Skocz do zawartości

Problem z połączeniem bezprzewodowym - Thomson TWG850-4U


Maciejko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Dwa dni temu zakupiłem konsolę do gier PlayStation3. Jako, że ta konsola ma Wi-Fi, postanowiłem się z nią połączyć. Niestety- nie udało się. Łączyłem się z odpowiednią siecią (wyszukiwało 5-6 innych), wpisałem odpowiedni klucz WPA, i nic. Siła sygnału zawsze była w granicach 80-100%. Konsola jakby łączyła się z moim routerem, ale nie łączyła się z siecią. Gdy wchodzę w ustawienia sieciowe w PS3, to widzę nazwę swojej sieci i "Niepołączono". Nie mam pojęcia, co może być tego winą. Postanowiłem na chwilę przenieść konsolę do pokoju, w którym jest router. Bardzo się zdziwiłem widząc, że internet działa. I przez kabel ethernet, i przez wi-fi. Uradowany zaniosłem konsolę ponownie do tamtego pokoju (musi być w nim koniecznie), i.. nie ma. Zanoszę jeszcze raz do pokoju z routerem- jest. Teraz mam konsolę obok siebie, w pokoju z routerem, wszedłem na konsoli w przeglądarke i wpisałem 192.168.0.1. Wszystko jest normalnie. Mój router to Thomson TWG850-4U. Nie mam absolutnie żadnego pomysłu, co miałbym zrobić, aby to działało. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie! Na wszelkie pytania odpowiem.

 

Pozdrawiam.

 

Dodatkowe info- Komputer podłączony do internetu przez kabel ethernet.

Konsola "widzi" inne sieci, w tym moją.

Raz udało mi się połączyć z internetem w pokoju, w którym nie ma routera, ale prędkość zostawiała wiele do życzenia. Po chwili internet w konsoli padł.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

Raz udało mi się połączyć z internetem w pokoju, w którym nie ma routera, ale prędkość zostawiała wiele do życzenia. Po chwili internet w konsoli padł.

I tutaj sądzę że przysłowiowy "pies jest pogrzebany", a co za tym idzie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Moim skromnym zdaniem sygnał WiFi w pokoju, w którym chcesz mieć konsolę jest za słaby, uratować taką sytuacje może Extender WiFi, lub np. produkty DEVLO które nie należą do tanich. Jednym z nich jest przesyłanie sieci internetowej przez sieć prądową, czyli przez normalne gniazdka z prądem. Jeśli koniecznie chcesz mieć internet na zasadzie bezprzewodowej (W-Lan), to tylko wspomniany już Extender WiFi.

Odnośnik do komentarza

Ale ten pokój jest niecałe 5 metrów od tego z routerem (mam małe mieszkanie), w tym jest tylko jedna ściana. Czy wymiana anteny w routerze mogłaby załatwić sprawę? Jest sens wzywać technika od UPC?

Dodam jeszcze, że po tym, jak ten internet padł w pokoju bez routera, więcej nie udało mi się go zrobić. Czasami zyskiwało tylko adres IP, ale nie podłaczenie do internetu. Występował wtedy błąd serwera DNS. Jeżeli ten sygnał wi-fi jest za słaby, na tak małe mieszkanie, to powinna być to wina dostawcy, zgadza się? Wcześniej nigdy tego wi-fi nie używałem, więc nie wiem, czy na początku działało. ALe jeżeli to wina UPC,to powinni mi wymienić router?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz sygnał na poziomie 80-100% to wydaje mi się że nie powinien to być problem zasięgu, wymiana anteny na większą na pewno zwiększy sygnał. Nie wiem natomiast co do tego może mieć dostawca, jeżeli internet masz po kablu.

Myślę że problem może być w zakłuceniach ze strony innych sieci, możesz pokombinować ze zmianą kanału.

Odnośnik do komentarza

Biegałem, biegałem. Konsolę nawet w kuchni miałem :/

A router kładłem wszędzie, gdzie tylko kabel pozwalał.

TO wezwać tego technika? :P Bo naprawdę, nie mam pomysłów już.

Kurcze, bo jeżeli wina będzie "niby" po mojej stronie, to będę musiał mu zapłacić, czego nie chcę. :)

Jeszcze tylko zapytam- co myślicie o "domowych" sposobach zwiększania zasięgu (aluminiowa puszka przecięta w pół i nałożona na antenę, metalow sitko itd)?

Odnośnik do komentarza

Pożycz laptopa z Wi-Fi, sprawdź na nim zasięg, połączenie. Zastanów się czy bardziej nie opłaca się puścić kabla. Co do domowych sposobów poprawiania zasięgu powiem tyle, przetestowałem kilkanaście typów markowych anten a najlepiej u mnie działa biQuad zrobiony z pudełek od CD oraz wgnieciona patelnia z drucikiem. Ale z tym jest kupa zabawy...

