Skocz do zawartości

Panda 2012 wydana


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

 

Po Gdacie redakcja PCmag.com opublikowała artykuł poświęcony najnowszemu tworowi od Pandy Software czyli Pandzie Antivirus 2012. W linku jaki zamieściłem przedstawiona jest charakterystyka programu, opisy, wyniki testów w których brała udział, ocena itp.

 

Szczegóły: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2385874,00.asp

 

Tłumaczenie: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2385874,00.asp&ei=jNvpTaj7JYrYsgaQ--HnCg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CB0Q7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.pcmag.com/article2/0,2817,2385874,00.asp%26hl%3Dpl%26sa%3DG%26biw%3D1429%26bih%3D889%26prmd%3Divns

Odnośnik do komentarza
Testowałeś tego HIPS-a Zord? Wersja Panda Internet Security 2011 16.00.00 zalicza zaledwie 2% u Matouseca,

 

ludzie w większości potrzebują automatów i nie chcą widzieć komunikatów typy xxx chce zmodyfikować wartość rejestru xxx i w takim przypadku HIPS jest mało ważny bo i tak nie bedą wiedzieć co zrobić

program ma co najwyżej pokazać komunikat ten plik jest niebezpieczny i został skasowany i panda tak właśnie działa a dzięki kolektywnej inteligencji w chmurze dość dobrze radzi sobie w wyszukiwaniu niebezpiecznych plików

a co do Matouseca nie wiem co w ogóle robią tam niektóre programy jak można testować coś czego nie mają ?

Odnośnik do komentarza

ludzie w większości potrzebują automatów i nie chcą widzieć komunikatów typy xxx chce zmodyfikować wartość rejestru xxx i w takim przypadku HIPS jest mało ważny bo i tak nie bedą wiedzieć co zrobić

program ma co najwyżej pokazać komunikat ten plik jest niebezpieczny i został skasowany i panda tak właśnie działa a dzięki kolektywnej inteligencji w chmurze dość dobrze radzi sobie w wyszukiwaniu niebezpiecznych plików

a co do Matouseca nie wiem co w ogóle robią tam niektóre programy jak można testować coś czego nie mają ?

 

Kolejny user SafeGroup pisze o większości ludzi. Jesteście zbawicielami ludzkości w temacie zabezpieczeń? Przeciętny użytkownik ze względu na małe doświadczenie oraz aplikacje zabezpieczające oparte na AV + ewentualnie cloud i prosty HIPS behawioralny nie są w stanie najczęściej zapewnić sobie solidnej ochrony. O takiej ochronie mogą mówić jedynie ludzie którzy posiadają duże doświadczenie, a w przypadkach nieostrożnego używania komputera, stosują zabezpieczenia oparte na solidnych programach typu HIPS i szczelnej wirtualizacji.

 

A co do Matouseca, to wszystkie występujące tam programy posiadają lepszą lub gorszą ochronę proaktywną. Jeżeli to nie jest nawet behawioralny HIPS, to przynajmniej dynamiczna heurystyka. Nie jestem wielkim fanem tego testu, ale jeżeli jakaś aplikacja zalicza w nim zaledwie 2%, to za ochronę odpowiada właściwie tylko AV.

Odnośnik do komentarza

Jurek przeczytaj co napisałeś przeciętny użytkownik i ludzie z doświadczeniem których jest więcej chyba tych pierwszych :lol:

kto pisze o zbawianiu ludzkości niech każdy sobie używa tego co chce i co mu pasuje a czytając parę twoich postów można by dojść do wniosku że to ty chyba chciał byś narzucić co mają używać ludzie cały czas piszesz o HIPSach i wirtualizacji i nie rozumiesz że nie każdemu odpowiada taka ochrona bo jest dość skomplikowana i niewygodna

używasz DefenseWall Personal Firewall nie jest to program dla każdego miałem go przez dłuższy czas i czasami doprowadzał mnie do szewskiej pasji

