Skocz do zawartości

Nowy router, jaki?


T9K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam neta z kablówki (multimedia), podłączony do modemu (motorola), który z kolei jest podłączony ethernetem do routera (Philips Wireless Base Station CPWBS054 11b/g) i ten z kolei udostpnia neta do dwóch laptopów (Zabezpieczenie: WPA2, firewall sprzętowy wyłączony, firmware wgrane najnowsze jakie jest).

 

Problem jest taki że ten router gra mi na nerwach:

- dość często traci się dostęp do netu i trzeba wyciągać wtyczkę z kontaktu (średnio raz w tyg)

 

- Potrafi się "zapchać" przy ściąganiu z dużą ilością połączeń (torrent, porty otwarte) przez co te zapchanie potrafi trwać nawet dwa dni (nawet jeśli się go resetuje czy wyłącza z prądu na całą noc, sic!), przez co nie idzie pograć w WOWa (lag masakryczny, porty też otwarte, system - win 7 x64 pro), oraz częste disconnecty (te nawet jeśli nie jest "zapchany"), na kablu z pominięciem routera gra śmiga aż miło...

 

- Młodszy kuzyn przyjechał z zagranicy i chciał pograć w... diablo 2 po battlenecie - oczywiście na routerze (niezależnie czy przez wifi czy kablowo, porty otwarte) gra ma freezy i często wywala z battleneta (co rzecz jasna bez routera nie występuje), a jak próbowaliśmy grać na 2 komputerach przez battleneta to druga osoba zawsze była wywalana...

 

 

 

Chcę dziada wymienić, tylko na jaki? Cena to tak w granicach 100zł (ew. 150), podstawa to wejście ethernet, kilka wyjść ethernet (ale to raczej standard), wifi (g+n), zabezpieczenie WPA2, firewall sprzętowy (opcja), ograniczenie przepustowości DL i UL dla danego usera (też opcja, którą bym jednak nie pogardził), no i oczywiście żeby nie robił takich jaj jak ten philips...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten TP-Link może być, mam w miejscu pracy podobny (nie wiem, czy dokładnie ten sam...), nie sprawiał problemów, natomiast nie jest to ta jakość, co w przypadku Linksysów.

 

NetGear - tu już Ci żadnej gwarancji nie dam. Sam nigdy nie korzystałem z tego sprzętu, ale z forów internetowych i od znajomych wiem, że urządzenia tejże firmy mogą sprawiać problemy.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... zauważyłem że ten proponowany przez mnie nie ma Qos'a i się zastanawiam czy owy Qos może się przydać "szaremu" userowi? A szczególnie biorąc pod uwagę że nie pogardziłbym opcją ograniczenia przepustowości dla danego usera...

 

Chociaż może się skuszę na linksysa...

 

Co możecie powiedzieć o modelach WRT160N-EE lub E1000 (niestety o tym za bardzo opinii nie ma, jedynie test na chip'ie) ?

Odnośnik do komentarza
Tylko mam takie oprogramowanie "Cisco Magic Network Pro" i zostało 6 dni triala, jest jakiś darmowy soft o podobnym działaniu?

Ja na Windowsie mam od tego netsh, ale nie polecam. :)

 

Zobacz tutaj:

http://www.sciagnij.pl/programy/k/Windows-Sieci-Zarzadzanie_siecia/75/16

http://www.axencesoftware.com/

Edytowane przez DawidS28
Ok, temat zamykam jako rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...