Skocz do zawartości

Shoutbox


staniorFP

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Użytkownicy myśleli (są posty w dziale Serwis na ten temat), ja nie mam takich zamiarów :P

 

Co się dzieje w Shoutboxach, widać w cudzych Shoutboxach. Pomimo jawnego zakazu próśb o pomoc, zawsze się znajdzie "misiek", który próbuje zwrócić uwagę na swój temat, bądź też zadaje pytania, sądząc że taka forma przyśpieszy niesienie mu pomocy. Shoutbox to w mojej opinii składnik wyglądający nieprofesjonalnie / mało poważnie w kontekście poprzeczki którą tu stawiam, i może prowokować niepożądane treści. Kojarzy mi się z forum, które jest typem choinki.

Odnośnik do komentarza

mhh rozumiem.

 

To fakt przeglądałem różne fora komputerowe i mimo że jest zakaz to sie dobraszaja o szybsza pomoc.

 

 

Sam jestem moderatorem na pewnym forum nawet stoi na takim samym serwerze i cos mi tu brakowało na samym dole strony czyli shoutboxa. tylko tam gdzie ja jestem ma całkowicie inny temat :) Fifa :)

Edytowane przez staniorFP
Odnośnik do komentarza
tylko tam gdzie ja jestem ma całkowicie inny temat Fifa

 

Shoutbox nie wydaje mi się niczym złym w połączeniu z takim rodzajem tematyki, to ma uzasadnienie w moich oczach. Zupełnie inny typ community. Sformułowania użyte powyżej kierowałam w stronę forów, które pretendują do rozwiązywania aspektów technicznych z komputerami / systemami i mają czelność określać się jako "pro", takie małżeństwa biorą rozwód z niekorzystnym podziałem majątku. Nawiasem mówiąc, z obserwacji znajoma mi także farsa pod tytułem Shoutbox zaczynający żyć własnym życiem, tzn. góra umiera i nie ma już nic do zaoferowania, najwięcej się dzieje w Shoutboxie (nie wymaga żadnej inteligencji do tworzenia "nowego contentu").

 

Powtarzając: dla mnie najistotniejszym powodem dla braku osadzenia czegoś w tym stylu jest przyciąganie uwagi użytkowników w nieodpowiednie miejsce i nadużywanie elementu sprzecznie z jego przeznaczeniem. I to jeszcze przy istnieniu tylu alternatyw komunikacyjnych.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Osobiście jestem przeciwny firmowaniu marką forum czegokolwiek na zewnątrz. A od luźnych rozmów mamy przecież "Relaxation room". Nie róbmy z tego miejsca Facebooka. Powstaje duże zagrożenie zaśmiecenia shoutboksa problemami technicznymi i ponagleniami / prośbami o pomoc. Jestem na nie.

 

Jeśli nadejdzie - chociaż w to wątpię - taki czas, że fixitpc.pl przekształci się w portal z artykułami, recenzjami, forum i całą resztą (jak teraz DP czy PCLab), to możemy nad jakimiś rozwiązaniami społecznościowymi pomyśleć, ale według mnie jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza

No ok, ale nie firmowany przez forum.

 

Kanał IRC to miejsce praktycznie nieobliczalne, wymagające opieki 24/7 (jak i miejsce, w którym teraz się znajdujemy). Poza tym problemy takie same, jak w przypadku czata / shoutbox, czyli rozwiązywanie problemów technicznych przez IRC-a, co raczej nikomu nie wyjdzie na dobre.

 

Nie mam nic przeciw, żeby ktokolwiek utworzył swój kanał IRC / konferencję przez XMPP, ale nie pod patronatem i opieką fixitpc.pl. Jako indywidualne działanie - nie widzę przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...