Skocz do zawartości

Wysokie zużycie CPU przez svchost.exe i opera.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ostatni raz był ten laptop czyszczony wewnątrz z kurzu?

 

Jak sam zauważyłeś plugin flasha zwiększa obciążenie CPU. Możesz użyć jakiegoś LiveCD dla porównania. Parted Magic ma FF, możesz też doinstalować flasha (opcja siedzi w tym samym menu co FF). Na pulpicie widać m.in. wynik polecenia top (posortowane wg CPU i zajętości RAM-u).

http://partedmagic.com/doku.php?id=downloads

screenshots: http://partedmagic.com/doku.php?id=screenshots

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam, nie mogłem wcześniej. przesyłam screena i log

 

http://www.speedyshare.com/files/28713660/temp.pdf

 

 

Czyszczony wewntrz nie był. Mogę go jakoś wyczyścić samemu? Z prawej i lewej strony przy wiatrakach jest dosyć ciepły, nie czuć chłodnego powietrza. W miejscu wiatraków nie czuć prawie podmuchu powietrza, jedynie ciepło, czy podmuch powietrza powinien byc odczuwalny. Ciepłego czy zimnego? Możliwe że to jest powodem wzrostu cpu?

Co ma dać mi instalowanie Parted Magic? Boje się,ze sie w tym zamotam. Czy dzięki temu można dojść jaki jest problem z moim cpu na viście? Czy mam się przestawić na linuksa?

post-2-0-10965900-1307522302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Wartości w pliku .log wyjątkowo dziwne i raczej nierealne.

 

Obrazek - pokaż inny z Aida -> Menu -> Komputer -> Czujnik. Na obrazku zdecydowanie zbyt wysokie temperatury!!!!!

Obejrzyj radiator procesora - czy nie jest zapchany kurzem.

Czy wentylator na procesorze działa? Czy go słyszysz?

 

Otwieranie obudowy to temat związany z modelem. Podaj dokładny typ i model. Ewentualnie Manual do poczytania.

 

Temat pasty na procku to pewniak ale zacznij od powyższego.

 

Post edytowałem ponieważ zapomniałem, że to lapek.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie powinieneś zrobić z nim porządek wewnątrz. Sprawdź instrukcję obsługi jak go rozkręcić i zadziałaj delikatnie odkurzaczem. Możesz sobie pomóc sprężonym powietrzem w sprayu, ale pamiętaj o wyjęciu baterii (i za wcześnie potem lapka nie włączaj). Myślę, że nawet na youtube znajdziesz filmiki odnośnie Twojego modelu. Jeśli masz znajomego bardziej obeznanego w temacie to niech Ci wymieni przy okazji pastę na procku.

 

Parted Magic ma też FF, a możesz doinstalować flash'a... i sprawdzić jak będzie wygladało obciążenie CPU - oczywiście o ile chcesz, nie jest to konieczne. :)

Odnośnik do komentarza
Czy to moze powodować skoki cpu?
bezwzględnie tak. Temperatury stanowczo za wysokie, na początek (chociaż pewnie nie za wiele to pomoże) kup sobie sprężone powietrze i przedmuchaj kanały powietrzne, tak czy owak najlepiej lapka rozebrać bo na radiatorze jest pewnie kożuszek, zdjąć z procka radiator przesmarować mową pastą o ile tam jakaś jest, z powrotem złożyć. I jeszcze pytanie o ten log temperaturowy, gdzie w tym czasie leżał lapek, przypadkiem nie na czymś miękkim? Ogólnie to wybij sobie z głowy trzymanie go na czymkolwiek miękkim. Generalnie ta tośka grzeje się niemiłosiernie ma dwa wentylatory które szybo się brudzą, samo dmuchanie nie na wiele się tu chyba zda, szukaj wobec tego service manuala i rozbierz ją albo oddaj do serwisu bo tak czy siak bez rozbiórki się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza

Laptop stał na biurku. Na razie przeczyściłem odkurzaczem miejsca wylotu powietrza. Trochę moze pomogło, powietrze wylatujące z prawej strony jest chyba chłodniejsze. Wiem że wewnętrzne czyszczenie mnie nie ominie. Nie mogę znależć service manuala do toshiba x200-253. Mam tylko user's manual, ale tam nic nie ma.

W firefoxie na stronach z elementami flashowymi(reklamy) firexox.exe skacze do ponad 70% cpu i spada. Dlaczego?

Mam pytanie odnośnie "Głównego koncentratora USB". Za waszą radą odznaczyłem we wszystkich USB : "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" + OK. Po ponownym uruchomieniu laptopa wszystko jest znowu zaznaczone. Jak zmienić zeby na wszystkich USB opcja ta na stałe była odznaczona?

