Skocz do zawartości

SPAM przez SMS - jak pozbyć się nachalnych reklam/konkursów


Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz narzekamy na operatorów wysyłających reklamy - nawet nie wiedząc że można zrezygnować z ich otrzymywania. Operatorzy nie kwapią się do informowania klientów o takiej możliwości na swoich stronach ani w reklamach które przysyłają.

 

Pełny Artykuł

 

Dla ułatwienia z pdf-a z pełną listą - wyciągnąłem same numery ,skasowałem puste pola i usunąłem duplikaty. Łatwiej wysłać do operatora ,żeby przestał nas spamować.

Lista w załączniku *.txt

spam sms numery.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ja dodam jeszcze ze jak ktoś używa komunikatora AQQ niech nie wysyłaSMSów przez bramkę wapstera po jakimś czasie na ten numer zacznie przychodzić spam wysyłany przez Creative Team przy czym spamowy asortyment jest naprawdę spory od zwykłego spamu typu wygraj coś kup gre dzwonek itp aż po wiadomości o czekającej przesyłce od kogoś czy wiadomości od rzekomych znajomych chcących się z nami skontaktować

Odnośnik do komentarza

Czasami wystarczy telefon do operatora z prośbą o blokadę ,a czasem nie.

Mi ORANGE wysłał taką informację:

"Uprzejmie informuję, że Operator Orange, jako firma świadcząca usługi telekomunikacyjne, nie organizuje żadnych konkursów. Firmy zewnętrzne, które organizują konkursy są zobligowane przez prawo telekomunikacyjne do tego, aby regulamin swojej promocji umieścić na stronie Operatora, do którego klientów wysyłają smsy reklamowe. Operator sieci Orange - PTK Centertel nie wykonuje żadnych czynności związanych z realizacją Loterii, z wyjątkiem udostępnienia sieci telekomunikacyjnej, pobierania opłat za wysłane przez Uczestnika wiadomości SMS, oraz udzielenia zezwolenia Organizatorowi na umieszczanie aktualnej wersji Regulaminu na stronie www.orange.pl.

Wychodząc naprzeciw życzeniom naszych Klientów, Orange przyjmuje zlecenia poinformowania danego Usługodawcy o usunięciu danego numeru z listy jego Odbiorców. Odbywa się to na zasadzie przekazania numerów Abonentów i Użytkowników, którzy nie życzą sobie otrzymywania tego typu wiadomości.

Operator nie posiada spisu numerów skróconych, z których generowane są SMSy konkursowe do naszych Klientów, nie posiada również dostępu do wiadomości odebranych przez Użytkowników. Stąd przy zleceniu wprowadzenia blokady na tego typu wiadomości, kierujemy prośbę o podanie tych numerów, aby nasi pracownicy mogli skontaktować się z odpowiednimi Usługodawcami w celu usunięcia danego numeru z listy Odbiorców.

Jak już wspomniałam, SMSy marketingowe od Orange są zablokowane na Pana numerze. W celu założenia takiej blokady na inne numery, proszę o przysłanie informacji o tych numerach."

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jest jeszcze inny sposób - namierzyć firmę, która nas spamuje i wysłać do niej e-mail:

 

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z art. 32. w szczególności pkt. 6. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych proszę [XXX] oraz podmioty, którym [XXX] ewentualnie udostępniła i/lub przekazała moje dane osobowe o usunięcie wszelkich danych osobowych dotyczących mojej osoby w trybie natychmiastowym.

 

Ponadto zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną wyrażam brak woli na przekazywanie mi informacji handlowych przez [XXX] oraz podmioty powiązane z [XXX] poprzez zamieszczone w stopce tej wiadomości numer telefonu oraz niniejszy adres e-mail.

 

W przypadku nie wywiązania się przez [XXX] z obowiązku wynikającego z Ustawy o ochronie danych osobowych art. 32, przypominam o konsekwencjach karnych wynikających z art. 49. pkt. 1. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

 

Z poważaniem,

 

 

--

[imię i nazwisko]

E-mail: [nasz adres]

Mobile: [spamowany numer]

 

Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych przez [XXX] w celach marketingowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 882). Nie zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowej środkami komunikacji elektronicznej i pocztowej, w rozumieniu Ustawy z dnia 18.07.2002r.o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002 Nr 144, poz.1204).

Choć może wygląda to śmiesznie, jeśli jakimś cudem mamy do czynienia z bardziej poważną firmą (mnie zaczął nękać MobileFormats z konkursami) - zadziała, a my przy okazji dowiemy się też skąd trafił do nich nasz numer (np. z Dotpay :< ). Jeśli nie, pozostaje się skontaktować z operatorem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...