Skocz do zawartości

Autorun płyty nie działa


minekirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem, zainstalowałem program oryginalny z płyty(sporządzanie świadectw), który do jego obsługi potrzebuje włożonej płyty do CD roomu. Jednakże przy próbie uruchomienia programu "krzyczy" żeby włożyć płytę mimo, że jest włożona i widać ją w mój komputer. Czy powodem może być fakt, że ani płyty CD, ani pendrivy i inne nośniki nie uruchomiają się automatycznie po podłączeniu do kompa? Jeżeli tak to jak uruchomić opcję autorunu płyt, pendrivóv ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Znalazłem odpowiedź producenta:

 

16. Czemu nie mogę uruchomić programu, pomimo że mam płytę w napędzie?

W chwili obecnej wirusy komputerowe rozprzeszczeniają się m.in. poprzez plik autorun.inf. Aby zapobiec infekcji ze strony wirusów komputerowych, producenci oprogramowania antywirusowego postanowili blokować dostęp do powyższego pliku. Czym to skutkuje? Blokowanie dostępu do tego pliku powoduje zablokowanie dostępu do danych znajdujących się na nośniku. Tym samym nie jest możliwe uruchomienie programu, ponieważ wymagane jest posiadanie nośnika w napędzie.Aby rozwiązać ten problem wystarczy na czas uruchomienia programu wyłączyć oprogramowanie antywirusowe. Po jego uruchowieniu proszę włączyć ponownie antywirusa.Więcej informacji na temat pliku autorun.inf znajdą Państwo m.in. na stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autorun.inf.

 

Tylko, że po wyłączeniu Avasta problem dalej istnieje, mam też mam też Panda USB Vaccine, którego odinstalowałem ale dalej nie moge uruchomić programu.

 

pomóżcie, bo dzieciakom nie wydrukuję świadectw :)

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Proszę używaj opcji "Edytuj", by uzupełnić post o nowe dane, jeśli nikt jeszcze nie odpisał. A tak to trzy posty w serii napisałeś....

 

 

Tylko, że po wyłączeniu Avasta problem dalej istnieje, mam też mam też Panda USB Vaccine, którego odinstalowałem ale dalej nie moge uruchomić programu.

 

1. Usunięcie Pandy nie usuwa modyfikacji, którą wprowadziła. Należy ponownie uruchomić Pandę i popatrzyć jaki status pokazuje się w sekcji Computer Vaccination. Jeśli pozytywny, należy w Pandzie usunąć tę edycję.

 

2. Ponadto, na tym systemie dawno temu stosowałeś ComboFix (automatycznie blokuje Autoodtwarzanie), a któryś z późniejszych Twoich tematów w logu OTL wykazuje, że jego działania utrzymały się w systemie (wartość NoDriveAutoRun ustawiona na blokowanie wszystkich dysków). Zastosuj Autoplay Repair Wizard.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...