Skocz do zawartości

Zakup karty dźwiękowej


marcino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie - czy jest sens kupowac kartę dźwiękową (myślę nad Asus Xonar DX za ok 240zł) do głośników Logitech X-230 i słuchawek Sennheiser HD 202 ?

Czy ta karta będzie mogła pokazać swoje możliwości na głośnikach 2.1 i słuchawkach czy po prostu będzie się marnować i szkoda pieniędzy ?

Przeważnie używam słuchawek (filmy i gry) ale na głośnikach też od czasu do czasu obejrzę film lub słucham mp3.

Jeżeli jednak zakup karty nie będzie złym pomysłem to czy ww Xonar to dobry wybór do 250 zł (max)?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

IMHO słuchawki dałoby się jeszcze przeboleć. To co prawda raczej dolna półka Sennheiser, ale jakość dźwięku powinna być zadowalająca. Zestaw Logitech X-230 raczej dla gier dedykowany nie jest, więc niezbyt pasuje do tej karty. Ale i tak efekt końcowy zawsze będzie zależeć od subiektywnej oceny.

 

Poniżej test tej karty.

http://pclab.pl/art32279.html

Ze strony 8 możesz przeskoczyć do artykułu "Karty dźwiękowe i zintegrowane układy audio bez tajemnic" (str. 18) - we wspomnianym artykule testowano karty dźwiękowe m.in. na zestawie Logitech X-230 (Głośniki stereo). Nie ma konkretów, tylko ogólne wrażenia jako wypadkowa testowanych zestawów. Polecam lekturkę całego artykułu.

 

Inna sprawa to sterowniki, które początkowo sprawiały problemy w (niektórych) grach. Więc w razie jakby co nie instaluj tych z płyty, o ile są dostępne nowsze na stronie Asusa (chyba).

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie sprawę, że będzie różnica w jakości dźwięku tylko mi chodzi o to czy warto wydawać pieniądze na kartę która tak naprawdę nie będzie zbytnio wykorzystana.

A nie mam od kogo pożyczyć karty aby na własne uszy stwierdzić czy się to opłaca.

Jeżeli byłbym w posiadaniu jakiegoś dobrego zestawu 5.1 czy 7.1 (musiałbym zrobić całkowite przemeblowanie w pokoju żeby to prawidłowo ustawić) czy lepszych słuchawek to bym nawet nie pytał na forum :) Zresztą jak mnie coś natchnie to pójdę i kupię tego Xonara - jako inwestycja na przyszłość (w chwili obecnej odpuszczam).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...