Skocz do zawartości

Spowolniony PC z długo wczytującym się systemem


Drill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od jakiegoś czasu (dokładnie od jakichś dwóch tygodni) mam dość spowolniony komputer. Długo wczytuje się zarówno system a ponadto przy uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji komputer łapie zawieszkę (czasem nawet i trwającą pół minuty, zwłaszcza jeśli otwiera się pliki *.PDF albo dużo zajmujące *.DOC) i nawet niekiedy przycina muzyka puszczana w odtwarzaczu. Zużycie procesora sięga 100%, chociaż nigdy tak się nie działo, zwłaszcza że używam foobara2000. Tak samo dzieje się przy aktualizacji antywirusa. Widać nawet zmniejszenie płynności kursora myszki na ekranie, jest takie jakby bardziej klatkowane. Rejestrowałem się tutaj już pod koniec maja, zdążyłem zrobić już na swoje nieszczęście skan ComboFixem (tego samego dnia). Nie miałem ostatnio czasu na jakąś poprawę działania kompa, bo miałem ostatnio sporo kolokwiów. Załączam w temacie dzisiejsze logi z OTL.exe i GMER-a (plik.txt), oraz log z ComboFixa z 31.05, chociaż wiem, że nie jest on obowiązkowy. Na czas skanowania OTL-em i GMER-em wyłączony został moduł ochronny antywirusa (Avira) i Firewall (PCTools).

OTL.Txt

Extras.Txt

plik.txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. W logach widać przyczynę dla ślimaczenia startu, z Dziennika zdarzeń jawny błąd zawieszenia usługi Hewlett-Packard:

 

Error - 2011-06-09 08:47:27 | Computer Name = VOBIS | Source = Service Control Manager | ID = 7022

Description = Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

Problem m.in. przerabiany w tym temacie: KLIK. Start > Uruchom > services.msc, na liście wyszukaj tę usługę i z dwukliku wejdź do właściwości. Typ startowy przekonfiguruj na Wyłączony, zaś usługę zatrzymaj przyciskiem.

 

2. Na temat ogólnego mulenia (w połączeniu z faktem, że czysty rozruch nie wykazuje tej cechy), w zasadzie dwie podejrzane aplikacje: PC Tools Firewall Plus + Avira.

 

3. Do wykonania także drobnostki (bez znaczenia dla problemu głównego):

 

----> Oczyść preferencje Firefox:

 

FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Ask.com"

FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Secure Search"

FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Ask.com"

FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.yahoo.com/search?fr=mcafee&p="

W pasku adresów wklep about:config, wyszukaj po kolei widziane tu wartości (browser.search.defaultengine, browser.search.defaultenginename, browser.search.order.1, keyword.URL) i z prawokliku zresetuj do poziomu domyślnego.

 

----> Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, w Start > Uruchom > wklejając komendę: "C:\Documents and Settings\Drill\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

OK, zrobiłem co zostało tutaj napisane, ale komputer jak mulił, tak muli (to znaczy nie wyeliminowałem długiego wczytywania się systemu i klatkowania kursora przy uruchamianiu programów). Aviry i PC Tools-a nie odinstaluję, bo wcześniej problemów nie sprawiały, a są to chyba jedne z lepszych darmowych programów. Potrzebuję jakiegoś tutoriala co do wyłączania zbędnych usług w systemie (konkretnie: lista zbędnych usług), bo porady z Komputer Świata (mam taki stary numer sprzed czterech lat i jest tam artykuł dotyczący optymalizacji Windowsa XP) okazały się niewystarczające.

Odnośnik do komentarza
OK, zrobiłem co zostało tutaj napisane, ale komputer jak mulił, tak muli (to znaczy nie wyeliminowałem długiego wczytywania się systemu i klatkowania kursora przy uruchamianiu programów).

 

Ale mówisz wyraźnie:

 

W trybie awaryjnym i na czystym rozruchu działa normalnie.

 

Czysty rozruch cechuje się deaktywacją usług i Autostartu firm trzecich. A tu dość wyraźnie widać (bo jest po prostu goło) co mamy wyłączone na czystym rozruchu:

 

SRV - [2011-04-27 19:27:00 | 000,136,360 | ---- | M] (Avira GmbH) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\sched.exe -- (AntiVirSchedulerService)

SRV - [2011-03-16 18:01:56 | 000,269,480 | ---- | M] (Avira GmbH) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avguard.exe -- (AntiVirService)

SRV - [2011-01-24 13:23:14 | 000,286,000 | ---- | M] (PC Tools) [Auto | Running] -- D:\PC Tools Firewall Plus\FWService.exe -- (PCToolsFirewallPlus)

SRV - [2008-06-20 12:08:08 | 000,065,536 | ---- | M] (France Telecom SA) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\France Telecom\Shared Modules\FTRTSVC\0\FTRTSVC.exe -- (FTRTSVC)

 

O4 - HKLM..\Run: [00PCTFW] D:\PC Tools Firewall Plus\FirewallGUI.exe (PC Tools)

O4 - HKLM..\Run: [avgnt] C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe (Avira GmbH)

O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon] C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll (NVIDIA Corporation)

(plus jeszcze usługi Hewlett-Packard - przypominam tę która się wiesza, tu niewidoczne, gdyż są na białej liście OTL)

 

Czysty rozruch nie ma problemu = podejrzani powyżej. Włącz czysty rozruch ponownie, a następnie zacznij się cofać wstecz partiami, aż wyłonisz konkretnie który wpis / usługa stawia opór.

 

 

Aviry i PC Tools-a nie odinstaluję, bo wcześniej problemów nie sprawiały, a są to chyba jedne z lepszych darmowych programów.

 

To nic nie oznacza, że wcześniej nie sprawiały problemu, przecież to nie są obiekty do końca stałe (podlegają aktualizacji) + środowisko w którym działają też nie jest stałe (aktualizacje Windows / przetasowania software). "Chyba jedne z najlepszych" = kwestia do dyskusji. Ochrona dość podstawowa.

 

 

Potrzebuję jakiegoś tutoriala co do wyłączania zbędnych usług w systemie (konkretnie: lista zbędnych usług), bo porady z Komputer Świata (mam taki stary numer sprzed czterech lat i jest tam artykuł dotyczący optymalizacji Windowsa XP) okazały się niewystarczające.

 

KLIK. Tylko zaznaczam ponownie = mówisz, że czysty rozruch nie ma problemu, czyli problem stanowią usługi dodane a nie usługi systemu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ponadto zrob podstawowa diagnostyke czyli defragmentacje dysku i rejestru ,przeczysc rejestr programem,Mozesz przelinstalowac(czyli odinstalowac i zainstalowac stery od grafiki i karty sieciowej)oczywiscie z uwzglednieniem restartow systemu.I jesli taka diagnostyka nic nie zmieni zaobserwowac co sie dzieje gdy odinstalujesz, programy ochronne, Co do PC tools(powodowaly calkowite wieszanie systemu xp)sprobuj odinstalowac na chwile calkowicie ten program dla diagnozy problemu.Zawsze pozniej mozesz zainstalowac ponownie i sprawdzic czy cos sie zmienilo.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...