Skocz do zawartości

Partycje !


stam222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na nowym Picasso'wym forum.

Od tygodnia jestem posiadaczem nowego laptopa HP Pavilon DV6 z Windows'em 7.Na początku miałem problem z tym,że na dysku nie było partycji tzn.była wydzielona partycja D ale jest tam recovery więc nie chciałem nic tam dodawać ani mieszać.Potem w panelu sterowania znalazłem narzędzie do robienia partycji i skorzystałem z niego,tylko,że zupełnie opacznie to zrozumiałem i źle wszystko zrobiłem i teraz mam C (system)- 303GB , D(nowy)149GB i E( Recowery) 12,4GB.

Postawiłem system na nowo z nadzieją,że będzie jak od początku lecz niestety nowy już jest i tutaj potrzebuje waszej pomocy.Chciałbym zwiększyć swój dysk a zmniejszyć C i to tak (o ile to możliwe) ,żeby nie instalować na nowo systemu i żeby wszystkie dane pozostały na miejscu. Nie wiem w zasadzie czy da się tak zrobić ale jeżeli ktoś coś wie to proszę o podpowiedzi i pomoc.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Klikasz Windows+R, wpisujesz "diskmgmt.msc".

2. Wybierasz partycję systemową, klikasz prawym, potem "Zmniejsz wolumin".

3. Teraz pokazuje się okienko "Trwa badanie dostępnego miejsca z zmniejszenia w woluminie".

4. Pojawi się kolejne okno, w którym wybierasz, ile chcesz zmniejszyć.

5. Jak podasz wartość (w MB) klikasz "Zmniejsz".

 

Potem analogicznie wybierasz inną partycję i dajesz "zwiększ".

Odnośnik do komentarza

partycje.jpg

 

 

Dzięki wielkie za pomoc ale...... ;) jak widać na załączonym obrazku kiedy kliknę PM nie ma podświetlonej opcji zwiększ >>rozszerz wolumin<<.Z łatwością wg waszych instrukcji zmniejszyłem partycje C ale powstało coś nowego ( na graficznym widać to na czarno) i nie wiem co dalej????Chciałbym połączyć ten czarny z tym zielonym.:D

Odnośnik do komentarza

To czarne miejsce to miejsce w którym dane nie są obecnie zapisywane (nie jest utworzona żadny dysk logiczny w tym obszarze)

Jeśli nie masz ważnych danych na D to ją usuń i na nowo utwórz partycję z większym maksymalnym rozmiarem. Nie wiem czy ten program do zarządzania partycji obsługuje rozszerzanie partycji o miejsce które jest przed ta partycją czyli u Ciebie to czarne miejsce przed tym zielonym.

 

Edit:

Widzę, że na D masz jakieś 15GB przerzuć na C usuń partycję D. Stwórz nową partycję z większym rozmiarem. Nie powinno być problemów :)

Odnośnik do komentarza

jak widać na załączonym obrazku kiedy kliknę PM nie ma podświetlonej opcji zwiększ >>rozszerz wolumin<<.

 

Tak na marginesie, Rozszerz wolumin... nie jest aktywna, bo partycja logiczna - w tym wypadku D - została/jest utworzona jako całość partycji rozszerzonej. Nie wiem jakie są możliwości Windows 7 w tym względzie, ale np. programem gparted trzeba byłoby to zrobić w dwóch krokach. Rozszerzyć partycję rozszerzoną (kliknąć tą zieloną ramkę i dalej wg możliwości programu), a potem dopiero można byłoby edytować partycje na niej założone (tj. partycje logiczne). Najprościej jednak było to zrobić tak jak radził yogibeer, jeśli nie ma/nie było przeciwskazań w postaci ważnych danych.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...