Skocz do zawartości

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable - problem z deinstalacją


qas

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas próby deinstalacji programu Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable (wersja 8.0.61001) następuje błąd:

post-1754-0-20512100-1308170480_thumb.png

 

Z kolei deinstalacja związanej z nim poprawki Microsoft Visual C++ 2005 ATL Update kb973923 - x86 8.0.50727.4053 powoduje taki błąd:

post-1754-0-10311300-1308171072_thumb.png

 

Ww. programu nie instalowałem samodzielnie - zapewne został zainstalowany wraz z jakimś innym programem. Bardzo proszę o pomoc w deinstalacji. Mój system to Windows 7 x64 SP1.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wygląda na to że masz uszkodzony folder C:\Windows\Installer.Sprawdź czy wogóle masz taki folder a jeżeli tak czy masz pliki o których wykrzycza się instalator.Jeśli wogóle nie masz tego folderu to będziesz miał kłopoty z wieloma aplikacjami które się instalowały za pomocą instalatora MSI np. Office ,Silverlight,Microsoft Virtual PC - głównie od MS ale nie tylko

 

Zakładam że folder Installer jest uszkodzony i pliki odwoławcze wymagane do deinstalacji nie istnieją już

 

Pobierz jeszcze raz Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable i wypakuj go za pomocą 7-zip lub WinRAR.Ważna uwaga - pliki należy wypakować do innego folderu niż znajduje się pakiet bo inaczej wybije błąd i odmówi wypakowania! Plikiem wyjściowym powinien być vcredi~1.exe,podziałaj też archiwizatorem na tym pliku - tu już nie ma różnicy czywypakujesz pliki do tego samego folderu co plik wejściowy czy w innym.Ostatecznym produktem operacji powinny być pliki: vcredis1.cab oraz vcredist.msi.Ciebie będzie dodtyczył plik msi

 

Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator") i wypróbuj komendy

 

msiexec /x <ścieżka do pliku> np. jeśli vcredist.msi znajduje się w folderze C:\Temp to komendy będą

 

 

msiexec /x C:\Temp\vcredist.msi

 

Po deinstalacji głównego pakietu wszystkie jego aktualizacje też znikną.

 

lub

 

msiexec /uninstall C:\Temp\vcredist.msi

Odnośnik do komentarza

A z przełącznikiem /x też próbowałeś?Jeśli rezultat że jest taki sam to można by tak spróbować

 

Wejdź do klucza HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall i odszukaj tam wszystkie klucze odnoszące się Microosft Visual C++ i jego poprawek i usuń je.Teoretycznie nie powinno być problemu potem z zainstalowaniem tej biblioteki z powrotem ale głowy nie dam - normalna deinstalacja pewniejsza

 

Tylko że...

 

Skoro nie masz folderu Installer to podobny defekt masz w przypadku wielu aplikacji bazujących na instalatorze MSI i z nimi też będziesz miał problemy gdy będziesz chaciał je odinstalować,niektóre z nich mogą nawet wogóle przestać działać i zastanawiam się czy nie lepiej tu użyć przywracania systemu...

 

Czy kojarzysz co zrobiłeś że ubiłeś ten folder? Jeśli to jaiś tweaker to najlepiej by było cofnąć zmiany o ile to możliwe...

Odnośnik do komentarza

@Flavius

Użycie przełącznika /x przynosi ten sam efekt. Jeśli zaś chodzi o ten folder, to przed chwilą sprawdziłem w Revo Uninstaller czy nie usunął się podczas czyszczenia. I faktycznie w kopii zapasowej widzę folder C:\Windows\Installer. Został usunięty podczas czyszczenia resztek po grze. Jak rozumiem mam go teraz przywrócić?

Odnośnik do komentarza

@Flavius

We wcześniejszym poście popełniłem błąd pisząc że nie posiadam folderu C:\Windows\Installer. Nie ustawiłem po prostu pokazywania chronionych plików systemu operacyjnego. Przepraszam za pomyłkę. Jednakowoż w folderze tym nie ma pliku vcredist.msi. Kopia zapasowa Revo Uninstaller również nie zawierała tego pliku - były w niej wyłącznie wpisy w rejestrze. Jednak po przywróceniu danych z tej kopii deinstalacja Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable przebiegła prawidłowo.

 

Podsumowując: MV C++ 2005 usunięte, folder Installer istnieje, jednak brak w nim pliku vcredist.msi. Dla rozjaśnienia sytuacji prezentuję screen z C:\Windows\Installer:

 

post-1754-0-84756800-1308263261_thumb.png

 

Czy tak jak jest teraz jest w porządku?

Odnośnik do komentarza

@Flavius

Czyli już jest wszystko w porządku i nie muszę podejmować żadnych innych działań? W programy i funkcje MS V C++ 2005 nie jest wyświetlany, jednak wczoraj (już po deinstalacji) Windows Update zaproponował mi aktualizację przeznaczoną do ww. programu. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy MS V C++ 2010 jest wstecznie kompatybilny z 2005 i 2008?

Odnośnik do komentarza

Czyli już jest wszystko w porządku i nie muszę podejmować żadnych innych działań? W programy i funkcje MS V C++ 2005 nie jest wyświetlany, jednak wczoraj (już po deinstalacji) Windows Update zaproponował mi aktualizację przeznaczoną do ww. programu.

Czyli coś było niedokładnie odinstalowane

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy MS V C++ 2010 jest wstecznie kompatybilny z 2005 i 2008?

Najlepiej zachowaj wszystkie biblioteki - teoretycznie mając nowsze biblioteki powinno wystarczyć ale w praktyce to może być różnie.Te biblioteki mogą współistnieć obok siebie bez problemów.

Odnośnik do komentarza

@Flavius

Tą niedokładną deinstalacją nie muszę się martwić?

Jeśli zainstalujesz tą bibliotekę z powrotem to nie - wszystko przecież wtedy wróci do pierwotnego stanu i problem rozwiąże się sam.No chyba żę obstajesz pernamentnie jej się pozbyć.Jeśli to druga opcja to chyba jedynym rozwiązaniem byłoby instalacja tej bliblioteki a następnie deinstalacja.Nie znam narzędzia które by to usuwało pernamentnie i bezpiecznie zarazem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...