Skocz do zawartości

Opera - Import haseł z Firefox


Anonim4

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu przymierzam się do ostatecznego rozwiązania...wiem brzmi groźnie ;) czyli do przejścia z Lisa na Operę. Powody oczywiste- coraz większa mułowatość lisa. Przed tak radykalnym krokiem powstrzymuje mnie jedynie drobiazg- import haseł z Firefoksa do Opery. Szperałem trochę, być może przeoczyłem coś, ale nie widzę gadżetu do importu. Rodzi się pytanie- dlaczego Opera nie da takiej opcji? Jest jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jest jakiś sposób?

Nie. Nie ma sposobu na transfer haseł i loginów pomiędzy Firefoksem i Operą (mam na myśli nie tylko przeniesienie z Firefoksa do Opery, ale również odwrotne działanie).

 

FF ma hasła zakodowane - Opera zapisane "en clair" w pliku tekstowym.

W obu przeglądarkach hasła i loginy są 'zahashowane' (nie można ich odczytać przez prosty podgląd tekstowy), a przy stosowaniu hasła głównego dodatkowo szyfrowane.

Akurat użytkownicy Google Chrome mają pecha - ich dane (jak na razie) w ogóle nie są zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza

(nie można ich odczytać przez prosty podgląd tekstowy)

 

Jako prosty plik tekstowy oraz html można :)))

Tak zakładki,jak i hasła oraz loginy do stron.

Do tego trzeba użyć dodatku Firefoxa o nazwie Password Exporter i wyeksportować jako plik ( to jest dzisiejszy ) password-export-2010-06-02.xml oraz password-export-2010-06-02.csv.

Ten ostatni otwiera się notatnikiem.

password-export-2010-06-02.xml można też otworzyć za pomocą przeglądarki.Identycznie jak poniższy html.

Zmieniając csv na html mamy plik html-owy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Jako prosty plik tekstowy oraz html można :)))

...

Do tego trzeba użyć dodatku ...

Czyżbyś nie zauważył że chodziło o to jak w przeglądarkach zapisane są hasła i loginy (w natywnych plikach przeglądarki)?

 

Owszem, można korzystając z dodatku lub zewnętrznego oprogramowania wyeksportować loginy i hasła z Firefoksa.

Jednak nie można tego łatwo zaimportować do Opery - trzeba to zrobić ręcznie ('wklepując', bądź metodą 'copy/paste').

 

Przypomnę że temat dotyczy transferu danych z Firefoksa do Opery.

Transfer do tej samej przeglądarki raczej nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Czyżbyś nie zauważył,że nie piszę o imporcie zakładek i haseł ?

Jeszcze raz przeczytaj zdanie z którego wcześniej zacytowałeś fragment (a w odpowiedzi (?) napisałeś o czymś innym). Nie napisałem że nie można tych danych wyeksportować (korzystając z dodatkowego oprogramowania) czy zupełnie odczytać (w samej przeglądarce).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...