Skocz do zawartości

CDBurnerXP - Nie otwiera się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od kilku tygodni na komputerze program ,który stosowałem i bardzo mi przypadł do gustu CDBurnerXP. Ale z dniem 1 maja 2011 roku program nie chcę się mi otworzyć. wykonałem kilka krotnie odinstalowanie i zainstalowanie programu w trybie normalnym i w awaryjnym instalacja przebiega bez problemów, ale efekt końcowy powinien być ,że program się otwiera a u mnie nic takiego się nie dzieje. komputer przeczyściłem takimi programami jak: CCleaner, Glary Utilities, Odkurzać, TFC, Total Uninstall 5, Eusing Free Registry Cleaner, Revo Uninstaller Pro- bez efektu by program się otworzył. Odinstalowałem Avasta 6- też nic nie dało.PuranDefragGUI- defragmentacje wykonałem w trybie normalnym i Boot- :( , pobrałem zainstalowałem BurnAware Free- i ten program otwiera się bez problemu. W czym problem ,że CDBurnerXP nie chcę mi się otworzyć pomimo ,że jest zainstalowany?

 

A druga sprawa podczas aktualizacji systemu ze strony Windows Update, niepowodzeniem kończy się instalowanie "Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 x86 (KB963707)". A u mnie jest od dawna SP3 .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

CDBurnerXP do uruchomienia wymaga zainstalowanego środowiska .NET Framework 3.5

A skoro piszesz o niepowodzeniu w instalacji aktualizacji do .NET Framework 3.5, to być może to jest przyczyną >>> niekompletna instalacja naruszyła spójność środowiska

 

Nie wiem co mogło być przyczyną niepowodzenia aktualizacji, może pomogło by odinstalowanie i ponowna instalacja .NET Framework 3.5 SP1

Możesz też spróbować przywrócić system sprzed próby zainstalowania aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

@Keramti

 

Ale to jest .Net Framework 3.5 SP1, a nie Windows XP SP1.

 

Nie myl Windowsa z .Net!

 

 

:) no ,ale jakieś wskazówki jak to obejść?

 

Po za tym zauważyłem kolejne błędy- gdy klikam na szukaj pojawia mi się coś takiego

ujh62h4jff2ov7568k8_thumb.jpg

 

Gdy otwieram pocztę w komunikatorze Tlen nie mogę wejść w e-maile wysłane,kosz,spam. mam dostęp tylko do odebranych.

 

 

No i kolejny klops przywracanie systemu wygląda tak:(

 

 

wsmrd8jwpb9eauzx6j80_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Po za tym zauważyłem kolejne błędy- gdy klikam na szukaj pojawia mi się coś takiego

 

Gdy otwieram pocztę w komunikatorze Tlen nie mogę wejść w e-maile wysłane,kosz,spam. mam dostęp tylko do odebranych.

 

No i kolejny klops przywracanie systemu wygląda tak:(

 

Typowe objawy wyrejestrowania bibliotek skryptów. Rozpocznij od rejestracji:

 

Start > Uruchom > wpisz polecenia:

 

regsvr32 vbscript.dll

regsvr32 jscript.dll

 

Zresetuj system.

 

 

A druga sprawa podczas aktualizacji systemu ze strony Windows Update, niepowodzeniem kończy się instalowanie "Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 x86 (KB963707)".

 

Tu nawet nie ma pewności czy to w ogóle potrzebne .... W Centrum pobierania widzę tę łatę z dopiskiem "dla Firefox": KLIK. MS ma artykuł opisujący deinstalację asystenta z Firefox: KLIK. Jaka wersja Firefox jest w systemie i czy w rozszerzeniach widzisz asystenta?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Typowe objawy wyrejestrowania bibliotek skryptów. Rozpocznij od rejestracji:

 

Start > Uruchom > wpisz polecenia:

 

regsvr32 vbscript.dll

regsvr32 jscript.dll

 

Zresetuj system.

 

 

To wykonałem- powróciło prawidłowe okno przywracania systemu, okno szukaj, oraz na tlenie mogłem wejsc w pocztę w foldery wysłane, spam,kosz.

