Skocz do zawartości

Dziwny kłopot z aktualizacjami XP


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dopadł mnie dziwny problem z aktualizacjami. Otóż dwa dni temu ESET Smart Security zgłosił się z komunikatem, że "system operacyjny nie jest aktualny". Ok, jak zwykle. Mam ustawione Aktualizacje automatyczne na "powiadom ale nie pobieraj..." Dotychczas robiłem tak, że po komunikacie ESET wyłączałem w ogóle aktualizacje, następnie włączałem i z dymka w tray`u "Aktualizacje są gotowe..." klikałem pobierz a dalej normalnie. (taka "alpejska kombinacja" dlatego, iż od pewnego czasu wchodząc na WU dostaję komunikat o "możliwości" wypróbowania i sprawdzenia czegos co nazywa się Microsoft Update). Ponieważ organicznie nie cierpię takich sztuczek (bo, de facto, aby przejść dalej do aktualizacji MUSZĘ zainstalować ten "updater" - a ja nie chcę nic dodatkowo instalować oprócz tego co SAM chcę, poza tym, opisane jest to jako życzliwa propozycja, nieobligatoryjna, takie "chcemy ci ułatwić ale za to musisz..."), robiłem jak opisałem. Dwa dni temu kliknąłem "pobierz" i... nic. :confused: Nic się nie dzieje. Żadnych komunikatów błędów (chyba, że są ale nie wiem gdzie szukać), żadnych dymków, okienek... Po prostu nic. A ESET wciąż na żółto i komunikat "system operacyjny nie jest aktualny". O co chodzi? Co się zabiło? Gdzie sprawdzić? Poszperałem tu po fixit, po googlach, owszem są porady ale zawsze odnoszą się do sytuacji "gdy pojawi się błąd xxxx, to..."

A poza tym wszystko chodzi jak powinno: przeglądarka, wyszukiwarka, poczta, strony śmigają, wszystko dobrze się wyświetla, ściąga, kopiuje, itd....

 

EDYCJA:

Nie wiem o co chodzi ale zadziałało :blink: Tzn.: system zaktualizował się, normalnie, że tak powiem. Pojawiła się żółta tarczka w tray`u, kliknąłem, komp pobrał i zainstalował. I wygląda, że wszystko dobrze. Zgłupiałem, nie wiem o co chodzi, co było nie tak? W międzyczasie odinstalowałem update do .NET Framework 1.1 + SP1 do niego (z "Dodaj/usuń" - tak wyczytałem w którymś linku, do któregoś postu, w jakimś temacie, chyba nawet tu, na forum <_< ) Była taka porada, że właśnie te komponenty sprawiają czasem kłopoty. Odinstalować, uruchomić aktualizacje = ściągnie te brakujące + potrzebne. Może to to? Temat do zamknęcia w takim razie, chyba, że... do następnego razu? (tfu, tfu...) ;)

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

[...] (taka "alpejska kombinacja" dlatego, iż od pewnego czasu wchodząc na WU dostaję komunikat o "możliwości" wypróbowania i sprawdzenia czegos co nazywa się Microsoft Update). Ponieważ organicznie nie cierpię takich sztuczek (bo, de facto, aby przejść dalej do aktualizacji MUSZĘ zainstalować ten "updater" - a ja nie chcę nic dodatkowo instalować oprócz tego co SAM chcę, poza tym, opisane jest to jako życzliwa propozycja, nieobligatoryjna, takie "chcemy ci ułatwić ale za to musisz...") [...]

Jak sądzę chodzi Ci o aktualizację Windows Genuine Advantage? i sprawdzenie legalności wersji systemu. Przynajmniej tak to zapamiętałem korzystając z WU po świeżej instalacji systemu. Zrobisz to raz i po problemie...

 

[...] Dwa dni temu kliknąłem "pobierz" i... nic. :confused: Nic się nie dzieje. Żadnych komunikatów błędów (chyba, że są ale nie wiem gdzie szukać), żadnych dymków, okienek... Po prostu nic. A ESET wciąż na żółto i komunikat "system operacyjny nie jest aktualny". O co chodzi? Co się zabiło? Gdzie sprawdzić? Poszperałem tu po fixit, po googlach, owszem są porady ale zawsze odnoszą się do sytuacji "gdy pojawi się błąd xxxx, to..."

A poza tym wszystko chodzi jak powinno: przeglądarka, wyszukiwarka, poczta, strony śmigają, wszystko dobrze się wyświetla, ściąga, kopiuje, itd.... [...]

W dzienniku zdarzeń systemowych? Historia aktualizacji jest też dostępna poprzez witrynę Windows Uipdate. Hardcore to w... folderze systemowym (foldery o nazwach $NTUninstallKB*$). ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...