Skocz do zawartości

Problem w mikrofonem wewnętrznym - laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z mikrofonem wewnętrznym na moim laptopie Toshiba a350 Satelite 10b.

Od jakiegoś czasu nie rejestruje on żadnych dźwięków.

Problem dotyczy Skype jak i systemowego rejestratora dźwięku.

Sterowniki aktualizowałem ze strony realtek'a.

Sprawdzałem i podpinałem mikrofon zewnętrzny i wszystko działa jak należy, jednak chciał bym korzystać z mikrofonu bez zabierania ze sobą niepotrzebnie sprzętu zewnętrznego.

 

Laptop model: Toshiba A350 Satelite 10B

system: Vista 32bit

Płyta Główna: Toshiba KTKAA

CPU: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8600, 2533 MHz (9.5 x 267)

 

Reszta informacji w raporcie z SIW

http://www.speedyshare.com/files/28545403/SIW_FREEWARE_SLIMOWSKI-PC_20110519_201125.html

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W panelu dźwięku, widnieje że mikrofon jest w toku, tak jak by pracował. Jednak nie reaguje na nic (teoretycznie ten pasek powinien się sam zapełniać od uderzeń w klawisze a tak nei jest)

post-2140-0-78774500-1305903621_thumb.jpg

Swego czasu miałem zainstalowane sterowniki ze strony toshiby (http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU) ale też nic to nei dało (w dodatku te sterowniki są z 2008 roku)

Odnośnik do komentarza

Jestem już po reinstalacji systemu.

Wgrałem sterowniki ze strony producenta http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU&selCategory=2&selFamily=2&selSeries=153&selProduct=819&selShortMod=789&language=13&selOS=26&selType=all&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=27&page=1

Niestety problem dalej występuje.

Czy jeżeli wewnętrzny mikrofon był by jakoś uszkodzony lub odpięty, to czy był by wykrywany(tak jak u mnie?) a może problem pojawia się że jakiś czas temu miałem wymienianą całą płytę główną i coś nie zostało odpowiednio synchronizowane?

Odnośnik do komentarza

Proponuję wejść do BIOS i tam jeszcze sprawdzić,zobacz tam czy masz taką opcję jak "System configuration" i jakie urządzenia do konfiguracji ona zawiera m in. aplet ten zawiera ustawienia urządzeń dot. zachowania w trakcie hibernacji - jeśli jest możliwość to dla urządzeń Audio ustaw opcję by nie wyłączać ich w trakcie hibernacji.

Odnośnik do komentarza

Niestety w biosie nic takie nie ma.

 

+++

Teraz chyba pojawiły się problemy z normalnym dźwiękiem, wprawdzie działa ale wskazuje mi przy odtwarzaniu że realtek digital audio jest odłączony

post-2140-0-61649400-1306485260_thumb.jpg

Może jednak sterownik nie jest właściwy? Tylko jak dobrać ten odpowiedni?

Jeszcze podgląd z menedżera urządzeń

post-2140-0-16159200-1306486557_thumb.jpg

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...