Skocz do zawartości

Firefox - Zapamiętanie ustawień strony startowej


mojomr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ponownie :-)

Walczę od jakiegoś czasu z kłopotem braku możliwości zapamiętania ustawień strony startowej. Tzn.: moje spersonalizowane ustawienia (skórka, przestawienie lokalizacji pogody i wiadomości z Krakowa na Warszawę, usunięte wyniki lotto, usunięte podpowiedzi gdzie zjeść pizzę, newsy jakie majtki nosi Doda :-), itp, działały do czasu czyszczenia TEMP. Później wszystko wracało do stanu wyjściowego (przeglądarka IE8, strona onet.pl). Poddałem się i co jakiś czas przywracałem ręcznie "moje" ustawienia. Ale... ponieważ IE non-stop wyświetlał na dole "gotowe ale wystąpiły błędy", nie odpalał filmików, często w ogóle nie wyświetlał strony (musiałem kilkakrotnie odświeżać), przesiadłem się wczoraj na FF. Szperając po necie w poszukiwaniu instrukcji, podpowiedzi i wskazówek trafiłem na wzór jak stworzyć swój profil. Wykonałem (w uruchom wpisałem firefox -profile manager, wskazałem utwórz nowy profil i zapisałem pod swojską nazwą: MójFF" w Profiles, w Mozilli, w Document and Settings). I teraz mam tak, że każdorazowe włączenie FF wyświetla "wadliwą" stronę (z Krakowem, z lotto, itp), tego profilu za chińskiego boga nie mogę nigdzie namierzyć, FF domaga się czasem wtyczki WMP 11, której nie może zainstalować - ręczna instalacja nic nie daje... Co zrobiłem źle? Co robię źle? Mam podać jakieś logi? Wirusy i inne takie raczej wykluczam, skanery nic nie pokazują. Generalnie wszystko działa dobrze tylko te ustawienia strony startowej... Niespecjalnie obyty jestem z FF, może ktoś pochyli się nade mną i podpowie jak to zrobić, żeby było "po mojemu"? Bo chyba zostanę przy FF - mimo większego zużycia pamięci jest szybszy i chyba fajniejszy niż IE...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po restarcie FF będziesz miał ładowanie tych stron, które wpisałeś.

B)

Dzięki, @switch

ale niedokładnie o to mi chodziło. Jak ustawić stronę startową w FF wiem ("bawiłem się"/poznawałem Liska cały wieczór wczoraj :-) ) Co prawda, teraz wróciło do stanu "akceptowalnego", tzn.: po włączeniu FF pojawia się strona onet w kształcie jaki jej zadałem ale głowę daję sobie uciąć, że po czyszczeniu Tymczasowych, użyciu CCleanera, użyciu WisePC Engineer, itp.) wszystkie ustawienia znikną. Może inaczej sprecyzuję kłopot (bo problemem ciężko to nazwać :-) ): co i jak zrobić, żeby na stałe zapisać/zapamiętać layout strony (kolory tła, brak usuniętych wcześniej gadżetów, styl wyświetlanej skórki, lokalizację wskaźnika pogody, itp.)? Gdzie to się zapisuje? Ew. co pomijać przy czyszczeniu? W googlach nic na ten temat...

Sorki, że z takimi pierdołami, ale irytujące jest to przestawianie sporej ilości elementów po każdorazowym porządkowaniu...

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza

Takie programy jak CCleaner itp. czyszczą twoje ustawienia lokalne tj. foldery (w XP - rozumiem że masz XP) C:\Documents and Settings\,konto>\Dane aplikacji\Mozilla ,najwazniejsze ustawienia znajdują się w pliku prefs.js (dokładna ściezka C:\Documents and Settings\<konto>\Dane aplikacji\Mozilla\firefox\Profiles\<ID profilu> )więc się nie dziw że po czyszczeniu wszystko wraca do domyślnych.Ustawienia fabryczne znajdują się w folderze gdzie przeglądarka jest zainstalowana (domyślnie C:\Program Files\Mozilla) ,jeśli ma to się nie zmieniać po domyślnym czyszczeniu to twój temat sprowadza się do zrobienia własnego shackowanego firefoxa...

