Skocz do zawartości

Konsultacja w wyborze laptopa - Ranking producentów


Grisza

Ranking producentów laptopów  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z producentów ma najlepsze laptopy (jakość wykonania, osiągi, wygląd)



Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym kupić laptopa i mam kilka pozycji, które mi się podobają (ze względu na moje

widzimisie biggrin.gif).

Przed kupnem sprawdzam sobie ranking producentów i natrafiłem tylko na jeden. Na tej stronie ranking.

Sam uważam, że laptopy: MSI, Toshiba, Lenovo i Asus są dobre, choć każde mają jakieś mankamenty.

 

Większość tych "wymarzonych" przeze mnie laptopów to HP, a w/g opinii ludzi z rankingu mają słabe chłodzenie. Czy to prawda? Czy dotyczy to konkretnej serii?

 

Żeby nie było, że czegoś nie napisałem to mój laptop musi mieć:

- kartę nie zintegrowaną (dedykowaną) ATI serii wyższej niż 3000

- procesor AMD (ew. Intel, choć ich nie lubię) o taktowaniu >2,1 GHz

- 2 do 4 GB RAM

- dysk twardy (nie SSD!) >319 GB

- przekątna ekranu nie mniejsza niż 15,6" (najlepiej ~17")

- OS Win 7 (ew. Vista z opcją upgrade).

- cena 2000 - 3500 zł

 

Bardzo proszę o wypowiedzenie się na temat marek: MSI, Lenovo, Toshiba, Asus, HP, Samsung (może być także Dell, choć tego nie rozpatrywałem).

 

P.S. Jestem znany wam z SE jako Lord Laik.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co do procka i HDD: na pewno ma być poniżej tych wartości, bo to trochę dziwne...

 

Zagłosowałem na Della, kiedyś był bezkonkurencyjny, teraz nie potrafię się wypowiedzieć, bo dawno w rękach żadnego nowego Della nie miałem, mam nadzieję, że nadal są świetne. W rankingu brakuje Apple, który także świetne kompy robi, choć drogie. Toshiba jest dobrym producentem, także mogę polecić. Acer, po początkowej kompromitacji, powoli wychodzi na prostą. Asus: podobno awaryjny, z powodu braku kontaktów z produktami firmy (poza jednym) trudno mi się wypowiedzieć. HP - kiedyś bardzo dobry, wg mnie serią Pavilion sobie zawalili. Lenovo: kiedyś zacna firma IBM produkująca jedne z najlepszych urządzeń (świetny osprzęt!); co Chińczyki z nich zrobiły - nie wiem, nie podejrzewam, by było to coś dobrego ;)

 

O pozostałych nie będę pisał, bo się nie orientuję.

 

PS. Marku, nie bij :D

Odnośnik do komentarza

Zapewne pomylił znaki xD

Również chciałem zalinkować do tego MSI co wyżej,

Lub http://www.komputronik.pl/index.php/product/100882/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Toshiba_Satellite_L650_11F.htm

 

co Chińczyki z nich zrobiły - nie wiem, nie podejrzewam, by było to coś dobrego

IBM to nie jest ,ale mam dwa Lenovo i nie ma powodów do narzekań.

 

Samsung też teraz robi całkiem dobre lapy.

Co do Acera, ciekawie wygląda seria Timeline, swoją drogą mam nadzieje, że Acer wbije się niedługo na szczyt w sprzedaży, bo coraz lepsze laptopy robi.

Odnośnik do komentarza

Na obecną chwilę laptopa z procesorem AMD nie warto, w ankiecie brak marki Apple o czym już wspomniano oraz SONY, HP obecnie nie warto brać, Toshiba również strasznie podupadła na jakości, Asus oraz Samsung robią laptopy raczej średnie, nie mają większych wpadek, ale i też bez rewelacji, najlepsze pod względem wykonania stoją laptopy marki Sony(jednak te droższe, powyżej ~5k), uważam że twoje wymagania powinien spełnić MSI GE600 http://allegro.pl/item1054084559_msi_ge600_i5_430m_4gb_500gb_hd5730_1gb_w7.html

Odnośnik do komentarza

Tak racja, pomyliłem znaki. Dziękuję za wypowiedzi. Sony nie ma bo ma mało modeli, a apple to trochę inna kategoria ze względu na procesory.