Odnośnik do komentarza

PPM na pulpicie -> Personalizuj -> Wygaszacz ekranu -> Zmień ustawienia zasilania.

 

@wieslaw531 nie rozumiem co mam zrobić. Aida? Przesyłam drugi log z temp.

 

Przecież podałem Ci linka Aida. Ustaw myszkę na wyrazie z podkreśleniem i LPM. Pobierz ten program, odpal i pokaż screena (nie loga) z Czujnik.

Chociaż i tak wiadomo co prawdopodobnie jest przyczyną ale chodzi o potwierdzenie z innego softu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za instrukcje manual. Chyba lepiej jak zaniosę do serwisu, boje sie ze cos namotam:) Co do usb: dlaczego we wszystkich portach usb jak odznaczę "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii", po ponownym włączeniu komputera są one ponownie zaznaczone? Mają być zaznaczone czy nie? Jak to zrobić bo dalej nie wiem.

I co ze screenem temperatury? Coś potwierdził? Czyszczenie konieczne?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mógłbyś pokazać screen z HWINFO32 (Sensor Status)?

Pokaż też raport Security Check = https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page__pid__9515#entry9515

 

Co to jest plugin-container? = http://support.mozilla.com/pl/kb/co-jest-plugin-container

Być może u Ciebie zadziała tymczasowe rozwiązanie, które znajdziesz w poniższym temacie.

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?t=40070

Odnośnik do komentarza

Czasami plugin-container nie jest prawie wcale aktywny. Wtedy przy pracy tylko ffoxa i kilku aktywnych kartach CPU skacze do 10-30%.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.7

Windows Vista Service Pack 2 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java 6 Update 25

Java SE Runtime Environment 6

Out of date Java installed!

Adobe Flash Player 10.3.181.14

Adobe Reader X (10.0.1) - Polish

Mozilla Firefox (x86 pl..) Firefox Out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

PLAY ONLINE PLAY ONLINE.exe

Kaspersky Lab Kaspersky PURE avp.exe

``````````End of Log````````````

post-2079-0-66886100-1308147949_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Podobny mechanizm izolowania wtyczki flash ma jeszcze chrome, więc mógłbyś sprawdzić dla porównania jak na niej będzie wyglądało zużycie CPU i RAM. Być może musiałbyś/powinieneś, póki co, używać zamiennie kilku przeglądarek w zależności od efektów działania wtyczki flash na nich. Sprawdź np. Opera-next w wersji rozwojowej = http://my.opera.com/desktopteam/blog/ (bywa, że ma większe lub mniejsze bugi).

 

A swoją drogą to takie obciążenie FF notujesz tylko na grach online czy wogóle? I którą dokładnie masz wersję FF (bo niby nieaktualna)?

 

Jeśli temperatury są "w spoczynku" (tuż po uruchomieniu kompa) to zauważalnie spadły, ale szału - wg mnie - nie ma. Prosiłeś o wymianę pasty na procku?

Odnośnik do komentarza

Takie obciążenie wskakuje nie wiem kiedy. Wczoraj miałem otwartych ok.10 kart i poziom wzrósł. Prawie w ogóle nie gram. Mam wersję 4.0.1. Tak, pasta miała być wymieniona. Fizyczną róznicę widze taką, ze lap w lewej strony od pada mniej się grzeje, wcześniej był ciepły, no i chyba bardziej czuć wyloty powietrza. Mam nadzieje,ze go dobrze wyczyścili, podobno jak większość toshiba musieli ją na drobno rozkręcać żeby wszędzie dotrzeć. IE mam wersję 9.0.8112.16421, ważne aktualizację instaluje na bierząco.

Odnośnik do komentarza

Results of screen317's Security Check version 0.99.7

Windows Vista Service Pack 2 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

+

[...] IE mam wersję 9.0.8112.16421, ważne aktualizację instaluje na bierząco.

Zostałeś poproszony o aktualizację z uwagi na to co widać było w raporcie Security Check...

 

Jeśli wyskoczy Ci podobne obciążenie zapamiętaj strony i sprawdź ponownie po restarcie przeglądarki. A także na innych przeglądarkach. Będziesz wiedział więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, sprawdź sobie zużycie CPU na jakimś LiveCD lub linuksowej dystrybucji - będziesz miał jakąś skalę odniesienia dla swojego sprzętu i systemu. Nie znam programów, które mogłyby kontrolować (automatycznie) zużycie CPU przez konkretne programy. Vista takich możliwości chyba nie ma.

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...