 

Jeśli czyściki nie mają czyścić wszystkiego to trzeba sprawdzić konfigurację programów i odchaczyć "ustawienia" i co tam jeszcze chcesz np "zapamiętane hasła" itd.W opcjach programów trzeba pokombinowac.

 

Co do wtyczki WMP to przetestuj ją na tej stronie http://plugindoc.mozdev.org/testpages/wmp9.html czy zadziała - jeśli to tylko jedna strona to może wina po stronie strony a nie przeglądarki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli czyściki nie mają czyścić wszystkiego to trzeba sprawdzić konfigurację programów i odchaczyć "ustawienia" i co tam jeszcze chcesz np "zapamiętane hasła" itd.W opcjach programów trzeba pokombinowac.

Dzięki, pokombinuję z programami, może coś z tego wyjdzie. Tak, system to XP HE SP3. BTW: znalazłem identyczny problem opisany na jakimś forum ale bez odpowiedzi... :-(

 

Co do wtyczki WMP to przetestuj ją na tej stronie http://plugindoc.moz...pages/wmp9.html czy zadziała - jeśli to tylko jedna strona to może wina po stronie strony a nie przeglądarki...

Nie działa :-(((

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza

Zobacz ten artykuł http://kb.mozillazin...ws_Media_Player -może pomoże.

 

Dziękuję, Flavius :-)

Zerknąłem. Hmm... "stary" plugin jest. Zaktualizowany. "Nowy" również, w folderze wtyczek Firefoxa. Java - enabled. WMP nie odtwarza z URL - zglasza się komunikat braku kodera-dekodera. MPC chodzi bez zarzutu: odtwarza wszystko co ma odtwarzać, z napisami czy bez - wsio rawno. Ogólnie mogę odpuścić, jakoś przeżyję bez oglądania filmików na onecie (bo problem dotyczy głównie tej strony, na kilku innych, losowo wybranych, np.: wp, interia, jest OK)) ale nie lubię jak coś nie działa (a powinno) i nie wiem dlaczego...

Odnośnik do komentarza

Ja bym jeszcze spróbował kilku rzeczy: na tej stronce rozdział "WMP6 used even though WMP9 or later is installed" - otóz możliwe że FF próbuje się odwołać do jakiejś starej wersji WMP której nigdy na tym komputerze nie było - zaimportuj rekomendowany fix + restart.

 

Inna sprawa to kodeki - nie wiem jakie posiadasz.Jeśli nic nie pomaga to odinstaluj wszystkie jakie masz i zainstaluj tę paczkę http://www.xpcodecpack.com/

 

No i można spróbować reinstalować WMP - coś wspominałeś o błędach z IE - może oba problemy mają coś wspólnego ? Jak to jest na innych przeglądarkach - IE8 ,Opera?

 

Inna możliwość -raczej obejście problemu niż rozwiązanie to zainstalować tę wtyczkę https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/mediaplayerconnectivity/ tylko że trzeba przerobić plik install.rdf w pliku *.xpi aby wymusić by działała pod czwórką...

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie kilka dni.

Spróbuję z tym fixem jeszcze.

W kodekach wolałbym nie grzebać, mam fitry ffdshow + jakieś pojedyncze (trzeba by zerknąć na GSpot) i po niedawnej reinstalce wszystko śmiga jak trzeba. Wolałbym nie poprawiać jak jest dobrze, co innego jak jest źle

Filmiki nie odtwarzają się chyba tylko na onecie. Pisze chyba tylko, bo nie mam siły surfować po wszelakich stronach i próbować, powiem inaczej: dotąd tylko na onecie napotkałem taki kłopot. Zarowno w IE8, jak i teraz w FF 4.0. Gdy otworzę ikonę błędu ( w IE, w prawym dolnym rogu) wyświetla się komunikat jak w załączonym obrazku.

