Skocz do zawartości

Problem z instalacja oprogramowania tunera TV jak i wolny system


Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Dostałem komputer po spaleniu zasilacza (ibox) do sprawdzenia czy da się zreanimować , po wymianie na sprawny komputer dział a ja przystąpiłem do drugiej części zadania usprawnienie systemu bo był mól straszliwy .

 

Wywaliłem sporo programów defragmentacja dysku (stary seagat 7 - 80 GB sprawny, testowany MHDD jak i hD tune brak błędów) , po tym system w miarę sprawnie działa choć odnoszę wrażenie że powinno być lepiej.

 

Ale podstawowe problem mam z instalacja i działaniem wewnętrznego tunera tv compro , tzn instalacja oprogramowania czy to z płyty czy z nowszej wersji ze stron supportu przebiega prawidłowo, jednakże po restarcie mam po kolej takie komunikaty i zupełnie nie wiem co z tym zrobić . Sam program po próbie uruchomienia zgłasza takie błędy jak na dalszych obrazkach i jest tylko czarny ekran .

 

Jeszcze dopisze konfiguracje : procesor celeron 2.53 ghc ,ram 1 GB , grafika Nvidia 8500 GT , logi i dziennik zdarzeń Mój link

post-140-0-26099200-1310392501_thumb.png

post-140-0-55966200-1310392589_thumb.png

post-140-0-09332500-1310392601_thumb.png

post-140-0-19058000-1310392819_thumb.png

post-140-0-89088600-1310392857_thumb.png

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to tak:

 

1.Co do szybkości systemu to można parę programów wyłączyć.Start > Uruchom... > wklepujesz msconfig > zakładka "Uruchamianie" i odznaczasz pozycje: NeroCheck, RivaTunerStartupDaemon, UVS10 Preload oraz (jeśli nie potrzebne) to DriverMax, NvMediaCenter (usługa nVidii) i Advanced SystemCare 3 .A skoro jesteśmy przy Advanced SystemCare, to jest już nowa wersja 4 [KLIK].Na razie tylko po angielsku.

 

2.Co do tunera TV.Na screenie nr.3 widać pytanie o sterownik vmxvid.sys, ale czy klikasz OK?W logu jest linijka:

 

[2011-07-10 11:14:55 | 000,272,256 | ---- | C] (Compro Tech., Inc.) -- C:\WINDOWS\System32\drivers\vmxvid.sys

 

Co oznacza że sterownik jest na dysku.Jeśli instalator ciągle się o to pyta, to wskaż mu ścieżkę z w/w linijki.

 

3.Masz parę starych programów.Możesz zaktualizować.

 

-Przeglądarki: Opera 11.50 , Firefox 5 oraz Internet Explorer 8.IE dlatego, że to główny silnik internetowy Windows i z niego korzysta wiele aplikacji,częściowo zależy też od niego bezpieczeństwo.

 

-Programy: Wspomniany wcześniej ASC oraz K-Lite i OpenOfiice opcjonalnie możesz zaktualizować.Do wywalenia też "Super Sterownik", to nie potrzebny śmieć nic nie dający.

 

4.W dzienniku zdarzeń jedno zwraca uwagę:

 

Error - 2011-07-10 00:03:59 | Computer Name = BASIA | Source = Ntfs | ID = 262199
Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.
Uruchom
narzędzie chkdsk na woluminie C:.

 

To pewnie skutek uboczny starego zasilacza.

 

Start > Uruchom... > cmd > chkdsk /r > Padnie pytanie o sprawdzenie dysku po restarcie , wciskasz T i ENTER i po restarcie CHKDSK sprawdzi dysk.

Odnośnik do komentarza

Niestety każda opcja kończy się niepowodzeniem płyta włożona dochodzi do trzeciego screen wiec wskazuję mu ścieżkę czy to do katalogu compro na płycie czy do [2011-07-10 11:14:55 | 000,272,256 | ---- | C] (Compro Tech., Inc.) -- C:\WINDOWS\System32\drivers\vmxvid.sys nie wiem czy tak o to chodzi ale kończy się zawieszaniem

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to jest tak jeżeli podaje ścieżkę do sterowników w katalogu Windowsa to mam komunikat taki jak na obrazku, a jak z płytki to zawiecha na amen - już chyba wszystkie sposoby przetrenowałem i niestety nic to nie daje a ja nic nie rozumiem .

 

Co do reszty punktów narzazie zostawiłem na później, bo chyba nie ma to znaczenia co do instalacji lub nie compro bo pomału mnie juz to irytuje i chyba się poddam .

post-140-0-61466700-1310404283_thumb.png

Odnośnik do komentarza

W Autoruns niby OK.

 

Jak mam rozumieć "nic nie dał"? Tzn. że nie poszło i ciągle jest błąd? W takim razie chwila prawdy.Podaj mi link do sterownika tunera TV z supportu lub model tunera TV.Spróbuje wyodrębnić sterowniki i coś skombinować.

 

PS.Nie poddawaj się.Teraz kombinuję ze stanem sterownika tak, aby startował razem z systemem a nie na żądanie.To może pomóc.

Odnośnik do komentarza

Więc tak.Analiza potrwa, a dzisiaj nie mam już czasu.Ale wpadło mi do głowy jedno.Uruchom Autoruns i przejdź do karty Drivers.PPM na CXEAGLE i wybierz Jump to.. Otworzy się edytor rejestru.Z listy po lewej PPM na CXEAGLE i wybierz Eksportuj.Zapisz gdzieś, ale zapamiętaj gdzie.To będzie kopia zapasowa. Teraz ważna rzecz.PPM na wartość Start i wybierz Modyfikuj....W pole Dane wartości: wpisz 1.Zrestartuj komputer.Zobacz,czy ten odtwarzacz ze screena nr.4 w poście #1 będzie działać.Jeśli nie, powtórz wcześniejsze kroki ale w pole Dane Wartości: zamiast 1 wpisz 0 i zrestartuj komputer.

Więcej jutro.

 

*PPM - Prawy Przycisk Myszy

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...