Skocz do zawartości

Po wymianie vga komputer nie widzi monitora


Rofi

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem chłodzenie na 470 z referencyjnego na nowe (Accelero Xtreme Plus) i tu zaczął się problem - komputer startuje normalnie, lecz na ekranie pojawia się informacja o trybie oszczędnościowym po czym monitor się usypia. Nic nie piszczy a ja nie wiem o co chodzi. Dodatkowo, mimo, że komputer wydaje się pracować normalnie nie ma zasilania w myszce czy klawiaturze - nie świecą się kontrolki, które zapalają się normalnie już podczas wczytywania windy.

 

Zasilacz: be quiet Dark Power Pro P8 1000 W

Listwa zasilająca: nowa (godzinę temu kupiona) acar F5

Case: Antec Twelve Hundred

Mobo: ASUS P5K PRO

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 2,66GHz z chłodzeniem S-775 BOX

VGA: ASUS ENGTX 470 1280MB GDDR5

RAM: 2 x OCZ 2GB PC2-6400 Special Ops Edition

HDD: 3 x HD103UJ

2 x HD204UI

Napęd: Samsung DVD+/-RW SH-S223C

Monitor: LG W2252

Inne podzespoły: karta dźwiękowa: Creative SB X-Fi Xtreme Gamer

klawa: Logitech G-19

mysz: Logitech G-5

System: Windows XP SP 3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem jak można skopać montaż tak prostego chłodzenia, ale zobacz może jednak coś ci się nie udało, (montowałeś też radiatorki na pamięciach? ) dociśnij dobrze kartę w slocie, teraz przybrała na wadze, więc tu może jest pies pogrzebany. Swoją drogą ta karta bez OC procka to nuda, inna rzecz, że na P35 proste nie jest, ale da się. Którą masz rewizję procka i czy w związku z tym aktualizowałeś bios?

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że coś źle zrobiłem, bo zrobiłem wszystko ok a mimo to nie działa i to właśnie jest esencją tego tematu. Pytania są tak noobowskie, że nie spodziewałem się na tym forum. Po za tym nie koniecznie trzeba montować radiatorki na pamięć, bo tak na prawdę nie mają dużego wpływu na temperaturę.

Co więcej temat jest o problemie a nie o tym jak powinna być wykorzystana karta. Jeśli chciałbym ją podkręcić to bym to zrobił a skoro tego nie zrobiłem to widocznie tego nie chcę i nie wiem co miało aporpos tego wnieść to zdanie.

Anyway to nie jest wina procesora na pewno, bo wcześniej, na referencyjnym wszystko chodziło. Więc po co rewizja procka, bo nie bardzo rozumiem? Bios nie był aktualizowany między zmianami chłodzenia na vga.

Odnośnik do komentarza

Skoro działało ze starym chłodzeniem a z nowym nie działa to może spróbuj przemontować znowu to starsze? :) Wiem że to może się wydawać głupie ale może to które masz nie styka dobrze i zabezpieczenia termiczne działają od razu? A może tamto chłodzenie miało wyjście zasilające do wiatraczka na karcie a teraz skoro jest puste nie startuje? (to jest bardzo naciągane) W najgorszym przypadku podczas montażu ukruszyłeś rdzeń albo jakieś inne uszkodzenie fizyzne karty (np zarysowane ścieżki). Możesz dać zdjęcia karty ze zdjętym chłodzeniem bo może czegoś tam się dopatrzymy.

Odnośnik do komentarza
Nie napisałem, że coś źle zrobiłem, bo zrobiłem wszystko ok a mimo to nie działa i to właśnie jest esencją tego tematu.
A ja napisałem że coś źle zrobiłeś? Pokaż gdzie? Przeczytaj tekst jeszcze raz ale ze zrozumieniem, potem pomyśl logicznie: przed wymianą działało po wymianie nie działa, czego to może być wina, żyły wodnej? Czy może pomimo posiadania dość sporej budy zrobiło się nagle ciasno, bo nie bez kozery napisałem:
dociśnij dobrze kartę w slocie, teraz przybrała na wadze, więc tu może jest pies pogrzebany
("waga" tyczy się także znacznego powiększenia rozmiarów) dla ciebie noobowskie ale nie jest pozbawione całkiem sensu, co?
Jeśli chciałbym ją podkręcić to bym to zrobił
Gdzie napisałem o podkręcaniu "JEJ".
Anyway to nie jest wina procesora na pewno, bo wcześniej, na referencyjnym wszystko chodziło. Więc po co rewizja procka, bo nie bardzo rozumiem?
To było proste pytanie poza tematem z jedna sugestią, jak widać za trudne, nie musisz więc odpowiadać. :P

Tyle, tymczasem.

