Skocz do zawartości

Avira i ignorowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Po co w antywirusie Avira są opcje Ignoruj i Ignoruj zawsze na liście wyboru akcji związanych z wykrytym zagrożeniem, skoro nie działają? Po raz miliardowy, dostaję informację, ze aplikacja do podpisywania instalek na Symbiana jest zagrożeniem. Daję Ignoruj i klikam zastosuj. Po pól minucie, w czasie której widzę jakiś postęp skanowania, pojawia się znowu to samo okno i tam mam Ignoruj zawsze, co zaznaczam i daję Zaakceptuj. I co? I nic, bo jak tylko wejdę w dany folder jakimkolwiek programem, to pojawia mi się informacja o wykrytym, ignorowanym zagrożeniu.

 

Dodając do tego, że Avira widzi "wirusy" nawet w kolekcji zdjęć rodzinnych, używanie tego programu na co dzień jest z deka niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasadniczo są tam jakieś wyjątki, ale to sie chyba powinno uzupełniać po kliknięciu w "zawsze ignoruj".

Dodawanie całych folderów jest dość lekkomyślne. Jeden z plików który malware nie jest, siedzi sobie w katalogu systemowym. Wyłączenie go w całości spod ochrony zachwieje bezpieczeństwo systemu.

Odnośnik do komentarza

W sumie masz rację więc zostaje Ci albo mimo tego dodać te foldery do wykluczeń, kolejna opcja jest taka,że zgłosisz FP do labu aviry i usuną fałszywe alarmy po przeanalizowaniu plików i aktualizacji baz wirusów jak się nie lenisz albo dalej będziesz się wkurzał dając co chwila ignoruj, albo wymienisz Av. Nie widzę już więcej opcji:) Przeinstalowanie nie pomoże bo dalej będzie miało ta sygnaturę w bazie :)

Odnośnik do komentarza

Funkcja "ignoruj" działa tylko tymczasowo. Należy dodać plik (jeżeli jesteś na sto procent pewien) do wykluczeń (Exceptions) w Guardzie i Scannerze.

Jeżeli chodzi o rodzinne zdjęcia, to radzę wrzucić je na VT. Zdarzają się wirusy w plikach tego typu:

 

http://www.virustotal.com/pl/

 

U mnie Avira sporadycznie sypie FP. Może po prostu mam więcej szczęścia :)

Niepewne pliki lub fałszywki można wysyłać go Labu Aviry a na maila otrzymamy szybką odpowiedź oraz nastąpi zmiana update:

 

http://analysis.avira.com/samples/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...