jeszcze sprawdzić w tej kwestii, tylko ja o tym nie wiem ? a jeśli tak to co wybrać, jaką kartę? - chcę, żeby z tej samej sieci można było jeszcze korzystać z laptopa...

 

w razie czego zrobiłam raport SIW

http://www.speedyshare.com/files/29470729/SIW_FREEWARE_XXX_20110718_103942.html

 

no i wybaczcie laikowi :rolleyes:

 

 

EDIT:

 

a może powinnam coś zrobić z tym drugim urządzeniem z czerwonym krzyżykiem ?

ethernet.png

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście, że jest mowa o karcie sieciowej:

"wolne gniazdo Ethernet w komputerze"

;)

 

Masz albo wyłączoną kartę sieciową, albo niezainstalowane sterowniki. Oczywiście kablem go podłączasz ? Poza tym Liveboxa to nawet przez USB można podłączyć. IMO lepiej RJ-45 go podłączyć.

Nie instaluj żadnych neostradowych aplikacji, nie ma potrzeby.

 

Oczywiście w laptopie bezprzewodowo będzie działać.

 

"Pan stwierdził, ze na moim komputerze nie da się zainstalować tego liveboxa

oraz, że musiałabym kupić kartę sieciową, "

Trzeba było się zapytać, czy przypadkiem ktoś go tępym narzędziem w tył głowy nie uderzył :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest mowa o karcie sieciowej:

"wolne gniazdo Ethernet w komputerze"

;)

 

Masz albo wyłączoną kartę sieciową, albo niezainstalowane sterowniki. Oczywiście kablem go podłączasz ?

 

OK, to patrząc na obrazek, który dodałam w poście #1 jak mam włączyć tę kartę sieciową ? czy wystarczy tylko kliknąć na to urządzenie z czerwonym krzyżykiem i po prostu je włączyć ?

Odnośnik do komentarza

Dzięki, teraz podłączyłam.

 

Tylko teraz jestem niezabezpieczona :blink:

myślałam, że po drodze coś tam mnie poprosi o hasło...

 

więc teraz pytanie co mam szybko zmienić w ustawieniach automatycznych, żeby było bezpiecznie, a jednocześnie, żeby nie było problemów z łączeniem się z siecią z laptopa w pokoju obok ?

Odnośnik do komentarza

Wejdź na stronę konfiguracyjną Livebox, zazwyczaj http://192.168.1.1 (domyślne login i hasło to admin i admin). Przejdź do karty Sieć bezprzewodowa i ustaw Zabezpieczenie na WPA2 jeśli jest dostępne lub WPA, w przypadku gdy tego pierwszego brak. Po prawej zaznacz Wyłącz pod Adres MAC. Potem kliknij Konfiguracja WPA, ustaw hasło i Szyfrowanie na AES (jeśli niedostępne, to TKIP). Następnie naciśnij Zastosuj i przy pytaniu Zapisz modyfikacje wybierz Teraz następnie przycisk Zapisz. Wybierz z górnego menu Zapisz/Wyczyść/Uruchom ponownie i kliknij Uruchom ponownie.

 

Livebox może się uruchamiać dosyć długo, niekiedy nawet 5 minut, co jest - przynajmniej dla mnie - swoistym fenomenem wśród routerów. Normalnie (sprzęt od innego producenta) trwa to do 15 sekund.

 

Potem zgodnie z tym hasłem skonfiguruj połączenie na komputerach korzystających z Wi-Fi. W TYM temacie, jak to dokładnie przebiega pod Windows 7.

 

Zmiany wykonaj przez komputer podłączony do Liveboksa przewodowo.

 

A, ostatni raz, gdy korzystałem z tego sprzętu nie obsługiwał on WPA2. Mam nadzieję, że od tamtego momentu się to zmieniło, nie jestem w stanie tego sprawdzić.

 

EDIT:

Rozmawiałem właśnie z technikiem z TP, nowa wersja (na rynku od 2010 r.) obsługuje WPA2 i AES, ale wciąż wydawane są stare Liveboksy. Ten nowy ma 6 diod, ten stary - 5 i to jest najłatwiejsza metoda ich rozróżnienia...

Edytowane przez DawidS28
Odnośnik do komentarza

@DawidS28

 

mam model z sześcioma diodami,

 

na razie zmieniłam tylko hasło administratora, loginu admin zmienić i tak nie można - jest komunikat

oraz zmieniłam nazwę sieci Wi-Fi i rozgłaszaj SSID zrobiłam na NIE

 

i teraz tam jest tak:

WPA-PSK (TKIP)- klucz musi składać się z przynajmniej 8 znaków, Wi-Fi działa tylko w trybie b/g

WPA2-PSK (AES):klucz musi składać się z przynajmniej 8 znaków

WPA/WPA2 Mixed-klucz musi składać się z przynajmniej 8 znaków (tryb ten jest zalecany i ustawiony domyślnie)

 

i teraz na razie jest ustawione zabezpieczenie WPA/WPA2 Mixed- skoro ma w nazwie WPA2 to ma tak zostać ?

