Skocz do zawartości

Konsultacja w wyborze laptopa - Ranking producentów


Grisza

Ranking producentów laptopów  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z producentów ma najlepsze laptopy (jakość wykonania, osiągi, wygląd)



Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością nie będe was przekonywał, nawracał itp, że HP robi dobre jakościowo laptopy. Jeden się sparzy na Fordzie i jego opinia o nim bedzie w stylu "Ford g** wort" a inny nie będzie wyobrażał sobie innego auta dla siebie niż np; Focus.

 

Wasze zdanie jest takie jakie jest -poparte faktami których negować nie będe. Dlatego napisałem, że w mojej opinii te laptopy są całkiem porządne, niedawno koledze spadł na dworcu i nic się nie stało. Rozmawiałem ostatnio z gościem z serwisu i mówił, że u nich nie jest tak źle, i w serwisie leża inne marki. Uważam, że są gorsze firmy choć też czasami się łapie, że HP jedzie troszke zbyt bardzo na opinii i czasem potrafi odwalić fuszerkę. Jednak warto zaznaczyć, że serwis maja naprawde dobry.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zagłosowałem na Acera z uwagi na stosunek ceny do jakości.

Z uwagi na to, że do porównania miałem 2 laptopy HP, 3 Asus, 2 Acera z których bezawaryjnie działały jedynie Acera

Asus ma bardzo awaryjna matryce w wszystkich 3 przypadkach siadała ona po od 6 mies do 2 lat.

HP oprócz dysku nie stwierdziłem żadnych awarii w w tych modelach ale niestety cena nazbyt wygórowana w stosunku do podzespołów zamieszczonych.

 

Powyższe laptopy posiadają moi znajomi dzięki czemu miałem możliwość się z nimi zapoznać to analizując usterki lub przeinstalowywać system.

Odnośnik do komentarza

Witam. Szukam laptopa z dość mocnym prockiem no i wpadł mi w oko GT740. Czemu o nim nic nie powiecie? Jest troszkę drogi, ale chce poznać waszą recenzję. Co do Asusa to mogę powiedzieć tyle, że troszkę się tnie, ale chodzą na nim programy, które nie idą na zwykłe stacjonarne kompy. Ja jestem dość zadowolony z mojego Asusa. Co do innych marek nie wypowiem się, bo po prostu nie znam, ale proszę o powiedzenie o tym GT740 (GT740 (click)). Czekam na odpowiedź.

 

Jestem również na SE pod tą samą nazwą.

Odnośnik do komentarza

Temat trochę zszedł z toru.

 

Po pierwsze: kto może wiedzieć w jaki sposób ja korzystam z komputera i czy mi wystarcza 2 rdzenie? Ja zawsze bardzo dbam o to, aby komputer bez reinstalki nawet po 2 latach działał prawidłowo i szybko.

 

Jeszcze raz przegląd moich typów (tym razem dokładniej):

 

Acer - czy na pewno ta nowa seria 7740 nie jest lepszej jakości niż poprzednie Acery? Ja myślę, że jakość obudów się poprawiła, sam widziałem. I w porównaniu ze starymi modelami, te z obudowami a'la Asus są porządniejsze i dość porządne mają bebechy.

Asus - nie mam większych zastrzeżeń oprócz zawiasów, choć podobnie jak Acer tu Asus robi mocniejsze zawiasy (również widziałem)

MSI - nie za wiele wiem. Jedyne co wiem jest to, że albo są modele biurowe albo do gier, nic pośredniego.

Packard Bell - o nich wiem jedynie, że są związane z Acerem.

 

Niestety z wyścigu (jak pewnie zauważyliście) wypadł Lenovo - jak dla mnie za drogie.

Acer 7740

Asus K72JR

MSI GE600

Packard Bell LM86

 

Jeśli macie coś podobnego do tych modeli to proszę propozycje. Każdy z tych 4 laptopów ma kartę graficzną ATI i innej nie chcę.

Odnośnik do komentarza

Można wiedzieć czemu?

 

Moja propozycja to:

DELL Inspiron 1764

Konfiguracja do wyboru zależnie ile możesz maksymalnie wydać.

 

 

Wydawało mi się, że już o tym pisałem. Nic innego niż ATI głównie dlatego, że nie znam za bardzo się na kartach nVidii i Intela. Miałem również kiedyś awarię karty nVidii, a do ATI jestem przyzwyczajony.

 

Ten Dell fajny, dziękuję, tylko czy karta daje radę? Ta HD4330 dość słaba, lepsza jest 5450, choć też nie lepsza niż 5650

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o PB LM86? Bardzo mi się podoba, jak dla mnie ma idealną konfigurację i cena przy tym jest zadziwiająco niska. Martwi mnie jedna rzecz: czy ta firma robi porządny sprzęt? W końcu ich laptopy (przynajmniej laptopy) są składane u Acer'a, który jest często krytykowany, choć wg mnie teraz to się zmienia. Acer acerowi nie równy. Modele od ok. 2400 w górę są naprawdę porządne, mają nawet solidne metalowe obudowy.

 

Wracając do Packard Bell: proszę o informację na temat jakości sprzętu od tej firmy. Czy warto brać? Nie będzie się psuł? (zależy od użytkowania, ale mam na myśli standardowe, nie agresywne).

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi się podoba, jak dla mnie ma idealną konfigurację i cena przy tym jest zadziwiająco niska.

A to jest właśnie charakterystyczne dla PB. Po nieudanych bojach na rynku amerykańskim, firma trafiła pod NEC`a - potem dołączył Acer (jak mówiłeś).

Poprawiono design i stosunek 'wyposażenie'/cena. To oczywiście celowy wybieg i odnosi spodziewany skutek, bo w Europie sprzedaje się dobrze.

Sprzęt godny uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...