Skocz do zawartości

Porównanie przeglądarek - niespodzianka czy test sponsorowany?


Anonim6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadl mi w rece nr. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydawnictwa/2011/05/komputer-swiat-122011.aspx , a w nim test przegladarek internetowych. Osobiscie przez pare lat kochalem liska, ale po przesiadce na 7x64 bylo z nim troche problemow. Przesiadka na IE9 jakos mnie nie zniechecila. Dziala szybko i chyba w miare bezpiecznie, a zagladam tu i tam czasem. Dane techniczne nic mi nie mowia i nie bede sie wymadrzal. Prosil bym zatem o opinie forumowiczow o wiekszej wiedzy w tym temacie o krotki komentarz do tych trzech przegladarek. Mam nadzieje, ze nie lamie prawa umieszczajac skany z gazety. Czy na dzien dzisiejszy to co widac to prawda czy artykul sponsorowany.?

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Krew mnie zalewa...

 

IE 9 jest zgodny ze standardami W3C?! Kto te pierdoły pisał i sprawdzał? Każdy webdeveloper wie, co go czeka na IE i jakie problemy musi przebrnąć. Ostatni przykład, chociaż banalny, z forum: wyrównywanie wyszukiwarki na Chomikuj.pl. Wszędzie jest dobrze, tylko nie tam.

 

Firefox - brak zarządzania profilami? No to już k...a przesada. A od czego jest firefox -profilemanager jak nie od zarządzania profilami?!

 

Możliwość zablokowania programu dla innych użytkowników? A czy to czasem nie jest w ścisłej jurysdykcji systemu operacyjnego?

 

Blokowanie gif-ów, muzyki, kontrola rodzicielska, blokowanie stron WWW - to się w FF załatwia przy pomocy dodatków, które są nieodłączną częścią tej przeglądarki, a ich wyszukiwanie i instalowanie jest zdecydowanie bardziej intuicyjne, niż pluginów do IE.

 

Testów szybkości nie chce mi się sprawdzać, ale to wygląda na jakieś kpiny...

 

Nie wiem, czy ten artykuł jest sponsorowany, ale zastanawiam się, czy autor to nie czasem D. Długosz z Komputer Świata, który już inne ciekawe rzeczy wypisywał. Prawdopodobnie waga każdego punktu została dobrana tak, żeby IE wygrało. Dobrze radzę: nie czytaj KŚ.

 

Google Chrome nie oceniam, gdyż praktycznie się nim nie posługuję, a i mam głęboką awersję do tego programu.

Odnośnik do komentarza

Mi też się wydaje,że sponsoring mógł tu być:) Ja nie wierzę w jakiekolwiek testy opracowane przez expertów z redakcji. Inaczej ma się publikowanie raportów testów we współpracy z firmą testującą, wtedy ich zadanie jest tylko publikowanie wyników, a nie testowanie :) Duże awersje mam jak wspomniał Dawid o teście szybkości,przeglądarek. Używam FF 4.0.1 i czas otwierania programu 1.4 s. W moim przypadku jest troszkę dłużej. Może spowodowane jest tym,że mam trochę dodatków zainstalowanych a jak wiemy niektóre poważnie mogą przymulić Firefoxa i opóźniać start przeglądarki. W czas IE też nie chce mi się wierzyć. Google Chrome podobno żwawo chodzi więc w jego przypadku przekrętu raczej nie było. Redakcja musi z czegoś żyć więc kasę raczej biorą . Najgorsze jest to,że w sporej części czytelnikami tego typu gazet są młodzi ludzie i wierzą w każde słowo napisane w gazecie i się zbędnie napalają. Testerzy mogą nie wiadomy jaki głupi test stworzyć, ludzie w większości uwierzą w liczny podane... Co można powiedzieć inteligentny gość od razu pozna się jaki to jest test czy inne tworu komputer świata. :) Co do programów lepiej poczytać opinię użytkowników z różnych for, vortali itp.- większa wiarygodność, bez sponsoringu na większej ilości, choć też są fanboye i trolle, lecz w ogólnym rozrachunku wierzyłbym opinią rozgarniętych userów niż 1pseudo testera z redakcji :)

Odnośnik do komentarza

Nie chyba, a na pewno! Póki co możesz skorzystać z "nocnych" wydań.

ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/nightly/latest-mozilla-central/ || http://nightly.mozilla.org/

 

Nie wiem jaki KŚ ma cykl wydawniczy, ale chyba mogli pokusić się chociaż o zweryfikowanie testu o wydanie 11 chrome, które było w wersji stabilnej w niedługo po wydaniu IE9 (a na miesiąc przed tym wydaniem KŚ). Punktowanie infolinii do pomocy technicznej tylko śmieszy. :)

Odnośnik do komentarza

I chociaż rzadko kiedy wierzę takim testom, to ten poniżej wydaje się zdecydowanie bardziej obiektywny:

http://www.dobreprogramy.pl/Test-przegladarek-2011,Artykul,25265.html

 

Wygranych mamy właściwie trzech (kolejność przypadkowa): Chrome, Opera, Mozilla Firefox. Różnice w czołówce są bardzo niewielkie, praktycznie dla przeciętnego użytkownika niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jedno pytanie; czy nowy lisek bedzie gryzl x64 czy przyjaznie machal ogonkiem? Cos chyba pamietam, ze mial wspierac x64, ale informacji znalesc nie moge.

 

Chyba znalazlem https://www.mozilla.com/en-US/firefox/5.0/system-requirements/

 

Ja tam ciągle na lisku x64 8.0A1 PRE

 

wersja może only test ale ja używam tych wydań od 3 miesięcy i działają świetnie :)

 

A tutaj link do mojego tuta gdzie jest wszystko opisane

 

https://www.fixitpc.pl/topic/4653-tut-firefox-x64-alfa/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Strasznie okrojony ten test, gdzie Opera i Safari ;)? Do tego jakoś mocno sponsoringiem leci ;)

 

Nie mówię, że Internet Explorer 9 jest zły, no ale do "króla internetu" no jeszcze mu brakuje :) Jedynie co mi się straasznie w IE podoba to ten Menedżer pobierania - dla mnie prosty, ładny, brakuje mi takiego w innych przeglądarkach :D

 

Zakładki rozbudowane? To jaką ocenę by wystawili Operze, skoro jest tam jeszcze grupowanie ;)?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...