Skocz do zawartości

Prawoklik z opóźnieniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Brak mi pomysłów. Windows XP pro sp3. Domena, profile moibilne. Problem polega na tym, że na niektórych plikach po kliknięciu prawym przyciskiem myszki, menu kontekstowe pokazuje się z opóźnieniem i to niemałym. O dziwo, po wyłączeniu "Połączenia sieci lokalnej" problem znika. W procesach nic nie siedzi, po sieci nic nie biega (sprawdzałem wiresharkiem). Zmieniałem antywirusa, używałem jednej z solucji, którą znalazłem w sieci, dotyczącej modyfikacji menu kontekstowego, ale też nie pomogło (program ShellExView). Proszę o jakąś radę, reinstalacja systemu nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Problem polega na tym, że na niektórych plikach po kliknięciu prawym przyciskiem myszki, menu kontekstowe pokazuje się z opóźnieniem i to niemałym. O dziwo, po wyłączeniu "Połączenia sieci lokalnej" problem znika.

 

To wygląda na ten przypadek: KLIK. Skorzystaj z podpowiedzi na temat ręcznego wyszukania w rejestrze wpisów kontekstowych kierujących na ścieżkę sieciową. Jako uzupełnienie spis kluczy rejestru menu kontekstowych: KLIK.

 

 

używałem jednej z solucji, którą znalazłem w sieci, dotyczącej modyfikacji menu kontekstowego, ale też nie pomogło (program ShellExView)

 

Być może ShellExView nie objął wszystkich wpisów. Tu jednak efekt występuje przy prawokliku, czyli powinno chodzić o menu kontekstowe. Pro forma możesz sprawdzić co widzi bratni program ShellMenuView.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...