 

Firefox 4.0.1 w rozszerzeniach Firefox mam Avast!WebRep,Adblock Plus1.3.6; Java Console 6.0.23; Java Quick Starter1.0

 

Aktualizacja nadal bez powodzenia- Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 x86 (KB963707)

 

CDBurnerXP-nadal się nie uruchamia:(

Odnośnik do komentarza
Aktualizacja nadal bez powodzenia- Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 x86 (KB963707)

 

No tak, tylko ja tu insynuję, by zignorować tę aktualizację, bo jest zbędna. Ta aktualizacja to poprawka umożliwiająca usuwanie asystenta (zainstalowanego uprzednio w sposób cichy i nie dającego się odinstalować z FF). Przy całkowitym braku asystenta w Firefox łata nie ma racji bytu. A nawet gdyby był, też nie jest niezbędna, bo ręcznie się da usunąć. Masz to przecież w artykule MS....

 

 

CDBurnerXP-nadal się nie uruchamia:(

 

Czy przy próbie uruchomienia widzisz proces programu w Menedżerze zadań? Czy w Dzienniku zdarzeń są nagrane jakieś błędy?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W Menedżer zadań w chwili próbie otwarcia CDBurnerXP widzi przez sekundę proces cdbxpp.exe wzrasta CPU i użycie pamięci i znika.

 

W dzienniku mam coś takiego

 

http://wklej.org/id/522831/

 

W dzienniku aplikacji mam kilkanaście błędów MsiInstaller microsoft. NET. Framework 1.1 błąd wewnętrzny 2908 a ponad to Framework 2.0 service Pack 2 nie można zainstalować aktualizacji

 

znalazłem jeszcze to

 

http://wklej.org/id/522837/

 

http://wklej.org/id/522839/

Odnośnik do komentarza

Te błędy w Dzienniku nic nie mówią i są w formie skrótu. Dostarcz pełne Dzienniki zdarzeń (gałęzie Aplikacje + System w formacie EVT). A tak w ogóle to pokaż i logi z OTL.

 

 

W Menedżer zadań w chwili próbie otwarcia CDBurnerXP widzi przez sekundę proces cdbxpp.exe wzrasta CPU i użycie pamięci i znika.

 

Brzmią tu reminiscencje Twojego innego starego tematu. Miałeś coś bardzo podobnego z Aresem (notabene wielokrotnie odinstalowanym + czyszczenie rejestru) i wtedy problemem był folder współdzielenia wybierany w programie (a raczej przetwarzanie materiału video i zdradzieckie FormatFactory). To się zastanawiam, czy tu nie ma czegoś w ten deseń (tzn. przeszkoda przy przetwarzaniu w oknie aplikacji drzewa Windows Explorer). Chyba nie zainstalowałeś znowu tego dziadostwa FormatFactory?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

tego nie instalowałem-FormatFactory ale sprawiałem to co podałaś mi do wyboru

 

Przerabianie plików filmowych w jakich kierunkach / formatach? Bez detali zadania na oko przykładowe darmowe konwertery (w przeważającej części nakładki utylizujące ffmpeg):

 

FFCoder

MediaCoder (opcja sponsora Uniblue RegistryBooster w instalatorze = wybrać oczywiście nie instalowanie)

MiniCoder

Pazera Video Converters Suite

SUPER

WinFF

XMedia Recode

 

Jest i masa frontendów na enkoder x64, opcje transkodowania są w niektórych edytorach (np. Avidemux). Możesz też popatrzyć na strony VideoAudio.pl i VideoHelp.com do odpowiednich sekcji pobierania (KLIK / KLIK), tam są uwzględniane i komercyjne rozwiązania.

 

i były instalatorki i odinstalowania po kolei tych programów no i czyszczenie:(.

 

 

(gałęzie Aplikacje + System w formacie EVT)

 

Mogę prosić o przypomnienie w czym to wkleić?

Odnośnik do komentarza

OTL

 

http://wklej.org/id/522842/

 

http://wklej.org/id/522843/

 

dziennik aplikacje

 

http://www.speedyshare.com/files/28264738/dziennik.evt

 

system

 

http://www.speedyshare.com/files/28264765/system.evt

 

 

Witam już ponownie!!! czekając na dalsze instrukcję spróbowałem coś takiego pobrałem na komp KB963707, ta która nie chce mi się za instalować przy Windows Update no i powaliło mnie znowu- kreator twierdzi ,że

 

"Na komputerze nie jest zainstalowany żaden z produktów, których dotyczy ta aktualizacja oprogramowania. Kliknij przycisk Anuluj, aby zakończyć instalację."