Pokombinuję zgodnie z artykułem, który podlinkowałeś ale chyba nie dzisiaj :-) Dopiero co wróciłem z Wrocka. Warszawa>Wrocław>Opole>Warszawa na raz jednak trochę męczy po tych naszych drogach...

post-1296-0-80716000-1306182418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz problem z filmikiem który przedstawiłeś w ostatnim poście to znaczy że masz problem z Adobe Flash Player ,ponieważ z tego co piszesz masz też problem z otwarzaniem w WMP więc to jest jakiś globalny problem systemu a nie tej czy innej przeglądarki

 

Ja załączam link do diagnostyki problemów Adobe Flash Player http://kb2.adobe.com/cps/191/tn_19166.html#main_Advanced

zobacz czy pomoże.Jeśli nic nie pomaga to sugeruję abyś zaraportował ten temat o przeniesienie do działu Windows XP bo to jest jakiś globalny problem systemu.

Odnośnik do komentarza

Flavius

serdecznie dziękuję, za pochylenie się nad kłopotem. Skorzystałem z Twojej rady, odwiedziłem stronkę Adobe Flash Player, na wszelki wypadek odinstalowałem wszystko, zaciągnąłem najnowszy player (btw: taki też miałem poprzednio, ale... strzeżonego... itd). Nic nie pomogło. Przeleciałem dla pewności jeszcze inne strony - wszystko chodzi jak potrzeba. Dlaczego tylko na onet nie działa?

I doszedłem. cheerleader.gif AdMuncher coś mi robi ze stroną, akurat tą. Sprawdziłem źródło strony i dopatrzyłem się komunikatu. Wyłączyłem na próbę i wszystko działa. I teraz mam kolejną zagwozdkę: umiem ustawić niefiltrowanie w AdMuncherze dowolnej strony ale to powoduje wyświetlanie reklam na tejże.

Myślę, że temat jest do zamknięcia: znalazłem rozwiązanie. Reszta to kwestia znalezienia dobrego tutoriala do AdMuchera i spróbowanie ustawienia jakoś wybiórczo reguł filtra.Przy okazji wypatrzyłem, że nie ładują mi się do posta emotikony (jak widać powyżej wyświetla się tylko"opis" bez stosownej buźki) ale to chyba kwestia ustawień dodatków? wtyczek w FF?) Bo w IE wyświetlały się buźki.

Tak czy owak - znalazłem przyczynę.

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Co do Ad-Munchera to popatrz tutaj http://www.admuncher...Ad_Muncher/4.72

Dopisuję jeszcze kilka słów, może komuś przyda się na przyszłość, gdyby miał podobne kłopoty? Dokładnie na tę stronę wszedłem wczoraj z pomocy AdMunchera i doszedłem, że można ustawić filtr na Minimal filtering on URL - działa. Wycina reklamy a filmiki chodzą. Ba, powiem więcej, działa lepiej niż się spodziewałem thumbsup.gif , ponieważ wydaje mi się, że obcina również reklamowe klipy nadawane tuż przed właściwym filmikiemcheerleader.gif

 

Pokaż zrzut ekranu komend z about:addons i about:plugins

Załączam addons. Zrzut z pluginami nie mieści mi się na ekranie w całości, trzeba by robić chyba z cztery screeny, mało czytelne by to było a niespecjalnie wiem jak się zabrać do tego aby pokazywało wszystko na raz?

A emotikony jak widać sad.gif - piszę przy wyłączonym AdMuncherze.

 

Edycja: czy mnie się wydaje, czy mam dwa takie same Microsoft DRM? To chyba jeden mogę wywalić?

post-1296-0-26119900-1306315231_thumb.jpg

Edytowane przez mojomr
Odnośnik do komentarza

Spójrzmy teraz na emotikony :blink:

Może teraz?:cheer:

Wygląda na to, że coś źle robiłem? Nie wiem ale działa...

To teraz chyba można zamknąć temat: wyświetlanie layoutu - wiem gdzie szukać rozwiązania. "Wadliwa" strona onet - znaleziona przyczyna. Emotikony - działają.

Dziękuję serdecznie za pomoc i porady :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...