Odnośnik do komentarza

@ MatiK - po podłączeniu wiatraka z referencyjnego chłodzenia, działał. Bo to nowe podłącza się w ten sam sposób - pod vga. Nowe chłodzenie jest dobrze dokręcone, po za tym wcześniej działało, po kilku próbach uruchomienia przestało (też cholera wie dlaczego). Dziś wieczorem powinienem wrzucić fotki vga bez chłodzenia.

 

 

A ja napisałem że coś źle zrobiłeś?

 

Nie wiem jak można skopać montaż tak prostego chłodzenia, ale zobacz może jednak coś ci się nie udało

 

Zasugerowałeś.

 

Noobowskie pytania odnoszą się do rzeczy, które każdy kto ma jakieś obycie z komputerem wie, że trzeba je zrobić/sprawdzić.

 

Gdzie napisałem o podkręcaniu "JEJ".

 

Swoją drogą ta karta bez OC procka to nuda, inna rzecz, że na P35 proste nie jest, ale da się.

 

Może czytaj co piszesz, albo pamiętaj.

 

To było proste pytanie poza tematem z jedna sugestią, jak widać za trudne, nie musisz więc odpowiadać.

 

Nie ma związku to z tematem dlatego na to nie odpowiedziałem. Ogólnie polecam schować ego do kieszeni, bo Twoje rady w tym temacie pokazały, że za bardzo nie masz pojęcia na ten temat a mimo to się wypowiadasz i jeszcze robisz halo, że ktoś ośmielił się Cię skrytykować.

Odnośnik do komentarza

Moje sugestie:

1. Piszesz - Nowe chłodzenie jest dobrze dokręcone, po za tym wcześniej działało, po kilku próbach uruchomienia przestało (też cholera wie dlaczego). Dziś wieczorem powinienem wrzucić fotki vga bez chłodzenia.

dzialalo w sensie wiatrak sie krecil na chlodzeniu i tyle czy Pc uruchamial sie normalnie i dzialal jakis czas - jaki?? minuty, godziny, dni?

2. Producent tego chlodzenia informuje, ze jest ono przeznaczone na referencyjne konstrukcje (nie moge znalesc czy chodzi o soft sterujacy wiatrakami czy tylko o mechanike montazu) jesli o foft, a ty masz nie do konca referenta to moze tam jest problem.

3. Zawsze jest mozliwe, ze zabrudziles slot - przeczysc, przedmuchaj i dodatkowo przetrzyj spirytusem piny na karcie.

4. Wyciagales RAM inne karty rozszerzen?? jak w pkt3

5. Dobra rada juz padla rowniez, nic nie zarysowales srubokretem? jakies mechaniczne uszkodzenia w trakcie pracy - i bez urazy zawsze sie moze cos omsknac

6. Montowales inna karte na probe. Dzialalo ok, ale jak dzialala? na sterach poprzedniej. Ja bym dla pewnosci podlaczyl stare chlodzenie i sprawdzil czy wszystko chodzi. Odinstalowal stery (czyszczenie Driver Swepperem w trybie awaryjnym dla pewnosci + Ccliner po wszystkim) jesli smiga jak poprzednio to montarz nowego chlodzenia z odpowiednia sila dokreconego, a to bardzo wazne i z odpowiednia iloscia pasty (nie za grubo)

7. Tak czy siak zatargalbym jeszcze to cacko jesli u ciebie nie dziala do innego peceta (stery oczywiscie odpowiednie) nie chce Cie posadzac, ze pakujesz rozne karty bez zmiany sterownikow, ale zapytac nie zawadzi ;)

Odnośnik do komentarza

1. Po zmienia chłodzenia komputer uruchamiał się normalnie - tzn. wszystko się odpalało, chłodzenie obracało wiatrakami. Po jakimś czasie przestało się uruchamiać (chłodzenie; wiatraki nie chodzą). Dodatkowo zauważyłem, że buda chodzi sobie w najlepsze jednak windows się nie uruchamiał. Wywnioskowałem to z tego, że ani w klawie ani w myszce nie paliły się kontrolki, które zwykle zapalają się gdy na ekranie widać logo windowsa. Ogólnie po zmianie chłodzenia na vga na monitorze nie widziałem nic nigdy ;)

