Skocz do zawartości

Sterowniki do internetu


tomek2323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj znajomy poprosił mnie abym zainstalował mu nowy system bo ten mu szwankuję, ze swoim PC poradziłem sobie bez problemu ale on internet podłącza pod takie okrągłe, zółte wejście u dołu z tyłu PC, nawet nie wiem jak to się nazywa, mógłby ktoś mi podać tutaj link do pobrania tego sterownika?

To płyta główna Asus K8N4-E

Najlepiej aby odpowiedz była do jutra.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dawid, kolega podłącza tam neta więc chyba tak, ale to nie jest wejście tradycyjne ( mały prostokąt ) tylko małe koło.

System to Windows XP Profesional Service pack 3

Matik a po co ci obudowa? Wejście jest chyba zintegrowane ( znajomy mówi że zintegrowane ), na chwile teraźniejszą nie mogę dać zdjęcia, właśnie od niego wróciłem, deszcz leje a on mieszka kilometr ode mnie.

Odnośnik do komentarza

zółte wejście u dołu z tyłu PC

Czytając to doszedłem do wniosku że to oddzielna karta sieciowa. Uuznałem że najlepiej jest ją wyjąć i odczytać nazwę producenta bo to zazwyczaj pomaga w znalezieniu sterowników. O zdjęcie prosiłem bo czasem niektórzy sobie nie radzą z samodzielnym odczytaniem tych danych z karty. Ale skoro to coś zintegrowane na płycie to proszę pokaż na obrazku poniżej które to dokładnie złącze.

0411c9%7Cffeb_1395-moboports.jpg

Odnośnik do komentarza

MatiK to zółte okrągłe to na pewno nie jest złącze sieciówki, to jest RCA i na pewno nie jest u dołu, jeśli coś jest u dołu to na 99% jest to karta sieciowa z interfejsem fiber, tylko przeważnie nie jest ono żółte. :P

Wiem dlatego tak lekko mnie zdziwiło że to do czego szukamy sterowników to zintegrowane, okrągłe i służy do połaczenia z siecią. Jak to jest oddzielna karta to najlepiej ją wyjąć odczytać nazwę producenta i poszukać w necie ale to już wiemy.

 

Edit

@Switch Ja rozróżniam część złączy komputerowych :) i to zdjęcie jest dla tomka żeby pokazał to o czym mówi albo skumał że się lekko pomylił

Odnośnik do komentarza

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego wyjścia i najlepiej wtyczki, którą do niego wpinasz?

Tak postaramy się rozróżnić, co to jest, ale pewnie znajdziemy tylko typ połączenia, a nie model i producenta.

 

Oczywiście, konieczne będzie zdjęcie obudowy i spisanie danych z tego urządzenia lub wykorzystanie do tego celu jakiegoś programu, np. AIDA64 lub SIW.

Odnośnik do komentarza

Jeśli brakuje Wam technologii, a macie telefony stacjonarne to możecie zainwestować w technologię minionego wieku... modem telefoniczny. Wystarczy zainstalować sterowniki, wpiąć kabel biegnący do telefonu stacjonarnego, skonfigurować połączenie np. z nieśmiertelnym numerem telepsa 0202122 (użytkownik: ppp, hasło: ppp) - jak nie działa net głównego providera, to zawsze to jakieś wyjście w nagłych wypadkach. :lol: O ile dobrze pamiętam, między 18 popołudniu a 6 rano - impuls cyka co 6 minut, w pozostałych godzinach co 3 minuty (TPSA).

 

Zawsze można też spróbować jakiegoś LiveCD np. Parted Magic, albo jakąś dystrybucje linuksową - może skonfiguruje połączenie i będzie można ściągnąć stery.

 

A swoją drogą to pokazałbym zrzut z menedżera urządzeń. Zainstalowałbym tylko system i stery chipsetu (ze strony Asusa) a reszta... na miejscu. Dyć kilometr to jakieś 10 minut tempem spacerowym?

 

marekW

Masz rację. Ale czy ja gdzieś wspomniałem, że to musi być na teraz? Poza tym to było bardziej w ramach żartu. ;)

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

3oo -

Wystarczy zainstalować sterowniki, wpiąć kabel biegnący do telefonu stacjonarnego, skonfigurować połączenie np. z nieśmiertelnym numerem telepsa 0202122
najpierw to trzeba by było mieć na płycie chociażby taki modem, niestety to nie jest laptop, a jak pamiętasz nawet starsze płyty nie miały wbudowanych modemów, karta sieciowa to nie jest to samo co modem (sieciówka to RJ45 zaś modem to RJ11) . Dziś niedziela więc trudno poczynić zakupy tego rodzaju.
Odnośnik do komentarza

To jest ciekawy temat "zabytkowy" i obawiam sie, ze bez informacji co do modelu tej karty ciezko bedzie wywrozyc modej i co za tym idzie sciagnac stery. Kilka zdjec i info z madrej strony o tym systemie netu. Jest tez sporo tematow na sieci.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ethernet#Wczesne_wersje_Ethernetu

 

Matik a po co ci obudowa? Wejście jest chyba zintegrowane ( znajomy mówi że zintegrowane ), na chwile teraźniejszą nie mogę dać zdjęcia, właśnie od niego wróciłem, deszcz leje a on mieszka kilometr ode mnie.

"deszcze nie spokojne potargaly sad, a my na tej wojnie ......." podjedz RUDY-m

Odnośnik do komentarza
MarekB - jak ja dawno koncentryka Ethernet nie widziałem. Z 5 - 10 lat minimum. Tak samo jak Arcnet.

 

Ja kolego pierwszy raz uslyszalem o tym systemie przekazu radiowego :( . Napisalem z sarkazmem bo kilometr drogi do kumpla, zdjecie bocznego panela, spisanie danych z karty powrot do domu i sprawdzenie na sieci sterow to cos kolo jednej godziny i to po pijaku. Dziwilo mnie zatem, ze ktos oczekuje odpowiedzi ze szklanej kuli, no chyba, ze czarny kot obok. :emo: Chetnie sie dowiem jaka to karta z czystej ciekawosci.

Odnośnik do komentarza

MarekB

Nie ze szklanej kuli bo podałem płytę główną i prawdopodobnie ta karta jest zintegrowana a więc myślałem że z jakiś źródeł się dowiecie jaka karta jest w tej płycie głównej.

Kilometr w mocny deszcz dla mnie to dużo, ponieważ posiadam jedynie rowoer :) A i na razie nie ma tych zdjęć bo zapomniałem podjechać do niego, sorry.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...