 

No to anulowałem , a Windows Update nadal do mnie krzyczy ,że ta aktualizacja jest mi bardzo potrzebna:(

 

 

Odwiedziłem " Dodaj lub usuń programy" Klikając np na Microsoft NET Framework3.5 SP1 na zmień otrzymałem zwrotny komunikat

 

"Natrafiono na problem podczas ładowania składnika instalacji . Instalacja została anulowana"

- taki sam komunikat gdy chcę usunąć:(

 

Na Microsoft. NET Framework 2.0 SP2 też chcąc zmienić otrzymałem zwrot tupu

"nie można otworzyć tego pakietu poprawek. Sprawdź, czy ten pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp, albo skontaktuj się z dostawcą aplikacji w celu sprawdzenia czy to jest prawidłowy pakiet poprawek Instalatora Windows"

Edytowane przez keramti
Odnośnik do komentarza
Witam już ponownie!!! czekając na dalsze instrukcję spróbowałem coś takiego pobrałem na komp KB963707, ta która nie chce mi się za instalować przy Windows Update no i powaliło mnie znowu- kreator twierdzi ,że

 

"Na komputerze nie jest zainstalowany żaden z produktów, których dotyczy ta aktualizacja oprogramowania. Kliknij przycisk Anuluj, aby zakończyć instalację."

 

No to anulowałem , a Windows Update nadal do mnie krzyczy ,że ta aktualizacja jest mi bardzo potrzebna:(

 

Keramti, ale mówiłam: "zignorować tę aktualizację, bo jest zbędna. Ta aktualizacja to poprawka umożliwiająca usuwanie asystenta (zainstalowanego uprzednio w sposób cichy i nie dającego się odinstalować z FF). Przy całkowitym braku asystenta w Firefox łata nie ma racji bytu." Masz Firefox 4.0 pozbawiony asystenta, czyli ta łata jest niepotrzebna, bo nie ma w systemie komponentu do którego się odnosi..... Spróbuj wejść na witrynę Windows Update przy udziale Internet Explorer i wyszukać czy ta łatka jest tam listowana, jeśli tak to ukryć ją opcją "Nie pokazuj tej aktualizacji ponownie".

 

 

 

Odwiedziłem " Dodaj lub usuń programy" Klikając np na Microsoft NET Framework3.5 SP1 na zmień otrzymałem zwrotny komunikat

 

"Natrafiono na problem podczas ładowania składnika instalacji . Instalacja została anulowana"

- taki sam komunikat gdy chcę usunąć

 

Na Microsoft. NET Framework 2.0 SP2 też chcąc zmienić otrzymałem zwrot tupu

"nie można otworzyć tego pakietu poprawek. Sprawdź, czy ten pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp, albo skontaktuj się z dostawcą aplikacji w celu sprawdzenia czy to jest prawidłowy pakiet poprawek Instalatora Windows"

 

Skoro jest tu problem z przeinstalowaniem .NET, zastosuj .NET Framework Cleanup w celu usuniącia wszystkich wystąpień .NET z tego systemu:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{2AFF2951-86B1-3C53-B34D-B440F11E7D0A}" = Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2 Language Pack - PLK

"{3C3901C5-3455-3E0A-A214-0B093A5070A6}" = Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

"{5A0DDC27-88E5-3CAD-BC3D-28FFD05CA6B9}" = Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2 Language Pack - PLK

"{64CB2553-C109-4132-AA51-1F421B515FD1}" = Microsoft .NET Framework 1.1 Polish Language Pack

"{9EFDFBA8-9174-3C61-8645-28376C5CA994}" = Microsoft .NET Framework 3.5 Language Pack SP1 - plk

"{A3051CD0-2F64-3813-A88D-B8DCCDE8F8C7}" = Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2

"{C09FB3CD-3D0C-3F2D-899A-6A1D67F2073F}" = Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2

