Skocz do zawartości

Phenom II X4 955 i MSI 870-C45?


Majaque

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pociągnąć pociągnie ale podkręcać się nie będzie dało - a przynajmniej bezpiecznie. C45 to świetna płyta w swojej kategori cenowej ale ze względu na sekcje zasilania raczej do procków 2 rdzeniowych. Do procesorów 4 rdzeniowych można wziąć coś takiego http://www.arest.pl/produkt/59,125,,evo+asus,0,0,0,,/22764/ASUS-M4A88T-V-EVO-AMD880G-DDR3-2x-PCI-E-16x-ATi-HD4250-S-AM3/ niewiele droższe a sekcja zasilania budzi większe zaufanie.

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam procesor i podobną płytę MSI 870-G54 i na razie wszystko gra (ale nie podkręcam). Płyta jest wydajna ale ta sekcja zasilania trochę straszy. 4+1 i brak chłodzenia to nie jest dobry pomysł zwłaszcza gdy chcesz bawić się w podkręcanie. Ja na wszelki wypadek zamówiłem niedawno 2 zestawy radiatorów na mosfety (jakby co to te same będą pasowały do 870-C45 - klik). Jeżeli nie dobrałeś sobie jeszcze chłodzenia na procka to może lepiej popatrz za czymś innym niż radiatory typu tower. Chodzi o to żeby dmuchało też na mosfety. Tak wygląda efekt zaniedbania chłodzenia sekcji zasilania (przy podkręcaniu) - klik. Na wszelki wypadek wyłączyłem też w biosie funkcję powodującą wyłączenie nieużywanych faz żeby oszczędzić energię. Chyba gdzieś w necie czytałem o przypadku, że przez jedną fazę poszło za dużo prądu czy coś takiego i mosfet poszedł z dymem. Szczerze mówiąc to jeżeli miałbym teraz wybrać jakąś płytę to brałbym jakiegoś droższego Asusa żeby mieć spokój.

Odnośnik do komentarza

Miałem x4 955 z chłodzeniem Zalman Performa na płycie MSI 770 C45 (w sumie to ta sama płyta co w temacie) podkręconego do ~~3.7GHz i działał stabilnie.

Podzielam jednak zdanie, że warto byłoby dopłacić to płyty z lepszą sekcją zasilania. Choćby tego Asusa podanego przez MatiKa ;) W wypadku OC. Z pierwotnym taktowaniem działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

@MatiK

No właśnie też mam na procku Zalmana Performa i powiem szczerze, że trochę mam obawy odnośnie dmuchania na mosfety (może martwię się na zapas). W każdym razie z tego testu - klik - wynika, że lepiej nie podkręcać na tej płycie, którą mam (i unikać konfiguracji z 6 jajkami).

 

@Mikouaj

Ja do swojego zestawu wybrałem Geil 1333MHz 2x po 2GB. Na dobre obniżenie timingów nie ma co się nastawiać ale jeżeli ma wszystko działać stock'owo to powinny być w sam raz. Na pamięciach są radiatory.

Odnośnik do komentarza

Zresztą zmieniam go z - uwaga - Pentium Dual Core E2180 i P35-DS3L, więc poczuję ogromny skok wydajności ;)

Możesz bardzo sie rozczarować z tym wzrostem wydajności. Nie wiem jak bardzo się twoj procesor podkręca ale powinien te 3Ghz zrobić bez problemu więc możesz sobie poczytać ten test i uznawać że twój procesor podkręcony odpowiada E7300. Policz sobie ile razy Phenom jest szybszy i o ile. Powiedz też jaką tam kartę graficzną planujesz mieć.

Odnośnik do komentarza

Na pewno odczuję - posiadam kartę sprawiającą problemy na dwóch rdzeniach - GeForce GTX460 1GB ;)

Odnośnie budy - całość siedzieć będzie w Gigabyte Poseidon 310 - dość spora i oferująca dobry przewiew.

Kolejną kwestią będzie chłodzenie - przeboleję na początek to stockowe, chociaż ponoć jest bardzo głośne.

 

Miałem x4 955 (...)

