Skocz do zawartości

Phenom II X4 955 i MSI 870-C45?


Majaque

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Nie zauważyłem wcześniejszego posta.

 

Jednak napiszę ku przestrodze tych, którzy pochopnie patrzą na proste parametry zasilacza:

1. Maksymalna moc dostarczana przez zasilacz to wartość teoretycznie gwarantowana przez producenta. Tyle jest w stanie dostarczyć przetwornica.

2. Na tą wartość składają się wszystkie moce na wszystkich wartościach napięć (procesor, płyta, karta, peryferia itd).

3. Jeżeli pobór prądu na innych napięciach osiąga wartości maksymalne (np. 3.3 V, 5 V) to na liniach 12 V zaczyna brakować prądu i wzajemnie.

4. Wszystko zależy od konstrukcji zasilacza (mój ma np. możliwość sumowania 4-ch linii 12 V). Ale takich szczegółowych informacji zazwyczaj producent nie podaje.

I jak najbardziej się z tym zgadzam B)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widzę, że dyskusja zeszła na temat zasilacza, gdy de facto temat wątku jest zgoła odmienny - w internecie można natknąć się na mnóstwo wątków o podobnej tematyce.

Nie chciałbym podważać niczyjego autorytetu, ani też mieć jakiś pośredni wpływ na poziom dyskusji prowadzonej w tym temacie...

...dlatego proszę byśmy zeszli z meandrów i wrócili do meritum.

 

A do zakończenia tematu brakuje mi jedynie doboru odpowiednich pamięci... W temacie DDR3 niestety leżę i kwiczę - zastanawiając się co kupić, by nie przepłacić.

Odnośnik do komentarza

No więc w kwestii RAM-u sytuacja wygląda tak - ilość RAM-u to 4GB (raczej nie ma sensu mniej) w 2 kostkach aby działał tryb Dual Channel, najlepiej sparowane fabrycznie. Zestawy 1333 MHz kosztują od 140 zł http://www.komputronik.pl/product/91064/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GoodRam_DDR3_2X_2GB_1333MHz_CL9.html ale wydaje mi się że warto dopłacić kilka zł i kupić zestaw 1600 MHz http://www.komputronik.pl/product/107898/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Kingston_HyperX_DDR3_2X_2GB_1600MHz_CL9_Blu.html ale pamiętaj żeby sprawdzić w instrukcji do płyty głównej jak wygląda sprawa dzielników FSB i RAM bo niedawno na forum był temat w którym posiadacz i5 nie mógł skorzystać z RAM-u 1600 MHz (musiał 1333) z powodu ograniczeń właśnie płyty głównej.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...