Skocz do zawartości

Benchmark przeglądarek


switch48

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy benchmark do sprawdzenia wydajności przeglądarki web.

Futuremark Peacekeeper

 

Bardzo profesjonalny test wydajności stworzony przez firmę Futuremark, znaną m.in. z benchmarków 3DMark i PCMark. Peacekeeper jest o tyle ciekawy, iż testuje nie tylko samą przeglądarkę, lecz raczej jak najlepszą współpracę komputera, systemu i przeglądarki. Wyrażony w punktach wynik jest różny dla platformy, na której programy są testowane.

 

Peacekeeper składa się z kilku testów silnika JavaScript. Sprawdza m.in. zachowywanie się przeglądarki w serwisach społecznościowych, podczas przeglądania zaawansowanych stron (np. aplikacji sieciowe) i wyświetlania efektów graficznych.

 

Na moim starym "blaszaku" z OS Windows XP Prof + SP3 osiągnąłem takie wyniki:

Opera 11.11 > 1384 pkt.

Firefox 7.01a > 1372 pkt.

 

Nie wiem jak jest na innych przeglądarkach bo używam tylko naprzemiennie tych 2-ch. Czy wyniki będą zbliżone B) Pewnie są zależne od "siły" sprzętu.

Możecie spróbować i podać wyniki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możecie spróbować i podać wyniki.

Miałem opór wewnętrzny, bo takie testy mnie nie rajcują - ale spróbowałem.

Zapewne na jeszcze starszym blaszaku z Win XP Prof mój Lis 4.0.1 osiągnął wynik 1777 pkt

Ten Futuremark Peacekeeper dłużej instaluje swoje badziewie niż wykonuje sam test :emo: ; ale wyleciał w niebyt w oka mgnieniu :lol:

Odnośnik do komentarza

Ja się skusiłem, ale się zdziwiłem, jak wyskoczył mi jakiś instalator proszący o prawa administratora.

 

Ja na P4 3GHz & 2GB RAM DDR2 & Win7 otrzymałem taki wynik:

 

Opera 11.11 >>> 4314

Chrome 11.0.696.71 >>> 4228

Internet Explorer 9.0 >>> 1994

Firefox 4.0.1 >>> 1915

Firefox 3.6.15 >>> 1455

 

Ale zauważyłem, że ponowne uruchomienie testu daje całkiem inne wyniki np. za pierwszym razem Opera dostała 3432 pkt, a za drugim 4314. Więc takie testy nie są wiarygodne.

Odnośnik do komentarza

Też się sprawdziłem ;)

Firefox 4.0.1 = 2022 pkt

IE = 421pkt

O tyle dziwnie, że pokazał mi test dla v.7.0 a nigdy takiej nie miałem (z IE6 przesiadłem się na IE8 i takiej używałem). Ciekawe czy ma to związek, że IE nie jest domyślną? I uruchamia się jako Internet Explorer (bez dodatków)

WinXP HE + SP3; 2GB RAM

Odnośnik do komentarza

Bonifacy hehe... "dziadek" ma starego kompa. A to jego "bebechy":

MOBO MSI-6712

Proc AMD Athlon XP 2400+ [OC]

RAM 2x1024MB DDR Kingston

Grafa nV GeForce FX 5500

HDD 2xwewn 160GB [sT+WD]

Mój rzęch ma 15 lat. Masz starszego ?

pzdr :D

PS. Widać, że im komp jest "mocniejszy" to i wyniki mają większą liczbę pkt. wg testu.

Odnośnik do komentarza

To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

 

Konfig jak w stopce, testowałem trzykrotnie ze względu na rozbieżności w wynikach. FF testowany był z otworzonymi pięcioma dodatkowymi kartami (fixitpc) stąd ten ostatni test przeprowadzony był tylko z jedną stroną (peacekeeper).Opera testowana czterokrotnie ze względu na dziwne zachowanie jednego z testów (ten z odtwarzanym klipem) w początkowej fazie odtwarzania występuje przycięcie (niezależnie od wersji):

 

