Skocz do zawartości

Temperatura procesora


Pilarious

Rekomendowane odpowiedzi

Każda pasta ma swoje wady i zalety.

 

Pasty "rzadkie" (np Zalman ZM-STG1) zupełnie nie sprawdzają się z chłodzeniem tego typu, ale za to idealnie pasują do niego pasty "gęste" (IC Diamond 7 Carat, ZM-STG2, Arctic Cooling MX-3 itp).

 

I odwrotnie - radiatory o gładkiej (oraz całkiem płaskiej) podstawie "lubią" pasty płynne, o małej gęstości.

 

W przypadku użycia niewłaściwej (dla danego typu podstawy coolera) pasty może wystąpić różnica temperatur (pasta "zła" / "dobra") rzędu x-nastu stopni Celsjusza (20 to ekstremalny przypadek), podobnie będzie w przypadku niewłaściwej aplikacji.

 

Wszystkie pasty wysychają, jeszcze nie spotkałem takiej która by po dwóch latach od nałożenia nie zmieniła gęstości (produkty Coollaboratory to nie "pasty").

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Pasty "rzadkie" (np Zalman ZM-STG1) zupełnie nie sprawdzają się z chłodzeniem tego typu, ale za to idealnie pasują do niego pasty "gęste" (IC Diamond 7 Carat, ZM-STG2, Arctic Cooling MX-3 itp).

aTaSerwiS - gdyby było tak jak piszesz znalazło by to odzwierciedlenie w testach, niestety tak nie jest (chyba że masz dostęp do testów, które ewidentnie to potwierdzają), paście jest wszystko jedno na jakim podłożu pracuje, ma za zadanie jak najlepsze przewodnictwo, jedynym ograniczeniem jest rodzaj stopki radiatora dla CLP (reakcja z aluminium), jak również to że IC 7 trzeba silnie rozgrzać przed nałożeniem.

Odnośnik do komentarza

aTaSerwiS - gdyby było tak jak piszesz znalazło by to odzwierciedlenie w testach, niestety tak nie jest (chyba że masz dostęp do testów, które ewidentnie to potwierdzają)

 

A ja proponuję: sprawdź sam.

 

Moje zaufanie do "testów" publikowanych w internecie jest bliskie zeru (poza paroma portalami, do których też mam ograniczone zaufanie), zresztą nie widziałem testu który by pokazywał dokładnie to o co mi chodzi.

Testy coolerów robi się z użyciem jednej pasty, a testy past robimy używając jednego coolera. Nie da się bezpośrednio porównać wyników uzyskanych na różnych platformach, a każdy tester (strona, vortal) ma swoją.

 

PS Istnieje naukowe wytłumaczenie tego zjawiska o którym piszę, zgodne z prawami fizyki.

Odnośnik do komentarza
A ja proponuję: sprawdź sam.
sprawdziłem, z testami jestem w miarę na bieżąco, nie zaglądam na portale typu: cd action, dobreprogramy, idg, i pokrewne.
zresztą nie widziałem testu który by pokazywał dokładnie to o co mi chodzi.
to zrób taki test, będziesz miał 100% pewności.
Moje zaufanie do "testów" publikowanych w internecie jest bliskie zeru
a to bardzo ciekawe.

EOT

Odnośnik do komentarza

Ja miałem w te upały 95 stopni !!! Przynajmniej tak mi pokazał program HWMonitor. Zdjąłem boczną część obudowy, przeczyściłem wiatraczek i w tej chwili mam 57-60 stopni.

Czy ktoś może napisać jaka jest maksymalna temperatura przy której należy panikować?? :D

Mam Intel Dual Core E2160. Chciałem też zapytać o temperaturę karty graficznej. Mam NVidia 8500 GT, w tej chwili jest 56 stopni. Przed czyszczeniem miałem 89 :)

Odnośnik do komentarza

Slavoo -

Ja miałem w te upały 95 stopni
Tak ale zdaje się, że nie na procesorze, ten ma maksymalną temperaturę 73.3 st (zależy też od rewizji bo L2 miała jeszcze niższą, no i jeszcze od tego czy jest wyłączony alarm w biosie), myślę że HWMonitorowi chodziło o temperaturę chipsetu albo sekcji zasilania. Jaką masz temperaturę procesora sprawdź programem "real temp". Dla grafiki to jest stosunkowo niska temperatura, gpu NV wytrzymuje w okolicach 100st, nie na dłuższą metę rzecz jasna.
Odnośnik do komentarza

Ja miałem w te upały 95 stopni !!! Przynajmniej tak mi pokazał program HWMonitor. Zdjąłem boczną część obudowy, przeczyściłem wiatraczek i w tej chwili mam 57-60 stopni.

Poproszę screena HW Monitor (aktualnego, z twojego komputera) z zaznaczonym miejscem w którym pokazywał "95".

Podaj pełną konfigurację sprzętu.

 

Czy ktoś może napisać jaka jest maksymalna temperatura przy której należy panikować?? :D

 

Temperatura graniczna zależy od modelu procesora (jeśli był produkowany w kilku wykonaniach - tzw. "stepping" - to sprawdzamy dla właściwego).

Ogólnie:

im mniej tym lepiej :lol:

 

Temperatury (pod obciążeniem) z zakresu 50-70 stopni Celsjusza zwykle są "normalne" (poza paroma modelami procesorów).

 

Chciałem też zapytać o temperaturę karty graficznej. Mam NVidia 8500 GT, w tej chwili jest 56 stopni. Przed czyszczeniem miałem 89 :)

Po wyczyszczeniu temperatura normalna, użyj programu FurMark żeby spawdzić do jakiej temperatury nagrzewa się pod obciążeniem ("Stability Test").

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...