Na obecną chwilę laptopa z procesorem AMD nie warto, w ankiecie brak marki Apple o czym już wspomniano oraz SONY, HP obecnie nie warto brać, Toshiba również strasznie podupadła na jakości, Asus oraz Samsung robią laptopy raczej średnie, nie mają większych wpadek, ale i też bez rewelacji, najlepsze pod względem wykonania stoją laptopy marki Sony(jednak te droższe, powyżej ~5k), uważam że twoje wymagania powinien spełnić MSI GE600 http://allegro.pl/it...730_1gb_w7.html

 

Dlaczego nie warto brać z AMD? Jeśli chodzi o to, że są słabsze (mobilne) od Inteli to racja. Ale za to się tak nie nagrzewają i w/g mnie są mniej awaryjne.

 

Ma to być laptop bardziej multimedialny niż do grania, choć chciałbym sobie na nim także pograć.

A żeby wszystko było jasne to na moim oku są:

1) HP Pavilion dv7-3036ez

2) HP Pavilion dv7-3070eb

3) HP Pavilion dv6-2120ed

4) HP ProBook 6545b

5) HP Pavilion dv7-3115ew

6) MSI EX628-446PL

7) Toshiba Satellite Pro S500-12Z

8) Toshiba Satellite Pro L670

9) Toshiba Satellite L550D-144

10) IBM Lenovo G555-2

11) IBM Lenovo IdeaPad Y550

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Nie warto brać AMD , bo są zdecydowanie mniej wydajne , bardziej się grzeją ,w zasadzie AMD nie liczy się w laptopach.

Nie napisałeś czy będziesz chciał odpalać jakieś bardziej wymagające gry , jeśli tak to pamiętaj, że wiele firm min Sony, lubią zaniżać fabryczne taktowanie kart graficznych w celu obniżenia temperatur , szczególnie przy kartach Radeona , które to dość mocno potrafią się zagotować, szczególnie w opakowaniu firmy HP.

 

Jeśli nie zależy Ci na super wydajności w grach ,to polecam Ci bardzo fajnie wykonany laptop Sony Vaio w bardzo dobrej cenie do tego w Euro AGD (w słabszej konfiguracji click badź z mocniejszym procesorem click )

Tutaj click masz recenzje tego słabszego modelu ,( nie do końca się zgadzam ze słabą matrycą , ale producenci lubią stosować rózne matryce w tym samym modelu) wynik w 3DMarku 06 6600pkt jest na poziomie Gforce GT130M więc nie powala , ale wystarczy żeby komfortowo grać w każdą grę obecnie na rynku (w tym modelu są właśnie zaniżone zegary karty graficznej)

 

A jeśli chcesz bezkompromisowej wydajności w cenie do 3500 tysia, to zdecydowanie ten MSI co kolega wyżej zalinkował z Radeonem HD5730 click.To najlepsza oferta w tej chwili na rynku w tej cenie.Wynik w 3DMarku 7900 a więc 1300 pkt więcej od Sony.

 

Jeśli chcesz coś 17 calowego to bardzo fajny jest ten Samsung click obecnie jego cena w Euro to 2700 z groszami , byłem wczoraj akurat w Euro, tu jest GF GT330 7100 pkt w 3DMarku 06 więc tak pośrodku moich propozyjcji, a laptop kosztuje najmniej , naprawdę dobrze wygląda i jest świetnie wykonany , w przeciwieństwie do starszych modeli.

Wykonanie stoi na wysokim poziomie można porównać go z Sony. Jest najtańszy , największy i wydajność bardzo fajna , do tego jest bardzo lekki 2.9kg.

Odnośnik do komentarza

Procesor ma taki sam jak Sony z mocniejszą konfiguracją , lepsza tylko karta graficzna, ale jeśli kolega nie jest nałogowym graczem , to Sony zdecydowanie lepiej wygląda jakościowo i wizualnie, MSI to jednak Tajwańska firma, który w wielu modelach borykała się z problemami szczególnie na kartach Ati.

Jedyny argument przemawiający za MSi to karta graficzna.

Odnośnik do komentarza

sony = shit

 

mam 2 - jeden serii FZ - 4 razy spaliła się płyta główna (sony - kto by pomyślał co nie?), poszła bateria (za nową krzyczeli 350 euro - debile), 2 to TZ - ogólnie 2 uszkodzone pixele na displayu i spalił się kabel od zasilania - za nowy zażądali 145 euro... (w media kupiłem universalny 120W + regulacja napięcia + 8 końcówek za 55 euro - zaniosłem pokazałem to szkoda, że nie widzieliście miny).

sony dorzuca masę zbędnych aplikacji - nie będę opowiadał jaką miałem sytucaję z sterownikami do windows 7 z rocznym laptopem (latpotop był dostarczny z vista a po roku oficjalnie pojawiła sie 7).

