Skocz do zawartości

Usuwanie niepotrzebnych plików


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytałem artykuł z tej strony i usunąłem obecnie

 

folder MSOCache

zawartość folderów DLLCache , Driver cache, deinstalatory hotfixów (wszystko z $ w nazwie) ,

 

Czy takie posunięcie było bezpieczne (mam płytkę z xp i office jak by coś), oraz czy po wyczyszczeniu Reinstall Backups (kopie sterowników potrzebne do ich usunięcia) będzie można odinstalować wszystkie sterowniki w razie potrzeby?? Głównie chodzi mi o te z Nvidii (bo te z ATI można podobno mimo wyczyszczenia tego folderu)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tylko że płytka powinna być traktowana jako ostateczne źródło plików systemowych.

Niemal zawsze pliki które znajdziesz na płytce są w starszych wersjach niż te w systemie (ogólnie mało kto ma instalacyjny krążek XP SP3).

Co za tym idzie nie będziesz miał aktualnych i bezpiecznych wersji systemowych plików. Niekiedy system nawet nie zaakceptuje ich starszych wersji.

Odnośnik do komentarza

Tylko że płytka powinna być traktowana jako ostateczne źródło plików systemowych.

Niemal zawsze pliki które znajdziesz na płytce są w starszych wersjach niż te w systemie (ogólnie mało kto ma instalacyjny krążek XP SP3).

Co za tym idzie nie będziesz miał aktualnych i bezpiecznych wersji systemowych plików. Niekiedy system nawet nie zaakceptuje ich starszych wersji.

 

 

Ja mam płytkę XP z SP2b i kopie zapasową z dodatkowo zintegrowanym SP3, ale jak już mówiłem, nie mam talentu do psucia systemu

Odnośnik do komentarza

Każda aktualizacja systemu (a jest ich kilka w miesiącu) zmienia pliki systemowe. Nie tylko w folderze systemowym, ale i w dllcache. W razie jakiś problemów w tle przywracany jest właściwy. Przy braku żąda płytki, a tam są starsze. Co gorsze niektóre pliki są powiązane i przywracać je można tylko w komplecie.

 

Możesz za to usunąć całą zawartość system32\DirectX. Są tam same bezużyteczne obrazki.

Odnośnik do komentarza
Szczerze mówiąc dllcache usuwają czyściki
Jakie "czyściki"? Z tego co zauważyłem żaden z popularnych sprzątaczy dysku i rejestru nie opróżnia tego folderu (przynajmniej domyślnie).

 

dla pewności start > uruchom > dllcache > OK > zaznaczamy wszystko i usuń.
Autor tematu już tego przecież dokonał. :P

 

Po usunięciu z systemu deinstalatorów hotfixów zalecane jest przeczyszczenie rejestru, gdyż np. w Revo Uninstallerze po zaznaczeniu w nim opcji "Pokazuj aktualizacje Windowsa" zobaczysz mnóstwo i tak niedziałających pozycji ich usuwania.

 

czy po wyczyszczeniu Reinstall Backups (kopie sterowników potrzebne do ich usunięcia) będzie można odinstalować wszystkie sterowniki w razie potrzeby?? Głównie chodzi mi o te z Nvidii (bo te z ATI można podobno mimo wyczyszczenia tego folderu)
Tam znajdują się kopie sterowników potrzebne, gdy użyjesz w Menadżerze urządzeń opcji "Przywróć sterownik".
Odnośnik do komentarza

Jakie "czyściki"? Z tego co zauważyłem żaden z popularnych sprzątaczy dysku i rejestru nie opróżnia tego folderu (przynajmniej domyślnie).

 

Autor tematu już tego przecież dokonał. :P

 

Po usunięciu z systemu deinstalatorów hotfixów zalecane jest przeczyszczenie rejestru, gdyż np. w Revo Uninstallerze po zaznaczeniu w nim opcji "Pokazuj aktualizacje Windowsa" zobaczysz mnóstwo i tak niedziałających pozycji ich usuwania.

 

Tam znajdują się kopie sterowników potrzebne, gdy użyjesz w Menadżerze urządzeń opcji "Przywróć sterownik".

 

aha czyli jak tego nie używam to mogę oczyścić. A co z folderami Software Distribution??

Odnośnik do komentarza

 

 

ale o który ci chodzi?? bo są dwa jeden w C:\WINDOWS a drugi w C:\WINDOWS\system32 czy oba można wyczyścić??

 

Jeszcze znalazłem foldery C:\WINDOWS\Registration oraz msagent można je oczyścić ewentualnie całość usunąć??

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...