Skocz do zawartości

Grzejąca się karta graficzna


PhatDerick

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyznaję dwie żelazne zasady: zasilacz i obudowa muszą być dobre. Zasilacz ,stabilne napięcia(bezpiecznie),systemu anty przepięciowe itp(jeszcze raz bezpieczniej) oraz zarządzanie energią ( szczególnie dla osób które ozywają komputera dość często . Rocznie w moim przypadku zaoszczędziłem ok 150 zł ). Obudowa: szczelna i cicha , z filtrami anty-kurzowymi.( wygoda i jeszcze raz wygoda). Polecam zastanowić się już na kupnem zasilacza ok 600 aby wystarczył na lata ( 2 modernizacje sprzętu) z czasem się to zwróci. Najlepiej niech autor napisze jakim funduszem dysponuje.

 

Edit: przykład Corsair CMPSU-550VXEU 550W (335 zł) 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza

PhatDerick - jeśli karta jest pasywnie chłodzona, a w obudowie nie masz nic (znaczy żadnego wentylatora) co poprawia cyrkulację powietrza, to nie dziwota. Wyjściem jest zmiana chłodzenia karty na aktywne bądź "posadzenie" na radiatorze jakiegoś wentylatora zasilanego z molexa, przymocowanie go nawet opaskami plastikowymi i powinno być dużo lepiej, rozwiąże to na pewno problem temperatur gpu.

Odnośnik do komentarza

Panowie ogarnijcie się trochę, proponowanie zasilacza w cenach grubo powyżej 150zł do zestawu, który (gdyby nie to, że posiada oryginalny system) wart jest w porywach może 400zł to paranoja. Tak samo z mocą szastacie nią tak jakby tu było zapotrzebowanie co najmniej 350W na linii 12V ciągłej mocy, podczas gdy ten komp potrzebuje ledwie ok 150W.

PhatDerick - napisze jeszcze raz zakup jakiś tani na próbę wentylator przykładowo taki: http://allegro.pl/item1059044095_fander_roxo_ultra_silent_70x70x15_17_dba_gw_24m.html plus do tego coś takiego: http://www.allegro.pl/item1061722385_silentiumpc_multiconnector_4_x_3pin_12v.html wentylator przymocuj opaskami do radiatora karty graficznej mniej więcej w miejscu gdzie pod nim jest GPU połącz to wszystko, a odpowiadam za to że temperatura karty spadnie i to bardzo. Zasilacz wystarczy ci taki jak pisałem ja i @Mikouaj (aczkolwiek podał linka do tego samego co ja).

Odnośnik do komentarza

Panowie ogarnijcie się trochę, proponowanie zasilacza w cenach grubo powyżej 150zł do zestawu, który (gdyby nie to, że posiada oryginalny system) wart jest w porywach może 400zł to paranoja.

Witam

 

Co do zasilacza to proponowany zakup tez przyszłościowy, wiatrak tej karcie już nie pomoże.

 

PhatDerick pisał:

 

Cholera, podłączyłem znów tą kartę w celu sprawdzenia temperatury i system nie wstaje. Wiesza się już na "Trwa uruchamianie systemu Windows" a karta nie jest jeszcze gorąca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

PhatDerick...ten Tracer 4Life...to nie jest zły zasilacz...to jest PRAWDZIWY KILLER...na Twoim miejscu nie WŁĄCZAŁ bym kompa do czasu

wymiany...bo nie tylko może się sam spalić...ale zabrać ze sobą parę części...

 

Do 200 zł ta zasiłka jest najlepsza:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=7368

 

Jeżeli ktoś uważa inaczej to znaczy,że Cię nie lubi i celowo wprowadza w błąd...

 

Wystrzegaj się Allegro !!! Kupowanie na nim elektroniki...jest-delikatnie mówiąc : bardzo nierozsądne...

 

BTW.Zasilacz który polecił Bardok jest świetny...ale do : I7-860 i grafy na poziomie GTX 285 ;) ...a nie do Twojego zestawu.

Odnośnik do komentarza

wiatrak tej karcie już nie pomorze

No co ty nie powiesz? :lol:

 

Do 200 zł ta zasiłka jest najlepsza:

Wystrzegaj się Allegro !!! Kupowanie na nim elektroniki...jest-delikatnie mówiąc : bardzo nierozsądne...

u "haszyda" zakupiłem już dziesiątki zasilaczy i nigdy problemów nie miałem. Najbardziej zaufany sprzedawca zasilaczy na alledrogo, drugi to zubrzycki.

 

EOT, co miałem napisać napisałem.

Odnośnik do komentarza

nnneooo - napisałem dwa razy jak rozwiązać problem grzejącej się karty, przeczytaj uważnie te: #32 i #36 dwa posty, rozwiązanie podane jest na talerzu, jesteśmy tu po to aby pomagać rozwiązać problem w miarę najniższym kosztem. Rada zmiany karty tylko dlatego, że nie posiada wentylatora jest dla mnie radą na poziomie neokidsów z forów typu idg.

Co do ortografii nic nie zarzucam aczkolwiek nie przyjmuje tego do wiadomości, są od tego odpowiednie narzędzia, np. sprawdzanie pisowni w FF.

 

Tym razem definitywny EOT.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...