 

poniżej mam jakiś klucz zabezpieczeń nadany automatem z możliwością zmiany - ale to chyba nie jest to hasło do sieci ?

 

potem mam jeszcze do wyboru jakiś kanał, który jest na AUTO

 

nie widzę żadnego WYŁĄCZ po prawej KLIK

oraz dalej jest to KILK :

Odnośnik do komentarza

Jakąś nową stronę konfiguracyjną zrobili...

 

loginu admin zmienić i tak nie można - jest komunikat

Wiem. Mój Linksys WRT54GCv3 nawet nie sprawdza przy logowaniu do strony konfiguracyjnej loginu, tylko hasło. Wiele innych też tak ma...

 

oraz zmieniłam nazwę sieci Wi-Fi i rozgłaszaj SSID zrobiłam na NIE

Proponuję włączyć rozgłaszanie SSID, przy szyfrowaniu WPA to nie ma już praktycznie żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa, a ułatwia podłączanie kolejnych urządzeń.

 

Wi-Fi WPS - funkcja problematyczna. Nie każdy sprzęt to obsługuje. Ja bym wyłączył.

 

nie widzę żadnego WYŁĄCZ po prawej KLIK

oraz dalej jest to KILK :

Filtrowanie adresów MAC jest wyłączone i proponuję tak zostawić.

 

i teraz na razie jest ustawione zabezpieczenie WPA/WPA2 Mixed- skoro ma w nazwie WPA2 to ma tak zostać ?

Jeśli komputer, który ma się łączyć bezprzewodowo obsługuje WPA2, to ustaw WPA2-PSK, jeśli nie - WPA/WPA2-Mixed. To ostatnie, to koegzystencja WPA i WPA2 na jednym SSID. Obecnie praktycznie każdy sprzęt obsłuży WPA2.

 

poniżej mam jakiś klucz zabezpieczeń nadany automatem z możliwością zmiany - ale to chyba nie jest to hasło do sieci ?

To jest właśnie to hasło, które podajesz przy podłączaniu jakiegoś komputera bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza

Potem zgodnie z tym hasłem skonfiguruj połączenie na komputerach korzystających z Wi-Fi. W TYM temacie, jak to dokładnie przebiega pod Windows 7.

 

Zmiany wykonaj przez komputer podłączony do Liveboksa przewodowo.

przyznaję się, że jeszcze nie przestudiowałam tego tematu, ale...

 

Czyli skonfigurowałaś już sieć i wszystko działa?

 

na domowym/stacjonarnym komputerze wszystko działa - klikam przeglądarkę i mam, na nic nie czekam

 

natomiast problem mam z laptopem, ale nie wiem, czy z mojego poziomu coś da się zrobić

 

laptop jest służbowy (Męża), w domu bywa wieczorami i nocą, Mąż nie jest administratorem,

w ogóle nie widać w nim żadnych dostępnych w okolicy sieci bezprzewodowych

na obrazku zebrałam kilka komunikatów KLIK- być może tylko informatyk w firmie może coś ustawić :confused:

Odnośnik do komentarza

Czy na tym lapku jest inny program do zarządzania sieciami?

Może być dostępny tylko z poziomu konta administratora, jeśli tak jest, to bez uprawnień trudno będzie cokolwiek zrobić.

 

przyznaję się, że jeszcze nie przestudiowałam tego tematu, ale...

Tam jakiekolwiek znaczenie ma tylko ten jeden post z obrazkami, do którego linkowałem.

Pozostałe to męczenie się z usługą Klienta DHCP, w tym przypadku zupełnie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza

Czy na tym lapku jest inny program do zarządzania sieciami?

 

Inny program ? ... hmmm ... nie wiem... :rolleyes:, a ten pierwszy program do zarządzania sieciami to masz na myśli z poziomu systemu czy coś innego ?

 

Generalnie praca opiera się o jakiś dysk sieciowy na serwerze centralnym z dostępem do części danych tylko w sieci firmowej,

to samo z internetem, na ten moment Mąż miał połączenie tylko będąc z firmie.

Chyba będzie musiał rozmawiać w takim razie ze swoim administratorem, chyba, że można zastosować coś przenośnego np. na pendrive.

 

Tam jakiekolwiek znaczenie ma tylko ten jeden post z obrazkami, do którego linkowałem.

Pozostałe to męczenie się z usługą Klienta DHCP, w tym przypadku zupełnie niepotrzebne.

No to w takim razie chyba nic to nie da , bo na laptopie po kliknięciu na dostępne sieci bezprzewodowe nic absolutnie się nie pokazuje, nawet sieci sąsiadów ;)

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza

Inny program ? ... hmmm ... nie wiem... :rolleyes:, a ten pierwszy program do zarządzania sieciami to masz na myśli z poziomu systemu czy coś innego ?

Chodzi o komunikat z Twojego screenu z windowsowego Kreatora sieci Wi-Fi (po lewej na środku). Według tego uruchomiony jest inny program do konfigurowania połączeń (w domyśle: firmowy). Można przywrócić działanie tego systemowego według TEGO. Nie mam pod ręką XP, ale to prawie na pewno nie pójdzie bez uprawnień admina.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...