Skocz do zawartości

Brak punktu Przywracania systemu


Rekomendowane odpowiedzi

POMOOOCY!!!!!!!!!!!

Chciałem zmienić AVASTA na KIS, więc postanowiłem go usunąć, do usunięcia użyłem REVOUNINSTALERA. Program wszystko wykonał jak zawsze, pousuwałem zaznaczone pliki i na koniec usunąłem pozostawione foldery po avaścvie po czym zamknąłem REVO. W tym momęcie zauważyłem że na dolnej belce nadal widnieje ikona AVASTA a po kliknięciu na nią program dalej działa. W systemie tego programu nie ma, REVO i WINDOWS także go nie widzą. Za[pora też nie zgłasza problemu z ochroną systemu.

Przed deinstalacją avasta wykonałem pkt przywracania systemu. Postanowiłem więc przywrócić system z przed deinstalacji i tu zaczął się problem.

Nie mogę uruchomić punktu przywracania systemu, po pierwszym kliknięciu na zakładkę "przywracanie systemu" wskaźnik myszy zmienia się na chwilę w klepsydrę po czym nic się nie dzieje, dopiero powtórne kliknięcie na zakładkę otwiera się okno, ramki po bokach normalne lecz w środku puste białe pole, i na tym kończy się cała procedura. System strasznie muli i często się wiesza. Inne programy działają podobnie jak pkt przywracania systemu,np palm desktop. Przy tym programie nie mogę wykonać synchronizacji palma z kompem. Po podłączeniu palma wyskakuje okienko z ostrzeżeniem, że "system Windows nie może załadować instalatora dla {784126C0-11D4-B5C2-00C04F687A67}. Skontaktuj się z dostawcą w celu uzyskania pomocy". Próbowałem przeinstalować program palm desktop ale to nic nie dało.

Wyczytałem na forach ,że można użyć softu "ComboFix" ale sam bez pomocy fachowca boję się go użyć żeby nie narozrabiać jeszcze więcej.

Mam jeszcze jeden problem, od pewnego czasu ciągle instalują się te same aktualizacje, które się nie instalują. Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że wyłączyłem aktualizacje.

Czy ktoś z Forumowiczów może mi w tym pomóc, będę bardzo wdzięczny. Proszę tylko o instrukcje dla niezbyt rozgarniętych dlatego, że nie jestem orłem komputerowym. :lol:

 

Windows XP MCE 2002

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

spin24 proszę patrz gdzie zakładasz temat. Strefa użytkowników to jest strefa autorskich tutoriali a nie problemów technicznych! Przenoszę.

 

 

Wyczytałem na forach ,że można użyć softu "ComboFix" ale sam bez pomocy fachowca boję się go użyć żeby nie narozrabiać jeszcze więcej.

 

To nie jest do licha aplikacja, która służy rozwiązywaniu wszystkich problemów systemowych jak leci. To jest aplikacja do usuwania infekcji.

 

 

Chciałem zmienić AVASTA na KIS, więc postanowiłem go usunąć, do usunięcia użyłem REVOUNINSTALERA. Program wszystko wykonał jak zawsze, pousuwałem zaznaczone pliki i na koniec usunąłem pozostawione foldery po avaścvie po czym zamknąłem REVO. W tym momęcie zauważyłem że na dolnej belce nadal widnieje ikona AVASTA a po kliknięciu na nią program dalej działa. W systemie tego programu nie ma, REVO i WINDOWS także go nie widzą. Za[pora też nie zgłasza problemu z ochroną systemu.

 

Rozpocznij od użycia Avast Uninstall Utility w Trybie awaryjnym Windows. Zresetuj system i podaj logi z OTL.

 

 

Mam jeszcze jeden problem, od pewnego czasu ciągle instalują się te same aktualizacje, które się nie instalują. Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że wyłączyłem aktualizacje.

