Skocz do zawartości

MSSE - Dziwne zachowanie (to chyba nie wirus)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Używam Microsoft Security Essentials

i mam ustawione zaplanowane szybkie skanowanie co piątek

 

Jednak od jakiegoś czasu co uruchomienie komputera pokazuje że komputer nie był dawno skanowany i wychodzi że skanuję codziennie

obojętne czy wykonam Szybkie czy Pełne skanowanie to po następnym uruchomieniu komputera jest to samo

 

Windows 7 32-bit

załączam link do loga z OTL http://www.wklej.org/id/562889/

Malwarebytes' Anti-Malware nic nie wykrył

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Defensewall Hips kiedyś miałem

mulił najbardziej z nich wszystkie aplikacje odpalały się z ok 5 sekundowym opóźnieniem

poza tym DW jest płatny a wersja Gizmos która kiedyś została udostępniona

to wersja 2.56 i jest niekompatybilna z Windows 7

 

DW generalnie jest lekki ale prawdą jest, że spowalnia niektóre aplikacje oraz "Menu/Programy" i "Mój komputer". Bardzo lekki natomiast jest GeSWall. Z antywirusów najmniej obciąża kompa Immunet FREE Antivirus (bez ClamAV). Sypie jednak trochę FP.

Odnośnik do komentarza

szczerze to bym wziął KISa

lubiłem go nawet

ale niestety on kosztuje...

 

Defensewall Hips jak by nie patrzeć jest solidną ochroną ale do komputera domowego chyba niepotrzebnie

 

Zauważyłem, że dziś od włączenia kompa nie pokazał się ów komunikat dzięki któremu rozpocząłem temat.

Ciekawe czemu wszystkie aplikacje mam uruchomione 'jak zawsze'

Odnośnik do komentarza

Z pakietów zdecydowanie stawiam na Comodo. KIS także jest bardzo dobry przy zaawansowanej konfiguracji HIPS-a i firewalla oraz gdy programy łączące się z netem dodane są do sandboxa.

 

DefenseWall jest znakomitą aplikacją dla osób pobierających dużo nieznanych plików np. PDF, DOC, MP3, JPG itp. Niestety nie chroni w ogóle w trybie zaufanym oraz nie izoluje takich urządzeń jak odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe, telefony komórkowe itp. Zdarzają się także sporadyczne przypadki braku izolacji w trybie niezaufanym. W połączeniu z wirtualizacją on-demand (wirtualna maszyna, wirtualizer dysków, piaskownica) stanowi znakomitą ochronę!

 

Jeżeli chodzi o MSE, to błąd mógł być naprawiony po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...