Odnośnik do komentarza

Zord, nie ma dla mnie znaczenia których użytkowników jest więcej. Niech się o to martwią twórcy komercyjnych i bardzo zawodnych aplikacji zabezpieczających. Mnie zależy na wyjątkowo skutecznej, lekkiej i wygodnej ochronie. Używam DefenseWalla również bardzo długo i mam zgoła odmienne zdanie na jego temat. On Tobie nigdy nie leżał :)

Odnośnik do komentarza

Zord, nie ma dla mnie znaczenia których użytkowników jest więcej. Niech się o to martwią twórcy komercyjnych i bardzo zawodnych aplikacji zabezpieczających. Mnie zależy na wyjątkowo skutecznej, lekkiej i wygodnej ochronie. Używam DefenseWalla również bardzo długo i mam zgoła odmienne zdanie na jego temat. On Tobie nigdy nie leżał :)

Jura...coś Ty taki skoncentrowany na sobie ? Naczytałeś się za dużo S/F i wydaje Ci się,że żyjesz w poapokaliptycznym świecie :lol:? 99,9% nie zainstaluje nigdy DW więc nie ma co się tak bardzo rozpędzać...Twoje teorie to walka z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza

Jura...coś Ty taki skoncentrowany na sobie ? Naczytałeś się za dużo S/F i wydaje Ci się,że żyjesz w poapokaliptycznym świecie :lol:? 99,9% nie zainstaluje nigdy DW więc nie ma co się tak bardzo rozpędzać...Twoje teorie to walka z wiatrakami...

 

To oczywiste Meir, że zdecydowana większość użytkowników nie zainstaluje DW, podobnie jak GW z Look 'n' Stop. Tylko nie wiem po co o tym piszesz? Jak wspomniałem wcześniej nie jestem mesjaszem od zabezpieczeń i nie zamierzam nim być. Zresztą nie ma i nie będzie takich rozwiązań, które skutecznie ochronią niedoświadczonych oraz niezainteresowanych tematem osób.

Preferuję najlepsze rozwiązania przeznaczone dla zaawansowanych userów, a także tych którzy są inteligentni i chcą się czegoś nauczyć. Nie ma to nic wspólnego z koncentracją na sobie.

Odnośnik do komentarza

Preferuję najlepsze rozwiązania przeznaczone dla zaawansowanych userów, a także tych którzy są inteligentni i chcą się czegoś nauczyć. Nie ma to nic wspólnego z koncentracją na sobie.

 

To po cholerę wypowiadasz się w temacie o programie przeznaczonym dla mas (czyt. niezaawansowanych użytkowników) i kolejny raz to samo piszesz, że HIPS'y, Sandboxy i wirtualizacja jest skuteczniejsza od programów AV?

Zaawansowani użytkownicy to wiedzą, i raczej sami wiedzą co mają używać - nie musisz nikogo nadgorliwie przekonywać o wyższości w/w programów nad programami AV kolejny raz...

Odnośnik do komentarza

To po cholerę wypowiadasz się w temacie o programie przeznaczonym dla mas (czyt. niezaawansowanych użytkowników) i kolejny raz to samo piszesz, że HIPS'y, Sandboxy i wirtualizacja jest skuteczniejsza od programów AV?

Zaawansowani użytkownicy to wiedzą, i raczej sami wiedzą co mają używać - nie musisz nikogo nadgorliwie przekonywać o wyższości w/w programów nad programami AV kolejny raz...

 

Nie potrzebnie się spinasz pseudo-testerze antywirusów. Nadal nabijaj laików w butelkę, robiąc pokazowe teściki wideo na 10-ciu wirusach. Niech myślą, że Panda, NIS i MBAM są w stu procentach skuteczne :)

 

Gdybyś uważnie czytał wcześniejsze posty, to może byś zrozumiał co miałem, na myśli. Pakiet może być przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych userów oraz może posiadać bardzo dobry HIPS i sandbox. Najlepszym przykładem jest KIS.