Można wiedzieć co z nim się stało i w jakich okolicznościach musiałeś się go pozbyć? (:

Odnośnik do komentarza

NVidia ma pewne problemy z dwoma rdzeniami to fakt więc może rozważyć jakiegoś Quada? Tak piszę żebyś wszystko sytuacje zobaczył z wszystkich perspektyw :) Quad kosztuje 450 zł http://www.proline.pl/?p=CORE2QUAD+Q8300+2.5 Powiedz też jaki masz zasilacz ale to tak bardziej z ciekawości chcę wiedzieć :) A co do chłodzeń jest chłodzenie Spartan dość tanie http://www.komputronik.pl/product/95824/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/SilentiumPC_Spartan_HE923_CPU_Cooler.html jakby stock był za głośny.

Odnośnik do komentarza

Można wiedzieć co z nim się stało i w jakich okolicznościach musiałeś się go pozbyć? (:

Wrócił do właściciela. U mnie był tylko na wypożyczeniu. A nie jest to osoba obca, więc wiem, że procek i płyta mają się dobrze ;)

 

BOX potrafi być dokuczliwy, szczególnie w upalne dni. Spartan specjalnie kulturą pracy też nie grzeszy. Chociaż w tej cenie to dobry wybór ;)

Odnośnik do komentarza

NVidia ma pewne problemy z dwoma rdzeniami to fakt więc może rozważyć jakiegoś Quada?

Trochę musztarda po obiedzie. Płyta padła wraz z procesorem...

 

Powiedz też jaki masz zasilacz ale to tak bardziej z ciekawości chcę wiedzieć :)

Tymczasowo - Chieftec GPS-400AA-101A, ale raz jeszcze powiem - tymczasowo!!! Wiem, że pociągnie.

Na oku XFX Core 550W.

Odnośnik do komentarza

No tak to - nie sfajczyła się, nic - po prostu 'umarła' :x

Pomyślałem, że teraz to się stało. Stąd to pytanie i lekkie zdziwienie.

W takim razie Phenom i AM3 będzie okej. Mógłbyś ewentualnie pomyśleć nad trochę droższym rozwiązaniem pod SB, płyta + i3 2100. Płyta na przykład ASROCK H67M około 250zł. Lub jakąś lepszą.

Odnośnik do komentarza

Ten chieftec 750W mimo wszystko to chyba lekka przesada, no chyba, że będziesz mieć zbędne fundusze. XFX Core 550W będzie jak najbardziej odpowiedni i sporo tańszy.

 

Patriot DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz Viper II Sector5 CL9

Mogą być. Radiatory aż tak wielkiego znaczenia nie mają. Tym gorzej jak będziesz chciał większe chłodzenie włożyć i braknie ci przez nie miejsca.

A goodram jak nazwa wskazuje, jest po prostu dobry. I tani ;)

Odnośnik do komentarza
Ten chieftec 750W mimo wszystko to chyba lekka przesada,

 

Nie wiem skąd ta wartość ale wrócę do 550S.

Ze strony Chiefteca: 3.3V x 25A = 82.5 W; 5V x 25 A = 125 W; 12 V1 x 25 A = 300 W; 12 V2 x 25 A = 300 W. Drobiazgi pomijam.

Gdyby tak liczyć to mamy 800 W. Zasilacz ma max wydajność teoretyczną 550 W. Nie wolno analizować tak jak w wierszu wyżej - czytaj "na linii 12 V daje 25 A".

Odnośnik do komentarza

OK. Nie zauważyłem wcześniejszego posta.

 

Jednak napiszę ku przestrodze tych, którzy pochopnie patrzą na proste parametry zasilacza:

1. Maksymalna moc dostarczana przez zasilacz to wartość teoretycznie gwarantowana przez producenta. Tyle jest w stanie dostarczyć przetwornica.

2. Na tą wartość składają się wszystkie moce na wszystkich wartościach napięć (procesor, płyta, karta, peryferia itd).

3. Jeżeli pobór prądu na innych napięciach osiąga wartości maksymalne (np. 3.3 V, 5 V) to na liniach 12 V zaczyna brakować prądu i wzajemnie.

4. Wszystko zależy od konstrukcji zasilacza (mój ma np. możliwość sumowania 4-ch linii 12 V). Ale takich szczegółowych informacji zazwyczaj producent nie podaje.

 

EDYTA

Info w manualu do BeQuiet StraightPower 650 W.

 

4 x 12 V Splitting

 

12 V1 CPU 1

12 V2 PCIe 2/ CPU 2

12 V3 Mainboard / Drivers

12 V4 PCIe 1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...