Skocz do zawartości

Plik autorun.inf na urządzeniu TomTom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W temacie

https://www.fixitpc.pl/topic/3903-zwolnione-dzialanie-systemu/

przypadkowo został wykryty plik autorun.inf którego Picasso kazała usunąć. Teraz przeglądając nawigację TomTom w pamięci węw znalazłem taki sam plik. (Nawigację łaczę z komputerem i widzę go jako dysk G). Nie wiem czy to też plik infekcji, czy jakiś plik który potrzebuje nawigacja. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sam się zastanów .... skoro mówię, że wygląda to na produkt Panda USB Vaccine, to jest to równoznaczne z tym, że: ani tego nie należy usuwać, ani tego nie da się nawet usunąć (Panda wsadza plik przez pewną sztuczkę w systemie plików i może to wykosić tylko format, względnie hex edycja). Inna sprawa, że Ty powinieneś jednak pamiętać używanie tego programu i to już prędzej za niepokojące mogę uznać.

Odnośnik do komentarza
Gdzieś wyczytałem, że ten program Pandy chroni przed tego typu infekcjami z dysków przenośnych, którego jeden sam sobie z Pena wgrałem. Czy nie powinienem używać tego programu Pandy?

 

minekirek jak działa Panda i przed czym chroni jest opisane w linku, który dałam. Program jednorazowego użytku, modyfikacja jest trwała. Panda zabezpiecza tylko przed jednym rodzajem wykonania infekcji: autorun.inf.

Moim pytaniem było, czy ten program zastosowałeś (czy sobie to przypominasz), ponieważ na urządzeniu masz plik wykazujący cechy pliku tworzonego przez Pandę (16 bajtów wagi i pusta zawartość).

Odnośnik do komentarza

Tak, teraz wszystko jasne, po prostu nie wiedziałem, że ten program zostawia taki ślad i pomyślałem, że to może być wirus taki jaki mi Pani kiedyś sama pomagała usunąć. Tak czy inaczej czuję się zobowiązany i chętnie postawiłbym kawę tylko nie wiem na jaki adres wysłać :).

pozdrawiam

ireneusz s

Edytowane przez picasso
Umówmy się, że już byliśmy na kawie. :P //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...