Odnośnik do komentarza

Nie znam tego pakietu Pandy, ale używałem długo Panda Cloud AV i uważam, że to bardzo porządny, zautomatyzowany program, którego działanie oparte jest na chmurze podobnie jak zaczyna to robić spora ilość producentów zabezpieczeń. I nie chodzi tylko o sygnatury AV, bo czymże jak nie pewnego rodzaju chmurą jest OASIS w Online Armor czy "kolektywna społeczność" w przypadku Mamutu albo ThreatFire? Na bieżąco są zbierane dane od użytkowników, przetwarzane w sygnatury czy B/W listy i aktualizowane na komputerach innych użytkowników. Pomijam, że w praktycznie każdym AV teraz istnieje coś takiego, jak zwrotna informacja od użytkownika do producenta. Panda to wykorzystuje i nie widze nic w tym złego, ani pogarszającego jakość pakietu. Możemy mieć "twardy" HIPS jak w OA, Online Solution czy Comodo, ale równie dobrze możemy mieć zautomatyzowany HIPS bazujący w większości na chmurze.

Oczywiście nie każdemu to pasuje...jedni lubią landrynki, a inni czekoladę...jedni wolą samochody duże, a inni małe "śmigawki"...i nic nam do tego czy taki wybór lub inny jest lepszy czy bardziej prawidłowy. Producenci dostosowują się do potrzeb konsumenta...czyli tu użytkownika pakietu Pandy, który z pewnością jest dla nich bardziej zjadliwy i zrozumiały, niż "tajemnicze" piaskownice, klasyczne HIPSy, wirtualizery czy polityka restrykcji. Używam Jurku wirtualizacji ze dwa lata już, a ponad rok czasu jadę na Shadow Defender i nikt nie powie, że kiepski program...ale nikomu nie narzucam swojego podejścia do zabezpieczeń, ani nie wmawiam, że każdy inny zestaw różniący się od mojego jest kiepski i nieskuteczny.

Odnośnik do komentarza

Niczego nikomu nie narzucam oraz nie wychwalam żadnego zestawu. Nie sugeruj mi Ichito czegoś, czego nie napisałem. Po prostu uważam, że człowiek nie wymyślił jak na razie niczego skuteczniejszego w ochronie od wirtualizacji połączonej z HIPS i oczywiście rozumem.

Jeżeli chodzi o wybór aplikacji zabezpieczających, przeznaczonych dla kompletnych laików, to bardzo trudno coś polecić. Można zastanowić się jedynie nad antywirusami wielo-skanerowymi z bardzo dobrą heurystyką lub klasyczny AV + drugi w chmurze i zachęcać do ostrożności.

Paradoksem jest to, że doświadczony użytkownik może nawet obejść się bez ochrony, a niedoświadczony potrzebuje bardzo mocnej ale niestety nie potrafi lub nie chce jej obsługiwać :)

Odnośnik do komentarza
Nie potrzebnie się spinasz pseudo-testerze antywirusów. Nadal nabijaj laików w butelkę, robiąc pokazowe teściki wideo na 10-ciu wirusach. Niech myślą, że Panda, NIS i MBAM są w stu procentach skuteczne :)

 

Czyli jednak oglądałeś te testy ;) Nigdzie nie jest napisane, że są to "super-hiper-profesjonalne testy" ;) Według mnie (i zapewne nie tylko mnie) takie testy mają więcej wspólnego z rzeczywistością niż test poprzez skanowanie paczek z samplami, które "mają już trochę czasu" ;)

 

Poza tym ująłem, że na tych akurat samplach programy się wykazały - nigdzie nie wspomniałem, że zapewniają 100% bezpieczeństwa 24h/7 ;)

 

Gdybyś uważnie czytał wcześniejsze posty, to może byś zrozumiał co miałem, na myśli. Pakiet może być przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych userów oraz może posiadać bardzo dobry HIPS i sandbox. Najlepszym przykładem jest KIS.

