Skocz do zawartości

Wysokie zużycie CPU przez svchost.exe i opera.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Juz mam tego dosyc. Znowu po penym czasie pokazalo sie "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Odinstalowałem , usunąlęm DriverSweeper_3.0.0 wszystko nvidi. Chciałem recznie zainstalowac sterowniki, ale po uruchomieniu pokazały sie dwa bledy(załącznik). Zamknąłem te okna i rozpocząlem aktualizację, ale napotkała ona błąd i nie chce sie dokonczyc. Zainstalowaly sie jakies stery z 2007. Prosze o pomoc co z tymi błedami, chce to tylko poprawnie zainstalowac i zapomniec o sprawie.

post-2-0-26889500-1307522136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Juz mam tego dosyc. Znowu po penym czasie pokazalo sie "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Odinstalowałem , usunąlęm DriverSweeper_3.0.0 wszystko nvidi. Chciałem recznie zainstalowac sterowniki, ale po uruchomieniu pokazały sie dwa bledy(załącznik). Zamknąłem te okna i rozpocząlem aktualizację, ale napotkała ona błąd i nie chce sie dokonczyc. Zainstalowaly sie jakies stery z 2007. Prosze o pomoc co z tymi błedami, chce to tylko poprawnie zainstalowac i zapomniec o sprawie.

 

No niestety widać że nawet na ręcznym na dłuższą metę te sterowniki nie chcą pracować - no trudno wróć do tych sterów z 2008 ze strony Toshiby i zainstaluj je w sposób klasyczny,nie ma potrzeby używania driver sweepera tym razem.

 

Co do błędu Flash Cache Logic Chip to sprawdź w BIOSie czy jest opcja "SATA configuration" i ustaw ją na AHCI - o ile jest to możliwe oczywiście.BIOSy w lapach są okrojone i nie wiem czy powyższa opcja będzie możliwa do konfiguracji na twoim sprzęcie.

 

Tu są sterowniki do Realtek High Definition Audio http://www.realtek.com.tw/Downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false - czy wybierzesz w formie ZIP czy uruchamianą to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Opcji "SATA configuration" w BIOSIE nie ma :( MKożna to jeszcze jakoś ustawić?

 

Jak pisałem - jesli BIOS nie przewiduje takiej możliwości to nic nie da się tu zrobić.Sterowniki do tego są też najnowsze (co najważniejsze co sam napisałeś trochę spadło wtedy zużycie CPU więc mimo wszystko zostaw je) , niestety będziesz musiał zostawić w menadzerze urządzeń tamto urządzenie wyłączone i czekać aż się pojawi nowa wersja sterowników RST.Sprawdziłeś sterowniki audio które ci dałem? I dalej nie mam już zadnych pomysłów....

Odnośnik do komentarza

Audio nic nie zmieniło.A odnośnie Intel® Flash Cache Logic Chip,może któreś sterowniki odinstalowac i zainstalowac ponownie? Wszedłem jeszcze raz na http://www.intel.com...support/detect/ (screenshot w załączniku) Kiedy instaluje te sterowniki, pokazuje i pyta czy ma nadpisać , wciskam ok, a na końcu pojawia się okno z informacją: "FindFile filed". Czyli gdzies cos jest uszkodzone.

post-2-0-69049000-1306617353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

A odnośnie Intel® Flash Cache Logic Chip,może któreś sterowniki odinstalowac i zainstalowac ponownie? Nie zauważyłęm w którym momencie pojawił się ten problem

Pojawił się on zapewne po zainstalowaniu sterowników RST czyli tych http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=2101&DwnldID=19607&ProductFamily=Chipsets&ProductLine=Chipset+Software&ProductProduct=Intel%C2%AE+Rapid+Storage+Technology&lang=eng - tyle że w postach 48- 60 pisałeś że właśnie te sterowniki doprowadziły do spadku zużyciu CPU z ok 80% do ok 40% w chwili obecnej - ten wykrzyknik w menadżerze urządzeń to mniejsze zło niż tak wysokie zużycie CPU dlatego zalecam zostawienie tych sterowników w spokoju i poczekać na nową wersję RST.

 

A jeśli juz nic nie da sie zrobic ,to wielkie dzięki za pomoc :thumbsup:

 

No jeśli chodzi o mnie to już nic nie wymyślę.Dało coś zaktualizowanie audio? I

Odnośnik do komentarza

...."Kiedy instaluje te sterowniki, pokazuje i pyta czy ma nadpisać , wciskam ok, a na końcu pojawia się okno z informacją: "FindFile filed". Czyli gdzies cos jest uszkodzone. Jak sprawdzić co?

 

To z tymi Intel Desktop Board jest taki problem? No to już tu raczej nic się nie da zrobić.Musisz pozostać przy tych sterownikach jakie masz.Można jeszcze spróbować wypakować te sterowniki za pomocą 7-zip i ręcznie zapodać przez menazer urządzeń

Odnośnik do komentarza

Tak, błąd jest w czasie instalacji Intel Desktop Board -"FindFile failed". Jak wypakuje recznie to pod które urządzenie mam zainstalowac? Pod Intel® Flash Cache Logic Chip? Próbowałem i..."windows ustalił że najlepsze oprogramowanie sterownika jest zainstalowane" - 2007. A strona Intela pokazuje ze są aktualizacje. Załamka :unsure:

Odnośnik do komentarza

To jest jakieś chore! Sterowniki karty sieciowej są z 2006!!! a windows pokazuje ze najlepsze oprogramowanie sterownika jest zainstalowane i nie mogę nawet ręcznie zainstalować. Czy to normalne?!

