Skocz do zawartości

Windows XP i sterowniki


beto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zainstalowałem Windows XP na swoim komputerze, jednak nigdzie nie mogę znaleźć płyt ze sterownikami, m,in. do płyty głównej, karty graficznej itp.

Więc nie mam nawet na XP Internetu, zainstalowałem teraz Ubuntu, i z niego właśnie piszę. Pomoże ktoś w wyborze sterowników do płyty Gigabyte EP45-DS3R? Co muszę ściągnąć aby mieć na xp internet? Podejrzewam, że chodzi o sterowniki do karty sieciowej, jednak nie wiem które to są.

 

Po drugie, czy jeżeli ściągne te pliki na ubuntu, zgram na pendrive z ubuntu i będę chciał je wczytać na XP - nie będzie problemów?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Hej!

 

Jeśli nie wiesz do czego potrzebujesz sterowniki (znaki zapytania w managerze urządzeń) lub nie jesteś pewien jakie konkretnie Ci są potrzebne, to zrób tak:

 

1. W managerze urządzeń z prawokliku na urządzeniu wywołujesz jego właściwości, w zakładce details (nie pamiętam jak jest w polskiej wersji, ale coś podobnego, szczegóły, albo info czy coś) ustawiasz sobie hardware ids (identyfikatory sprzętu) i szukasz fragmentu "VEN_xxx", gdzie xxx to numer. Zapamiętujesz numer.

2. Idziesz TU

3. W okienku "Vendor Search" wpisujesz ten numer. Enter i masz.

 

Wyskoczą Ci dokładne dane producenta z linkiem do strony a tam już sobie znajdziesz, czego Ci trzeba :)

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...