2. Referencyjne trzeba zdjąć na pewno. Tak jak na filmiku ->

3. Zrobione, nic nie dało.

4. Tak, jak wyżej.

5. Bardzo ostrożnie to robiłem, nic się omsknęło.

6. Tak, działa z poprzednią na sterownikach do tej nowej, bo są te same do 8800 GT jak i do 470. Spróbuję ze sterownikami i chłodzeniem wieczorem, lecz jestem dość sceptyczny co do tego :P

7. Próbowałem już u jednego, ale mobo mu nie pociągnęło. Dziś może uda mi się do drugiego kumpla z mocniejszym zestawem.

Odnośnik do komentarza

marekW, o 07-06-2011 - 18:34, powiedział:Gdzie napisałem o podkręcaniu "JEJ".

marekW, o 05-06-2011 - 18:36, powiedział:Swoją drogą ta karta bez OC procka to nuda, inna rzecz, że na P35 proste nie jest, ale da się.

Może czytaj co piszesz, albo pamiętaj.
Rozróżniasz chociaż CPU od GPU?

 

Po za tym nie koniecznie trzeba montować radiatorki na pamięć, bo tak na prawdę nie mają dużego wpływu na temperaturę.
Większej bzdury dawno nie czytałem, ale udało ci się chociaż, (z pomocą filmu instruktażowego rzecz jasna :lol: i kto tu jest noobem :lol: )) zamontować chłodzenie na VRM, czy może uważasz, że to też nie ma większego wpływu na temperaturę, więc nie ma potrzeby montażu ?

 

I na koniec rada: to ty raczej schowaj swoje wybujałe "ja" zważ, że "przychodzisz" na "DARMOWE FORUM" jak chcesz strzelać focha na samym wejściu to zanieś kompa do płatnego serwisu.

 

ale zobacz może jednak coś ci się nie udało, (montowałeś też radiatorki na pamięciach? ) dociśnij dobrze kartę w slocie, teraz przybrała na wadze, więc tu może jest pies pogrzebany.
widzisz gdzieś różnice pomiędzy innymi propozycjami, czy może już nie są tak noobowskie?

Zasilanie wentylatorów to do czego podłączasz? Karta czy zasilacz?

Odnośnik do komentarza

Nie do mnie nalezy uspokajanie kolegow. Widze takie problemy: przeczytaj pogrobiona czcionke z twojej wypowiedzi.

 

1. Po zmienia chłodzenia komputer uruchamiał się normalnie - tzn. wszystko się odpalało, chłodzenie obracało wiatrakami. Po jakimś czasie przestało się uruchamiać (chłodzenie; wiatraki nie chodzą). Dodatkowo zauważyłem, że buda chodzi sobie w najlepsze jednak windows się nie uruchamiał. Wywnioskowałem to z tego, że ani w klawie ani w myszce nie paliły się kontrolki, które zwykle zapalają się gdy na ekranie widać logo windowsa. Ogólnie po zmianie chłodzenia na vga na monitorze nie widziałem nic nigdy

 

1. Dalej nie wiem czy po zamontowaniu nowego chlodzenia komputer odpalil, pracowales na Windzie, uruchomiles jakas gre, odpaliles przegladarke i nagle zgasl?? Jesli tak to stawialbym na zle zamontowane chlodzenie; np. za mocno przykrecone co spowodowalo menisk, za duzo pasty, za malo pasty i w konsekwencji przegrzanie. Przegrzanie jednak nie powinno jej uszkodzic.

2. Koles na filmiku nie pokusil sie o odpiecie wszystkich kabli z tylu obudowy, pozbyciu sie ladunkow elektrycznych z budy i rak. Masakra - to moze, ale nie koniecznie zawsze powoduje uszkodzenie sprzetu.

 

Piszesz - Tak, działa z poprzednią na sterownikach do tej nowej, bo są te same do 8800 GT jak i do 470.

Jesli twoja buda dziala z karta 8800 GT to problemu szukajmy w GPU 470. Nic innego nie przychodzi mi do glowy jak znalesc PC ktory ja odpali lub nie daj boze takze nie.

Odnośnik do komentarza

@ marekW my bad z oc.

No to chyba o chłodzeniu powietrzem vga to tylko czytałeś. Co do filmiku to był on dla MarkaB, więc nie wiem skąd ta ekscytacja.

