Skocz do zawartości

Pamięć RAM DDR2 w przedziale cenowym 300-350 PLN


tadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Poszukuję pamięci DDR2 taktowanej częstotliwością 800Mhz (bo tyle maksymalnie obsłuży Asus P5B, prawda?) w dwóch kościach po 2GB każda. Widziałem kilka propozycji pamięci używanych i wyglądały całkiem sensownie, aczkolwiek potrzebuję sprzedawcy, który wystawia fakturę, albowiem pamięć ma pracować na firmowym komputerze. Powinna także być głębokim gardłem (lol) dla podkręcania, ponieważ obecny Kingston 667 2x1gb blokuje OC procesora na dosyć niskim poziomie. Prosiłbym o propozycje najlepiej z Krakowa, gdzie mógłbym osobiście nabyć pamięci, jeśli jednak wybór padnie na sklep z innej miejscowości, jestem w stanie to rozważyć, jeśli cena będzie korzystna :)

 

Posiadacze P5B: jakiej częstotliwości pamięci można wsadzić do tej płyty? Oczywiście chodzi mi o rzeczywistą możliwość, bo papierki od producenta deklarują 800mhz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak jak Mikouaj napisał w tym przedziale cenowym niestety nic innego teraz się nie dostanie.Są takie rozwiązania..

1.Czekasz na spadek dolara wtedy może uda się kopić coś w cenie ok 380-400zł

2.Jeżeli tak bardzo zależy ci na podkręcaniu , to kupisz za ok 180-200 zł już ciekawe zestawy 2x1 GB

3.Jeżeli 4 gb potrzebne jest jako niezbędnik do pracy biurowej to kupujesz goodramy.

Odnośnik do komentarza
Powinna także być głębokim gardłem (lol) dla podkręcania, ponieważ obecny Kingston 667 2x1gb blokuje OC procesora na dosyć niskim poziomie.
To zdanie świadczy tylko o tym, że OC proca dla ciebie jeszcze jest zagadką. To raz a dwa zastosowanie komputera raczej wyklucza wyższe OC, tak samo jak płyta główna, (chipset i sekcja zasilania proca), dokup drugie 2GB ramu byle nie 533MHz i kręć tego procka.
Odnośnik do komentarza

To zdanie świadczy tylko o tym, że OC proca dla ciebie jeszcze jest zagadką. To raz a dwa zastosowanie komputera raczej wyklucza wyższe OC, tak samo jak płyta główna, (chipset i sekcja zasilania proca), dokup drugie 2GB ramu byle nie 533MHz i kręć tego procka.

 

Mam obecnie 2x1GB ramu, dokupienie drugiego takiego samego kompletu pamięci nie ma żadnego sensu, szczególnie że bardzo trudno utrzymać stabilność przy podkręcaniu pamięci 4x1. Kwestie gardła sprawdzałem osobiście, proc stoi przy dosyć niskim FSB, obniżenie taktowania pamięci pozwala na troszkę wyższe kręcenie ale mimo wszystko nie są to oszałamiające wyniki. Komputer firmowy jest jednocześnie moim domowym, toteż zastosowanie nie wyklucza wyższego OC. Kwestia napięć na płycie faktycznie nie jest zbyt kolorowa, jednakowoż właśnie na P5B bito sporo rekordów w czasach jej świetności.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...