"{CB2F7EDD-9D1F-43C1-90FC-4F52EAE172A1}" = Microsoft .NET Framework 1.1

"{CE2CDD62-0124-36CA-84D3-9F4DCF5C5BD9}" = Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

"Microsoft .NET Framework 1.1 (1033)" = Microsoft .NET Framework 1.1

"Microsoft .NET Framework 3.0 Polish Language Pack" = Pakiet języka polskiego dla systemu Microsoft .NET Framework 3.0

"Microsoft .NET Framework 3.5 Language Pack SP1 - plk" = Pakiet językowy programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 — PLK

"Microsoft .NET Framework 3.5 SP1" = Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

"Microsoft .NET Framework 4 Client Profile" = Microsoft .NET Framework 4 Client Profile

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam- zastosowałem narządzie NET Framework Cleanup- po paru minutach nastąpił restart systemu. W opcji "dodaj lib usuń programy nie ma nic z rodziny NET Framework . Wchodząc www.update.microsoft mam do pobrania

 

-Platforma Microsoft .NET Framework w wersji 1.1, język polski

-Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 (KB951847): procesory x86

 

I komunikat aby poniższą instalować oddzielnie

-Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile dla systemu Windows XP x86 (KB982670)

Odnośnik do komentarza

Montuj tylko tyle wersji Framework ile jest faktycznie potrzebnych. O tym był temat na forum: KLIK. Instaluj z dysku a nie przez Windows Update. Czyli na początek pobierz i zainstaluj tylko .NET Framework 3.5 SP1 (zjedź na spód do ustępu "pełna wersja") i sprawdź czy CDBurnerXP otwiera się.

 

Zainstalowałem NET Framework 3.5 SP1 -CDBurnerXP otwiera się!!! Dołożyłem dedykowaną

 

WAŻNE: Po zainstalowaniu dodatku Service Pack 1 do programu .NET Framework 3.5 (zarówno samego programu inicjującego, jak i pełnego pakietu) należy natychmiast zainstalować aktualizację KB959209, aby rozwiązać znane problemy dotyczące zgodności aplikacji.

 

Myślę , że cel tematu został osiągnięty:) Dziękuję!!!!

 

Jakieś wnioski końcowe?

 

P.S - Może odbiegnę od tematu ,ale mam pytanie w sprawie programu ,który po ręcznym uruchomieniu potrafił wyszukać aktualizacji do sterowników sprzętowych i odsyłał do odpowiedniej strony za FREE i można by było pobrać za darmo.

 

 

Klikając na Microsoft Update(nie mam opcji automatycznej i zawsze korzystam opcji "Niestandardowej" jak mam potraktować poniższe monity?

 

 

Aktualizacja zabezpieczeń dla programu .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 i 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2446704)

Rozmiar pobieranego pliku: 0 KB , 0 min (Pobrana; gotowa do instalacji)

Zidentyfikowano problem zabezpieczeń umożliwiający osobie atakującej złamanie zabezpieczeń systemu Windows z programem Microsoft .NET Framework i przejęcie nad nim pełnej kontroli. Użytkownik może chronić swój komputer, instalując tę aktualizację firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 i 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2418241)

Rozmiar pobieranego pliku: 6.5 MB , mniej niż 1 minuta

Zidentyfikowano problem zabezpieczeń umożliwiający osobie atakującej złamanie zabezpieczeń systemu Windows z programem Microsoft .NET Framework i uzyskanie dostępu do informacji. Użytkownik może chronić swój komputer, instalując tę aktualizację firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista i Windows Server 2008 x86 (KB2416473)

Rozmiar pobieranego pliku: 1.4 MB , mniej niż 1 minuta

Zidentyfikowano problem zabezpieczeń umożliwiający osobie atakującej złamanie zabezpieczeń systemu Windows z programem Microsoft .NET Framework i uzyskanie dostępu do informacji. Użytkownik może chronić swój komputer, instalując tę aktualizację firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja dla programów Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 i 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB982524)

Rozmiar pobieranego pliku: 16.9 MB , mniej niż 1 minuta

Ta aktualizacja dotyczy kilku znanych problemów z programem Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja zabezpieczeń dla programów Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 i 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows 2000, Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB979909)