 

We wszystkich swoich wypowiedziach nt. programów zabezpieczających wałkujesz cały czas to samo - w kółko i w kółko - może w końcu sobie uświadomisz, że co dobre dla ciebie "panie zaawansowany użytkowniku" to nie musi być wcale dobre dla przeciętnego Kowalskiego - a takie programy właśnie dla przeciętnych Kowalskich są robione (mowa o Pandzie i innych AV)...

 

Poza tym nawet nie warto z tobą dyskutować, ponieważ znowu będziesz wałkował to co w reszcie swoich postów i argumenty znowu będziesz podawał te same... ;)

Odnośnik do komentarza

Wasza troska chłopaki o przeciętnego użytkownika mnie wzrusza tylko że kompletnie nic z tego nie wynika. Dopóki przeciętny użytkownik nie stanie się nieprzeciętnym, to nic mu nie pomoże. Najlepszym przykładem właśnie Wy jesteście. Ichito używa znakomitego wirtualizera - Shadow Defender, antiloggera/HIPS-a - SpySheltera i znakomitego firewalla z HIPS - Online Armor, a Ty Eru świetnego HIPS-a z piaskownicą i firewallem - DefenseWall Personal Firewall (którego ja używam) + SpyShelter. Są to bardzo dobre aplikacje oparte na wirtualizacji lub blokowaniu zachowań (HIPS), a więc te o których od dawna piszę i do używania których zachęcam.

Odnośnik do komentarza

Wasza troska chłopaki o przeciętnego użytkownika mnie wzrusza tylko że kompletnie nic z tego nie wynika. Dopóki przeciętny użytkownik nie stanie się nieprzeciętnym, to nic mu nie pomoże.

Ejże ...na pewno nic? :) Toż właśnie piszemy, że są softy produkowane pod takiego użytkownika...nieskomplikowane, łatwe w ogarnięciu, przeważnie dobrze wstępnie skonfigurowane...czyli "instalujesz i masz" :) A przykładem są właśnie produkty Pandy czy choćby Avasta. Inna sprawa, że faktycznie dopóki użytkownik nie stanie się bardziej doświadczony i zaawansowany...cokolwiek pod tym pojęciem rozumiemy...dopóty żaden program nawet najlepszy nie jest w stanie za niego myśleć i decydować...ale...ponieważ jako niezaawansowany popełnia więcej błędów, żeby nie powiedzieć głupot, mają go wyręczyć programy, którym robi wbrew, a przy tym i sobie...i kółko się zamyka :) Czyli wychodzi na to, że sensownego wyjścia nie ma :)

Najlepszym przykładem właśnie Wy jesteście.

No tak...kto mieczem wojuje, od miecza ginie :)...troszkę mnie zagiąłeś...nie ukrywam :) Ale jest i drugie dno w tym wszystkim...nasze zestawy to własne eksperymenty niejednokrotnie okupione błędami systemu, stawianiem go czasem od nowa lub tylko przywracaniem z kopii...to dziesiątki przewałkowanych programów, kombinowania jak je połączyć i co z tego "się urodzi"...to także większe doświadczenie, które dzięki temu mamy...jakaś tam wiedza może obszerniejsza, niż przeciętnych użytkowników...a na koniec pewne zasady postępowania, które są wynikiem tego wszystkiego, co wcześniej napisałem. Masz rację, że im uzytkownik bardziej zaawansowany w temacie zabezpieczeń, tym lepiej sobie radzi z mniejszą ich ilością...bo potrafi je zwyczajnie lepiej wykorzystać i znaleźć ten złoty środek" między potrzebami, umiejętnościami, skutecznością programu czy czasem fanaberiami :)

Dlatego się wypowiadamy, wymieniamy opiniami, próbujemy doradzać czy coś czasem tłumaczyć...masz to samo...prawda? :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...