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie za bardzo mam od kogo pożyczyć laptopa, a tym bardziej z wi-fi.

CO do firmware'u- nie wiem gdzie go szukać. Wujaszek G nie pomógł.

@marcinkowski- tak, jest podpięty komputer PC kablem ethernet. Działa bardzo dobrze, nie mam prawa do narzekania.

Dodam jeszcze, że kiedyś miałem w tym samym pokoju, w którym mam konsolę komputer, próbowałem połąączyć się bezprzewodowo przez dołączoną do routera kartę USB, zainstalowałem oprogramowanie do karty, i nic. Też nie działało.

Jeszcze jeden szczegół- kabel koncentryczny, przez który mam internet, podłączony do routera trochę zwisa. Może to być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Dostałem odpowiedź od UPC, wyjątkowa trafną.

 

 

Uprzejmie informuję że degradacja transmisji bezprzewodowej może być spowodowane tym, że jakieś urządzenie znajdujące się w pobliżu rutera zakłóca jego działanie. Najczęściej są nimi:

- odbiornik telewizyjny

- głośniki (chyba ze są ekranowane magnetycznie ale nawet wtedy nie można np. kłaść na nich rutera)

- kuchenka mikrofalowa

- bezprzewodowy aparat telefoniczny

- różnego rodzaju metalowe przedmioty

Proszę się upewnić że ruter nie stoi blisko któregoś z w/w urzadzeń.

Zakłócenia moze też wprowadzać ruter sąsiada który pracuje na tym samym kanale co Pana urządzenie.Aby zmienić kanał proszę w oknie przegladarki wpisać adres 192.168.0.1-> pole login zostawić puste, hasło admin->zakładaka wireless-> wybrać jakiś inny kanał w opcji "new channel" lub "current channel"-> zmiany zaakceptować opcją "Apply". Jakość łącza proszę sprawdzić na kilku kanałach.

Jeżeli pomimo tego transmisja bezprzewodowa w dalszym ciągu będzie niezadowalająca oznacza to, że w Pana lokalu występują jakieś zewnętrzne interferencje. Pozstaje wówczas próba przeniesienia rutera w inne miejsce.

W przypadku dalszych pytań proszę o kontakt telefoniczny z Ogólnopolskim Biurem Obsługi Klienta (codziennie od 7:00 do 23:00 z telefonu stacjonarnego 801 94 94 80, z telefonu komórkowego 324 94 9480) lub mailowy.

 

 

Trafił w dziesiątkę. ROuter stoi w pokoju z telewizorem, z kaloryferem, i głośniki są jakieś 10 cm od niego (jeden na nim stoi). Jutro będę kombinował z jego ułożeniem.

Jeszcze takie jedno pytanie- czy jezeli po drodze od routera do PS3 jest w ścianie komin (nie uzywany juz), to czy moze to mieć jakiś wpływ na to?

@UP, nie, to nie jest taki problem.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ech... przyczyna na tyle oczywista, że mi przez myśl nie przeszła. Instrukcje dorzucane routerów / access pointów często podają, że w odległości 1,5 - 2 m nie powinno znajdować się nic mogącego zakłócać pracę. Dobrze, że trafiłeś na kompetentnego technika w UPC, wielu dostawców pomoc techniczną całkowicie olewa, chociażby TP.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko zapytam- jak myslisz, jakie są szanse, że to przez to? Jutro będę kombinował ze zmianą miejsca dla routera, bo muszę załatwić wszystkie niezbędny przedłużacze i złączki.

Podam, jak blisko router znajduje się od kilku "niebezpiecznych" rzeczy:

- telewizor- ok. 1m

- głośniki (x2)- 0-10cm (0, bo jeden stał na routerze, chociaż jak łączyłem się z ps3, to go zdejmowałem)

- kaloryfer- 20cm

Planuję ustawić router na szafie o wysokości ok. 2m. Głośniki, telewizor i kaloryfer są na wysokości ok. 1m.

Odnośnik do komentarza

Głośniki zdecydowanie za blisko, kaloryferem bym się nie przejmował, jeśli chodzi o telewizor - możesz porównać, jak jest przy włączonym oraz wyłączonym (nie na stand-by, tylko zupełnie odciętym od zasilania). Szafa może być w tym przypadku dobrym miejscem. Antenka - jak sądzę - ta dołączona do routera dookólna.

 

O dziwo, ludzie też nieźle zakłócają sygnał WiFi. Miałem przypadek, kiedy nie działała w pewnym budynku sieć bezprzewodowa. Przyjeżdżam, sprawdzam, wszystko pięknie pracuje. Ale problem pozostał dalej... No to ja znowu sprawdzam, sytuacja powtarza się od nowa. Winne wszystkim zakłóceniom były osoby w budynku pracujące, ciało ludzkie stanowi bardzo dobry pochłaniacz sygnałów...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...