 

Spróbuj instalować te łatki z dysku a nie przez Windows Update. Wyszukaj na Google artykuły KBXXXXXX, skąd pobierzesz łatki na dysk.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Nie mogę uruchomić punktu przywracania systemu, po pierwszym kliknięciu na zakładkę "przywracanie systemu" wskaźnik myszy zmienia się na chwilę w klepsydrę po czym nic się nie dzieje, dopiero powtórne kliknięcie na zakładkę otwiera się okno, ramki po bokach normalne lecz w środku puste białe pole, i na tym kończy się cała procedura.

 

Białe tło bez opcji w interfejsie Przywracania systemu głównie świadczy o wyrejestrowaniu plików skryptów. Przykład z forum: KLIK. Ten defekt naprawia się przerejestrowując biblioteki skryptowe przez Start > Uruchom > wklepanie poleceń:

 

regsvr32 vbscript.dll

regsvr32 jscript.dll

 

 


Dodatkowe komentarze do logów:

 

1. Szczątki po infekcji:

 

O20 - HKLM Winlogon: TaskMan - (C:\Documents and Settings\krzysztof\ctfmon.exe) -  File not found

 

O33 - MountPoints2\{c1206fbe-5df3-11df-ab07-00f1d000f1d0}\Shell\AutoRun\command - "" = G:\selomoje\\sranje.exe

O33 - MountPoints2\{c1206fbe-5df3-11df-ab07-00f1d000f1d0}\Shell\explore\command - "" = G:\selomoje\\\sranje.exe

O33 - MountPoints2\{c1206fbe-5df3-11df-ab07-00f1d000f1d0}\Shell\open\command - "" = G:\selomoje\\\sranje.exe

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Taskman"=-
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. Kupa śmieci paskowych zainstalowana. Pozbądź się z systemu: Crawler Toolbar, Foxit Toolbar (Ask Toolbar), free-downloads.net Toolbar, SearchPredict, Winamp Toolbar.

 

Tylko te naprawy mają być już po ewentualnym użyciu Przywracania systemu, w przeciwnym wypadku wszystko powróci przez system Przywracania.

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
Poprawka! Błąd w nagłówku, literówka skorygowana. //picasso
Odnośnik do komentarza

Wklepałem wiersze poleceń "regsvr32 vbscript.dll, regsvr32 jscript.dll, zostały przyjęte.

Do notatnika wkleiłem poniższy tekst

"Windows Registry Editor Verion 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"Taskman"=-

 

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]"

Z menu Notatnika wybrałem > Plik > Zapisz jako > Ustawiłem rozszerzenie na Wszystkie pliki > Kodowanie ANSI > Zapisałem jako FIX.REG.

Przy uruchomieniu wyskakuje mi Edytor rejestru z info: "Czy napewno dodać informację w C:\Documents and Settings\Krzysztof\My Documents\FIX.REG do rejestru. Klikam na tak, po czym wyskakuje Następne okienko Edytor Rejestru z info: "Nie można zaimportować C:\Documents and Settings\Krzysztof\My Documents\FIX.REG: Określony plik nie jest skryptem rejestru. Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru".

Czy zrobiłem coś nie tak, a może zapisałem w niewłaściwym miejscu. Dalej boję się wykonywać jakichkolwiek działań, żeby bardziej nie krzaczyć.

Mam jeszcze pytanko, czy te komentarze do logów to jest info czy trzeba z nimi coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Wklepałem wiersze poleceń "regsvr32 vbscript.dll, regsvr32 jscript.dll, zostały przyjęte.

 

Czy to naprawiło dialog Przywracania systemu?

 

 

"Nie można zaimportować C:\Documents and Settings\Krzysztof\My Documents\FIX.REG: Określony plik nie jest skryptem rejestru. Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru".

 

Przepraszam, to mój błąd. W nagłówku jest literówka, ma być:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

Poprawiłam we wcześniejszym poście. Przeklej raz jeszcze całość do Notatnika.

 

 

Mam jeszcze pytanko, czy te komentarze do logów to jest info czy trzeba z nimi coś zrobić.

 

Umieściłam od razu co należy zrobić. Import FIX.REG do rejestru zlikwiduje wpisy szkodników, które wypunktowałam. Zaś instrukcja deinstalacji świńskich pasków narzędziowych jest oczywista (= masz skorzystać z Dodaj / Usuń programy).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...