Skocz do zawartości

Jak sprawdzić jaki dysk twardy obsłuży moja płyta główna?


chrup

Rekomendowane odpowiedzi

moze bys sprecyzowal o co ci chodzi - tak dokladniej

Co zrozumiałeś z tego obrazka, który zapodałeś we wskazanym poście? Co wg Ciebie miałoby się stać jeśli podepniesz rzeczoną przez siebie zasiłkę "600 watt w standardzie ATX 2.3"? "Sekcje zasilania byly oparte o inne standarty wlasnie." - tutaj z kolei o co Tobie chodzi?

 

to dotyczy systemu plikow FAT16 i FAT32 oraz Win Xp i starszych.

To jest ograniczenie architektury komputerowej.

 

A czy ja to gdzieś neguję?

Inny (i pełniejszy) fragment apropo Twojego może:

 

Systemy operacyjne nieobsługujące adresowania w standardzie Long LBA nie rozpoznają dysku twardego o pojemności przekraczającej 2,1 TB. Co więcej, ze względu na różnice w systemach BIOS, trudno jest przewidzieć, jak zareaguje system operacyjny Windows XP w przypadku zastosowania wraz z nim dysku twardego o pojemności większej niż 2,1 TB. System może rozpoznać wyłącznie pojemność przekraczającą wartość 2,1 TB, bądź pojemność do wartości 2,1 TB. Czyli, system operacyjny Windows XP może rozpoznać dysk o pojemności 2,5 TB jako dysk o pojemności 400 GB lub 2,1 TB.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czy ma mamy jakis problem ? to chodzmy na PW. Nie miejsce tu na Twoje frustracje. Tak starsze plyty ATX2.1 mialy inaczej konstruowane uklady zasilajace i dostarczony prad z nowszych zasilaczy moze, ale nie musi powodowac problem. Takie informacje podaje chociazby wikipedia. To moze jest jak najbardziej na miejscu. Kolega dostal chyba dos jasne wskazowki. Jesli czegos nie zrozumial to zapyta.

Odnośnik do komentarza

BeQuiet! jest najcichszy lecz polecam kupić nowy no ale róbta co chceta :-)

 

http://www.ceneo.pl/3437587?se=EPSQ4uyZ2KVmoupIzYhMWj_H4ZjbMHZt&gclid=CLLqx9yihqoCFdAn3wodU2Kg1A

 

Bequiet! PurePower to seria wydajnych i bardzo cichych zasilaczy

 

http://www.be-quiet.net/be-quiet.net/index.php?StoryID=17&ProductID=44&websiteLang=pl

 

 

 

Ja posiadam zasilacz tej serii tylko że 530wat w moim komputerze i jestem z niego baaardzo zadowolony - jest cichy i wydajny a że mam komputer który pobiera dosyć dużo energii i w sumie jest głównie stosowany do wymagających gier no to wiem co mówię :-)

Odnośnik do komentarza

Farmazony? mozesz udawac kogo chcesz. Temat byl prosty, chlopak dostal odpowiedzi, nie chce mi sie z toba gadac. Widze, ze wakacji potrzebujesz jako jedyny i sluszy wykladowca to ty pleciesz farmazony w postaci np.

Tym bardziej w konterkście wymiany dysku, ale nie chodzi tutaj o jego prądożerność - raczej o stabilność napięć zasilacza
pradozernosc? mozesz rozwinac temat? Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...