Możliwe że niedokładnie rozpakowałeś instalkę.Nie zawsze wystarczy raz pojechać 7-zip czy Win-RARem,niekiedy potrzeba tę operację powtórzyć kilka razy na niektórych plikach lub nawet niekiedy użyć zupełnie innych programów by dostać się do czystych sterowników - złotej reguły na to nie ma.Zobaczę co da się z tym zrobić i jutro podeślę ci te wypakowane sterowniki - dzisiaj nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza

Nie śledziłem całego tematu, nie wiem czy zaktualizowałeś IE, nie wiem na jakiej przeglądarce grywasz... To gierka w wersji flash i tutaj może częściowo leżeć problem. Jakiś czas temu FF na wine pod linuksem notorycznie mi się zawieszał (na tego typu gierkach), natomiast na operze i chrome nie było problemów. Pod windows już dawno nie grałem, więc nie mam porównania. Ale ta gierka jest także w wersji "wtyczkowej" (co prawda starsza, ale też fajna) - może spróbuj dla porównania. > http://www.gamedesire.com/la-pl,gry.online-tysiac.html < Spróbuj także na innych przeglądarkach, i także w wersji flash.

 

Natomiast ostatni BSOD, jako taki, mógłby podpadać pod = http://support.microsoft.com/kb/930568/pl - tyle, że to powinno być już dawno temu załatane. Być może dotyczył jakiegoś urządzenia USB (np. myszka, klawiatura). Zaś wcześniejszy BSOD dotyczył sterownika karty grafiki ATI.

Odnośnik do komentarza

Ale kombinacje, de-instalacje driverów instalacje sterowników i po kiego? Od pewnego już czasu tak jak ati nVidia nie wymaga czyszczenia systemu z poprzednich podczas aktualizacji. To raz, a dwa zawsze byłem zwolennikiem instalacji sterowników tych, które są dostępne na stronie producenta lapka (tylko w odniesieniu do lapka). Trzy: sprawdź temperatury grafiki programem GPU-Z lub HWInfo sekcja "sensory" podaj jaka jest. Cztery: jaki masz profil zasilania, i czy nie zostało włączone oszczędzanie na portach USB. Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza

Ja się tylko ustusunkuję do tych zarzutów:

 

dwa zawsze byłem zwolennikiem instalacji sterowników tych, które są dostępne na stronie producenta lapka (tylko w odniesieniu do lapka)

 

Problem w tym że sterowniki do grafiki na stronie producenta są stare - sprzed 2 lat i nie ma tam nowych sterowników do jakiekolwiek komponentu do tego modelu.Najnowsze są sprzed dwóch lat lub jeszcze starsze.

 

Ale kombinacje, de-instalacje driverów instalacje sterowników i po kiego? Od pewnego już czasu tak jak ati nVidia nie wymaga czyszczenia systemu z poprzednich podczas aktualizacji.

Sterowniki nie chciały stabilnie pracować stąd ta decyzja.Uważam że nie należy dowierzać na 100% producentom....zresztą ty też im nie dowierzasz choć na innej płaszczyźnie - sam przecież twierdzisz żeby instalować sterowniki bezwzględnie ze strony lapa nawet jeśli jest spora różnica w wersji dostępnej na stronie producenta lapa a stroną producenta komponentu.

 

Skoro producent komponentu X zamieszcza sterowniki do komponentu X który jest w naszym komputerze to nie widzę żadnych merytorycznych przeszkód by z nich nie korzystać zwłaszcza w takich sytuacjach gdy producent komputera nie zamieszcza nowych.Wielu ludzi tak robi i nie narzeka.Oczywiście że czasami zdarzają się niepowodzenia w instalacji ale przyczyny to już osobny problem...a czy częściej zdarzają się niepowodzenia instalacji sterowników wykonane ze strony producentów komponentów czy też ze strony producenta lapa to śmiem wątpić czy ktoś robi rzetelne statystyki by zweryfikować tą tezę.

Odnośnik do komentarza

Miałem na wszystkich portach usb "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.", teraz odznaczyłem wszystkie. A jakie to ma znaczenie?

 

Mam otwarte 4 karty w Ffoxie,jego CPU skacze od1-25%. Czasami nawet do 40%. Kiedy wyłączę i uruchomie ponownie Ffoxa zużycie spada. Ogólne zużycie cpu skacze do 4-33% tylko przy otwarym ffoxie.Średnio myślę ze ok 15%. Chyba dalej coś za dużo. Chyba musze sie z tym pogodzic. Czy całkowaita instalacja od nowa visty moze rozwiazac te skoki? I czemu ffox tak skacze, od kilku do 45%, a nic nie uruchamiam, otwarte btylko 4 karty :confused: Czy to może zależeć od rodzaju otwieranych stron?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...