Skocz do zawartości

Wejście do systemu bez znajomości hasła - Ophcrack nie daje rady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio mam pewne zadanie, jest laptop na którym zainstalowana jest Vista i konto użytkownika z hasłem, muszę się dostać do systemu pozostawiając to samo hasło które jest, nie znam hasła oczywiście, próbowałem zastosować program ophcrack z live cd który odszyfrowuje hasła, niestety program nie poradził sobie z odszyfrowaniem (być może trzeba doinstalować inne "tablice" ale nie wiem jak to zrobić).

 

Ophcrack pokazał za to że konto administratora jest bez hasła, skoro tak to pomyślałem że nie będzie problemu dostać się do systemu, problem w tym że konto administratora jest ukryte i nie wiem jak mogę w nie wejść, przez tryb awaryjny nie da rady i wogóle nie da rady się dostać do kompa, możecie mi podpowiedzieć jak można to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest wiele programów do łamania haseł do kont - "google your friend" choć większość z nich jest płatna

 

Z darmówek co znam to

 

Offline NT Password Recovery

 

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

 

John the Ripper

 

http://www.openwall.com/john/

 

Po za tym aby dostać się do kompa gdy konto administratorskie jest zaszyfrowane lub z innego powodu niedostępne to są jeszcze inne metody obejścia tego problemu np taki:

https://www.fixitpc.pl/topic/1231-zdegradowani-administratorzy/

 

Sam znam jeszcze kilka innych metod ale jestem leniwy i nie chce mi się o nich pisać :lol:

Odnośnik do komentarza

dzięki za wskazówki flavius, offline nt password recovery chyba tylko resetuje hasło a ja potrzebuej je odszyfrować by później pozostało takie jakie było,

najłatwiej by mi było po prostu jakimś programem uruchamijącym się z płyty odszyfrować to hasło i po prostu wejść na konto wpisując hasło,

znalazłem program hirens boot cd czy ktoś miał do czynienia z tym programem? jest skuteczny? odszyfruje i pokaże mi jakie jest hasło?

Stosowałem ophcrack który podobno jest skuteczny niestety nie wiem dlaczego nie poradził sobie po 15 minutowym odszyfrowaniu wynik "not found"

 

Próbowałem także wejść przez tryb awaryjny ale niestet na ekranie logowania pojawia się to samo konto zahasłowane, myślałem że pojawi się

konto administratora tak było chyba w xp ale nie, ophcrack pokazał że konto administratora nie ma hasła

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze konboot który pozwala zalogować się do systemu na dowolne konto z pustym hasłem.

Z vistą 32bit powinna sobie poradzić darmowa edycja pierwsza:

http://www.piotrbania.com/all/kon-boot/

 

Tylko kwestia którą poruszył już @Flavius - co chcesz osiągnąć, zasadniczo najłatwiej jest hasło do konta zresetować/zamienić, do tego istnieje wiele pakietów natomiast jeżeli celem jest poznanie hasła to takie programy tego nie umożliwią (konboot też nie), również ophcrack może wyliczyć hasło dla którego zgadza się hash ale wcale jego brzmienie nie musi się pokrywać z oryginałem.

 

Inna kwestia to fakt, że w viście i siódemce konto użytkownika o nazwie administrator jest wyłączone ze względów bezpieczeństwa, na co dzień pracujemy na koncie użytkownika o własnej nazwie i uprawnieniach administratora w domyślnej instalacji ograniczanych przez mechanizm UAC.

 

Był też pewien sposób na włączenie konta administratora (tego domyślnego) z poziomu ekranu logowania, należało w tym celu podmienić jedno z narzędzi ułatwień dostępu (np lupę) na standardowy konsolę w której to można nie tylko włączyć rzeczone konto ale choćby uruchomić eksploratora, nie wiem czy MS załatał tą furtkę, polecam sprawdzenie.

Oczywiście zawsze można z poziomu WinPE konto administratora włączyć co masz opisane w artykule który wcześniej @Flavius linkował.

To też są jednak sposoby na zalogowanie do systemu a nie poznanie hasła.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Próbowałem także wejść przez tryb awaryjny ale niestet na ekranie logowania pojawia się to samo konto zahasłowane, myślałem że pojawi się

konto administratora tak było chyba w xp ale nie, ophcrack pokazał że konto administratora nie ma hasła

Na XP aby mieć dostęp do konta administratora trzeba było na ekranie logowania nacisnąć dwa razy ctrl+alt+del, tak mi się wydaje że coś takiego było, natomiast nie wiem czy to działa na nowszych systemach.

Odnośnik do komentarza

dokładnie chodzi mi o pewien rodzaj inwigilacji że tak to określe, chodzi o zainstalowanie keyloggera w systemie tak by użytkownik

komputera nie zorientował się że było coś robione, stąd jedynym sposobem jest poznanie hasła lub w inny sposób dostanie się do systemu...

 

znalazłem taki program - http://www.hirensbootcd.org/ hirens boot cd podobno odszyfrowuje hasła, jak myślicie czy może sobie poradzić w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...