Rozmiar pobieranego pliku: 830 KB , mniej niż 1 minuta

Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który umożliwia osobie atakującej niewykrywalne naruszenie zawartości podpisanej cyfrowo w przypadku używania tej zawartości w aplikacji korzystającej z programu Microsoft .NET Framework na komputerze z systemem Windows. Użytkownik może chronić swój komputer, instalując tę aktualizację firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB982168)

Rozmiar pobieranego pliku: 20.1 MB , mniej niż 1 minuta

Zainstalowanie tej aktualizacji pozwala wzmocnić poświadczenia uwierzytelniania w określonych scenariuszach. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Szczegóły...

 

 

Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 i aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 dla wersji platformy .NET od 2.0 do 3.5 (KB951847): procesory x86

Rozmiar pobieranego pliku: 69.2 MB , 1 minuta

Dodatek Service Pack 1 dla programu Microsoft .NET Framework 3.5 to pełna aktualizacja zbiorcza, która zawiera wiele nowych funkcji rozszerzających już istniejące możliwości platform .NET Framework 2.0, 3.0 i 3.5 oraz zbiorcze aktualizacje serwisowe dla podskładników programów .NET Framework 2.0 i .NET Framework 3.0. Aktualizacja rodziny produktów .NET Framework 3.5 udostępnia ważne aktualizacje dotyczące zgodności aplikacji. Ten dodatek Service Pack połączony z aktualizacją dotyczą wersji platformy .NET od 2.0 do 3.5. Szczegóły...

 

 

Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 x86 (KB963707)

Rozmiar pobieranego pliku: 0 KB , 0 min (Pobrana; gotowa do instalacji)

Aktualizacja programu .NET Framework 3.5 z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework Assistant 1.0 dla przeglądarki Firefox rozwiązuje kilka problemów ze zgodnością występujących w wersji 1.0 tego rozszerzenia. Szczegóły...

 

 

Dodatek Service Pack 1 dla platformy Microsoft .NET Framework 1.1

Rozmiar pobieranego pliku: 0 KB , 0 min (Pobrana; gotowa do instalacji)

Dodatek Service Pack 1 dla platformy Microsoft .NET Framework 1.1 rozwiązuje różne problemy stwierdzone po wydaniu pierwszej wersji platformy .NET Framework 1.1. Obejmują one zarówno problemy związane, jak i niezwiązane z zabezpieczeniami. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera. Po zainstalowaniu tego elementu nie można go usunąć. Szczegóły...

 

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem NET Framework 3.5 SP1 -CDBurnerXP otwiera się!!!

 

Czyli moje przypuszczenia były trafne, bo pisałem o tym już w pierwszej odpowiedzi B)

 

P.S - Może odbiegnę od tematu ,ale mam pytanie w sprawie programu ,który po ręcznym uruchomieniu potrafił wyszukać aktualizacji do sterowników sprzętowych i odsyłał do odpowiedniej strony za FREE i można by było pobrać za darmo.

 

Najlepiej to udać się na strony producenta i tam szukać najnowszych sterowników. Ale istnieją też do tego specjalne aplikacje typu Device Doctor, Driver Easy czy DriverMAX. Tylko bądź ostrożny przy instalowaniu proponowanych sterowników, bo nieraz mogą trafić się niekompatybilne wersje.

 

Klikając na Microsoft Update(nie mam opcji automatycznej i zawsze korzystam opcji "Niestandardowej" jak mam potraktować poniższe monity?

 

Zainstaluj wszystkie aktualizacje zabezpieczeń i powtarzaj to w przyszłości w przypadku wydania nowych.

Odnośnik do komentarza

Ale istnieją też do tego specjalne aplikacje typu Device Doctor, Driver Easy czy DriverMAX. Tylko bądź ostrożny przy instalowaniu proponowanych sterowników, bo nieraz mogą trafić się niekompatybilne wersje.

 

Z 3 podanych najbardziej przypadł mi do gustu Driver Easy.

 

Dziękuje wszystkim, a szczególnie Picasso (płyta instalacyjna systemu XP Home znowu trafia głęboko do szuflady do pudełka)!!!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...