 

wcześniej miałem Asusa - nie pamiętam nazwy modelu (z 4 lata temu)ale na pewno 17 cali, multimedialny + całe zbędne oprzyrządowanie do windows madia center (nikt nie chciał tego kupić) - nigdy żadnego problemu, jeszcze wcześniej Acer Travelmate (nie pamiętam modelu) - służy ze 3 lata bez żadnego problemu.

 

nie wiem po co producenci laptopów dorzucjają mnóstwo syfu w postaci zbędnego oprogramowania i sprzętu. zdania i opinie na ten temat są podzielonena - moje zdanie - na twoim miejscu zakręcił bym się koło ibm thinkpad nie jest szczególnie ładny ale jeśli poszukujesz profesjonalnego sprzętu to na pewno przypadnie ci do gustu a jak multimedialne to asus, acer.

 

a coś naprawdę mocnego to alienware od della - mocna maszyna.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego imho nie ten sony?:P

1. Nie pozwala na wciśnięcie kilku klawiszy klawiatury jednocześnie(co nie pozwala na wykonywanie niektórych specjalnych trików w np. PES etc.)

2. Dość słaba matryca(kąty), no i nie jest na LED'ach.

3. Niestety ta seria cierpi na "piszczenie" cewek, niestety nie podlega gwarancji a może się trafić i irytować.

4. Zaniżone taktowanie karty.

5. Tona niepotrzebnego oprogramowania od SONY :cheer:.

Tak to ogólnie laptop ładny z wyglądu(imho) wydajny, i prawdopodobnie mało awaryjny.

Odnośnik do komentarza

Wejdź kolego na forum Notebookcheck click ,na pewno będzie Ci łatwiej coś wybrać, bo tu każdy ciągnie w swoją stronę i niewiele się dowiesz :)

Pamiętaj tylko, że nikt nie powie CI jaka firma robi dobry jakościowo sprzęt , bo buble zdarzają się każdej marce , DELL-owi także, tak więc nie sugeruj się marką a raczej szukaj konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza

Racja Acer'a odradzali mi w kilku sklepach (niewiele się zmieniło z jakością).

 

Teraz zastanawiam się pomiędzy Asusem 72JR-TY045V i MSI GE600. Oczywiście jeśli jest coś do ok. 3300 o podobnych parametrach jak MSI i Asus to jestem otwarty na propozycje. Ktoś mi mówił, że na tym Asusie nie pogram. Ale niby czemu? Przecież procek 2,26 to wystarczająco dużo, resztę ma ok. Jeśli jest coś po takich samych lub niewiele innych parametrach jak ten Asus tylko z mocniejszym prockiem oraz granicach mojej oferowanej kwoty to chętnie wezmę pod uwagę.

 

Jeszcze mam dodatkowe pytanie: mój znajomy wybrał sobie MSI GT740, bardzo fajny. Czy jest coś co byłoby równie dobre i w podobnej cenie? Bo może się okazać, że tego nie będzie brał.

Odnośnik do komentarza

Oj nie... Do normalnej pracy wystarczy, ale na 2x2 GHz mogę uruchomić jakiś system (np. XP) na maszynie wirtualnej i już można zaobserwować znaczące spowolnienie działania.

 

Ja jednak sądze, że sporo zależy od architektury;)

 

 

W bardziej wymagające gry nie pograsz na żadnym lapku

 

Kłóciłbym się bo są takie maszynki jak Asus alienware.

Racja Acer'a odradzali mi w kilku sklepach (niewiele się zmieniło z jakością).

 

Ruletka, możesz trafić na czołg albo na coś co zacznie sypać się bo 2-3 miesiącach.

 

 

Ostatnio miałem kontakt z Lenovo IdeaPad Y550P sprawia dobre wrażenie. Oczywiście Dell Studio http://www.komputronik.pl/index.php/product/96587/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/DELL_Studio_1749_i5_430M_-_ATI_HD5650_-_4GB_-_320GB_-_W7HP_czarny.html znakomite laptopy.

 

W domu mam Della i właśnie Lenovo. Dell od zawsze robił bardzo dobre laptopy i nigdy nie schodził z pewnego poziomu (wpadka z D600 i zawiasami to chyba wyjatek). Lenovo po IBM zachowało fabryki, mają dobry serwis. Toshiba, osobiście nie przepadam za nią, laptopy są jak chińska zabawka. Samsung - dobre opinie ale czesto odpustowy wyglad. Ausu bardzo dobra firma, ich laptopy też poniżej pewnego poziomu nie schodzą.