IE 8.0.6001 ----------------------------------- 535| 524| 578

FF 4.0.1 z zaznaczoną akceleracją ----- 2272|2278|2351

FF 4.0.1 bez zaznaczonej akceleracji - 2580|2541|2765

FF 4.0.1 --------------------------------------- 2782

Opera 11.11---------------------------------- 4311|4139|4246|4454

Opera 11.50 --------------------------------- 4738|4449|4414|4422

 

Jak widać niekwestionowanym zwycięzcą na mojej platformie wiadomo kto jest :D. Jestem rozczarowany słabymi wynikami FF z akceleracją, widać ewidentnie że ta kuleje w nim i zamiast pomagać to tylko szkodzi. Dodatkowo sprawia czasami problemy gdy używam w międzyczasie innych aplikacji korzystających z przyśpieszenia GPU (odtwarzacze wideo, gry, itp.), możliwe że to tylko u mnie tak się dzieje. IE? Szkoda gadać.

 

Screen:

schowek01yt.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że ten benchmark umarł gdzieś w 2009 r. :)

 

Ale zauważyłem, że ponowne uruchomienie testu daje całkiem inne wyniki np. za pierwszym razem Opera dostała 3432 pkt, a za drugim 4314. Więc takie testy nie są wiarygodne.

Na dodatek Opera w włączonymi skryptami maggrega dodaje sporo do lansu. :rolleyes:

 

PS. Widać, że im komp jest "mocniejszy" to i wyniki mają większą liczbę pkt. wg testu.

+

Jestem rozczarowany słabymi wynikami FF z akceleracją, widać ewidentnie że ta kuleje w nim i zamiast pomagać to tylko szkodzi. Dodatkowo sprawia czasami problemy gdy używam w międzyczasie innych aplikacji korzystających z przyśpieszenia GPU (odtwarzacze wideo, gry, itp.), możliwe że to tylko u mnie tak się dzieje.

Twórcy benchmarku wyraźnie wskazali, że w trakcie testu nie powinny działać żadne aplikacje, inne przeglądarki, nie powinno być otwartych kilku kart. Akceleracją GPU bym się za bardzo nie przejmował bo test 'Complex graphics' do średniej geometrycznej wliczany póki co nie jest. O ile dobrze rozumiem założenie testu to miał on obciążać CPU. O ile dzieje się tak w przypadku przeglądarek Chrome, Opera i Opera-next, o tyle w przypadku FF różnie to wyglądało. U mnie tylko nieznaczną część testu CPU było obciążone na 100% - stąd pewno katastrofalne wyniki FF? :lol:

 

Tak ogólnie: Opera i Opera-next bez włączonych skryptów kontrolujących strony WWW (w głównym zestawieniu skrypty były włączone). Róznice potrafiły sięgać w porywach 2000 punktów. :rolleyes:

1111rv.th.png 1115e.th.png

Tak w szczegółach:

41848254.th.png 43488488.th.png 69257685.th.png 28072359.th.png

 

System i konfig:

Fedora 14, 64-bit, Gnome. Intel® Core™ i5-661 (integra). :lol:

Odnośnik do komentarza

...

A ta szybkość przeglądarki to szybkość przeglądania czy coś innego.:P

...

 

Raczej możliwości (szybkość) przetwarzania i wyświetlania (stron) przeglądarki.

 

...

Twórcy benchmarku wyraźnie wskazali, że w trakcie testu nie powinny działać żadne aplikacje, inne przeglądarki, nie powinno być otwartych kilku kart. Akceleracją GPU bym się za bardzo nie przejmował bo test 'Complex graphics' do średniej geometrycznej wliczany póki co nie jest. O ile dobrze rozumiem założenie testu to miał on obciążać CPU. O ile dzieje się tak w przypadku przeglądarek Chrome, Opera i Opera-next, o tyle w przypadku FF różnie to wyglądało. U mnie tylko nieznaczną część testu CPU było obciążone na 100% - stąd pewno katastrofalne wyniki FF? :lol:

...

 

Owszem, w trakcie testu żadne inne programy niebyły prze zemnie używane, ale ewidentnie w wynikach widać ze w FF coś z tą akceleracją jest nie tak (po jej wyłączeniu przeglądarka przyśpiesza, nieznacznie ale zawsze).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...