Nie strzelam focha tylko Twoje świetne rady to możesz pisać w innych tematach, bo takie ogólniki to pisz na moje gotowanie, choć i tam Cię za to by pewnie pogonili. Ogólnie - nie umiesz pomóc - nie pisz.

 

@MarekB

1. Tak jak napisałem komputer zdawał się najpierw uruchamiać normalnie a potem już nie. I nie wiem czy na pewno winda się uruchomiła (to wywnioskowałem z kontrolek) czy nie, bo od początku zmiany chłodzenia nie mam obrazu na monitorze.

2. Filmik miał Ci tylko pokazać, że trzeba zdjąć referencyjne. A jest on jedynym gdzie to chłodzenie montuje się na 470, reszta jest na 480.

 

Napisałem o sterownikach, że nie ma konfliktu, bo pasują do obu kart [sterowniki].

Odnośnik do komentarza

Mam wrazenie ze to kwestia chlodzenia.Identyczna sytauacja przy nieprawidlowej pracy wentylatora ktory pracowal i zatrzymywa sie po czasie co powodowalo grzanie karty,ale jak sie stuklo obudowe wentylatora to zaskakiwal ( to moje skojarzenia przy karcie NVIDIA GeForce 7300 GS w starym kompie.Odcina zasilanie Usb wiec ne ma ani myszki ani klawiatury,gasnie ekran a wiatraki od procka i zasilacza pracuja.(na sprzecie HP).Oczywiscie jak grafika sie ochlodzi zastartuje normalnie choc czasami tez nie bylo obrazu na monitorze i dopiero po odlaczeniu calkowicie zasilania na jakis czas startowal i uruchamial sie windows.

Odnośnik do komentarza

To postrzelajmy;

1. Pasta przewodzi prad, pomazales cos na PCB i ............

2. Czy GTX470 pracowal normalnie na tym sprzecie jako podstawowy i sie przegrzewal (wylaczal PC-ta) dlatego postanowiles zrobic zmiane chlodzenia?? jesli tak to moze po prostu GPU padlo i tyle.

3. Uszkodzona czy nie potwierdzisz tylko na innym PC, gdybanie bez oddania do servisu lub sprawdzenia u kolegi z lepszym zasilaczem nie ma sensu.

4. Wpisalem w google: "karta nie startuje po wymianie pasty" poczytaj, - uwaliles plyte zbyt mocnym dociskaniem, zimny lut, itd, itp

5. Mozesz jeszcze zapodac wszystko na pajaka jak masz czas i checi oraz zresetowac BIOS.

 

W pierwszym poscie piszesz o nowo kupionej listwie. Dlaczego ? co dzialo sie z zasilaniem??

Odnośnik do komentarza

1. Nie.

2. To norma, że na referencyjnym grzeje się jak diabli, dlatego chciałem zmienić chłodzenie.

3. Próbowałem, też nie odpaliła u kumpla.

4. Czytam ciągle i próbuję.

5. To zrobię jak nie ruszy na referencyjnym, które mam zamiar ponownie dziś podpiąć, bo wreszcie mam czas.

 

Foto:

post-2275-0-91497000-1308168605_thumb.jpg

 

post-2275-0-48379900-1308168647_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wszystko co moglem wypatrzec na zdjeciach to:

 

Teraz pytanie - czy to powazne uszkodzenie laminatu czy maly problem typu pobrudzone.

Podpiecie na pajaka czasem pomaga (wszystko rozlaczasz i laczysz ponownie) ze wzgledu na inne podzespoly, kurz itp.

No i to pytanie

W pierwszym poscie piszesz o nowo kupionej listwie. Dlaczego ? co dzialo sie z zasilaniem??
Odnośnik do komentarza

Tak wygląda ścieżka i nie jest to uszkodzone. Ale gratuluję oka :)

Pająka będę robić jutro najprawdopodobniej.

Listwa wymieniona, bo poprzedniczka miała trzy lata i uznałem, że czas na nową. Nic szczególnego się nie działo.

 

Podłączyłem dziś referencyjne chłodzenie. Komputer się uruchomił, jednak wiem, że nie załadował Windy (kontrolki). Co jednak ciekawe, wiatrak z referencyjnego chłodzenia obracał się normalnie i co więcej karta się grzała. Na Accero nie była nawet ciepła. Ale na monitorze nie widać nadal nic.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Upłynęły 3 miesiące, nie ma konkluzji. Temat zostaje zamknięty. W razie czego poproś o otworzenie via PW. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...