 

W serwisach leży mało asusów, lenovo i hp'ków. Myślę, że to też jest pewnym wyznacznikiem.

Odnośnik do komentarza

KrS - i tutaj w wielu rzeczach się z Tobą nie zgodzę ;)

 

Nie wmówisz mi, że HP (a już na pewno seria Pavilion) jest mało awaryjne.

 

Ja jednak sądze, że sporo zależy od architektury;)

Znajdź mi lapka z czterordzeniowym prockiem w rozsądnej cenie. A nie sprzęt z 2x2, 2x2,5 - to jest słaaabe. Wiem, bo sam z takiego korzystam :D

 

Kłóciłbym się bo są takie maszynki jak Asus alienware.

W rozsądnej cenie.

 

------------------------------------------------------

 

Czyżbyś reklamował Asusa? ;)

Odnośnik do komentarza

Napisałeś "na żadnym lapku" więc dałem przykład a to, że cena powala... No cóż.

 

Nie wmówisz mi, że HP (a już na pewno seria Pavilion) jest mało awaryjne.

 

Nawet nie będe próbował, moje zdanie jest takie; awaryjność HP to jakis mit, byly mniej udane serie Pavilionow i tyle. Fakt, znajomy latal do serwisu ze swoim HP co 2-3 tygodnie ale z [Filtr wulgaryzmów]ami, typu odstajacy plastik.

 

Nie wiem w jakim sensie mógłbym robić za reklame Asusa, nigdy w życiu nie miałem jeszcze nic od Asusa. Jeżeli miałbyś mnie posądzać o reklame to raczej Dell i Lenovo bo do nich dałem linki.

Chyba, ze miales na mysli reklamacje w serwisie.

 

Znajdź mi lapka z czterordzeniowym prockiem w rozsądnej cenie. A nie sprzęt z 2x2, 2x2,5 - to jest słaaabe. Wiem, bo sam z takiego korzystam :D

 

Znam ludzi dla ktorych nawet 4 rdzenie, 8GB ram sa slabe bo siędza w obliczeniach mesowskich.

 

Jednak czy laptop ma byc potworem wydajności? Ja na C2D @2.66Ghz nie mam problemów z jego "słabością". MatLab, Phtoshop, Visual, Adobe After Effects, AutoCad - nie odczuwałem dyskomfortu w zadnej z aplikacji.

 

Oczywiście w Crysisa na srednich ciezko pograć ale gram jedynie w FM'a więc dla mnie te 2 rdzenie ktorymi dysponuje sa wystarczające (przynajmniej na teraz i niedaleko przyszlośc).

 

Jednak zaznaczam wydajność - stacjonarny, mobilnosc, komfort pracy notebook. Ale są ludzie i ludziki, i kazdy ma wlasne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Jednak zaznaczam wydajność - stacjonarny, mobilnosc, komfort pracy notebook. Ale są ludzie i ludziki, i kazdy ma wlasne priorytety.

Dokładnie. Ja mam lapka z trzech powodów: cichy, mało miejsca zajmuje i można go (prawie) wszędzie zabrać.

 

Znam ludzi dla ktorych nawet 4 rdzenie, 8GB ram sa slabe bo siędza w obliczeniach mesowskich.

I powoli zaczynam się do nich zaliczać :D

Jeszcze rok temu mi lapek starczał, ale teraz to już słabe jest. Moc obliczeniowa komputerów podwaja się co 18 miesięcy ;)

 

Korzystam z kilku programów z Adobe i mulenia nie zauważyłem, ale jeśli odpalę Xubuntu i XP'ka na VirtualBoxie to już mam problemy.

 

//EDIT

Po ilości przeczytanych list usterek Pavilionów i własnych doświaczeniach... Nie przekonasz mnie do HP ;)

Odnośnik do komentarza
Nawet nie będe próbował, moje zdanie jest takie; awaryjność HP to jakis mit, byly mniej udane serie Pavilionow i tyle.

 

Jakość laptopów HP ostatnio poleciała niesamowicie w dół. Dzisiaj dostałem kolejnego HP (dv6000) do serwisu z uszkodzeniem sprzętowym. Ze starszymi modelami HP też nie jest zbyt rewelacyjnie ale na pewno lepiej niż obecnymi wypustami HP. Miałem okazję pewien czas pracować w dużej instytucji gdzie laptopy HP dosyć często zjeżdżały na serwis, były to głównie starsze modele ale porównując do obecnej sytuacji to nie było tego aż tak wiele.

Mam sąsiada któremu w modelu dv9000 wymieniana była dwa razy płyta główna...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...