Skocz do zawartości

Blue Screen 0x0000007E po reinstalacji Windows


Saimonse

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ustawiam Interactive nie wpuszcza mnie do linii komend. Wciąż nie mogę usunąć tych sterowników SE.

 

Pojawia się jakiś błąd? Weźmy alternatywne narzędzie: SysRun. Uruchom i w dialogu wpisz cmd, a nstępnie jak mówiłam: w linii komend devmgmt.msc.

 

 

Tak, chyba tak to zrobiłem. Urządzenie jest teraz wyłączone ale i tak przy każdym rozruchu system chcę je instalować i szuka sterownika.

 

Coś mi się tu nie zgadza. Wyłączone urządzenie nie powinno dręczyć tematu. W Menedżerze urządzeń we Właściwościach tego urządzenia pobierz identyfikator sprzętowy i tu podaj.

 

 

Rzeczywiście odinstalowałem jakiś czas temu. Porównałem. Wyrejestrowałem te, które się pokrywały z Autoruns. Czy mogę usunąć wszystkie filtry Nero ?

 

Jeśli filtry zostały poprawnie wyrejestrowane (i zniknęły w listingu Autoruns), można usuwać w sposób kompletny pliki z dysku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Pojawia się jakiś błąd? Weźmy alternatywne narzędzie: SysRun. Uruchom i w dialogu wpisz cmd, a nstępnie jak mówiłam: w linii komend devmgmt.msc.

 

Tak - komunikat błędu logowania.. za pomocą SysRunu również się nie udaje..

 

 

Coś mi się tu nie zgadza. Wyłączone urządzenie nie powinno dręczyć tematu. W Menedżerze urządzeń we Właściwościach tego urządzenia pobierz identyfikator sprzętowy i tu podaj.

 

Próbowałem już kilkukrotnie. Wyłączać i odinstalowywać i odwrotnie. Za każdym razem jednak system to wykrywa i chce sterowniki, których zresztą też nie udaje mi się zainstalować.. Co zrobić z tym fantem ? :|

 

ACPI/ATK0110
*ATK0110

Odnośnik do komentarza
za pomocą SysRunu również się nie udaje..

A tu jaki błąd? Chwilowo zostawiam tego Ericssona, bo pewnie skończy się na ręcznym wycinaniu wszystkiego z rejestru. Na temat tego drugiego gniota:

 

 

Próbowałem już kilkukrotnie. Wyłączać i odinstalowywać i odwrotnie.

 

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o deaktywację tego a nie deinstalację. Jeśli Ty to wyłączasz a po tym usuwasz, będzie w kółko wykrywać. Więc?

 

Dodatkowo, zrób mi listę plików INF, które mają definicję tego urządzenia.

 

Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę: FINDSTR /I /C:"ATK0110" C:\WINDOWS\INF\*.INF > C:\LOG.TXT

 

Przeklej zawartość LOG.TXT.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Przeklej zawartość LOG.TXT.

 

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:Hcontrol.CopyFiles = 10,ATK0110

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:%DeviceDesc1%=DriverInstall,ACPI\ATK0110

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:;HKLM, "Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run","Hcontrol",,"%10%\ATK0110\Hcontrol.exe"

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:;HKLM,%UninstallReg%,"DisplayName",,"ATK0110 ACPI UTILITY"

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:;HKLM,%UninstallReg%,"UninstallString",,"%10%\ATK0110\2000unin.exe"

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:DeviceDesc1="ATK0110 ACPI UTILITY"

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:ASACPI.DisplayName = "ATK0110 ACPI UTILITY"

C:\WINDOWS\INF\oem0.inf:DiskId1 = "ATK0110 ACPI UTILITY"

Odnośnik do komentarza

Wracam z tym pytaniem:

 

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o deaktywację tego a nie deinstalację. Jeśli Ty to wyłączasz a po tym usuwasz, będzie w kółko wykrywać. Więc?

 

Na temat wyników z findstr: wyłącz urządzenie w Menedżerze (nie odinstalowuj go), wyizoluj całkowicie plik C:\WINDOWS\INF\oem0.inf poza ten folder, zresetuj system. Podaj czy się nadal zgłasza reinstalator.

Odnośnik do komentarza

Wracam z tym pytaniem:

....

 

Teraz tylko je wyłączyłem. Wcześniej robiłem tak jak pisałem.

 

 

 

Na temat wyników z findstr: wyłącz urządzenie w Menedżerze (nie odinstalowuj go), wyizoluj całkowicie plik C:\WINDOWS\INF\oem0.inf poza ten folder, zresetuj system. Podaj czy się nadal zgłasza reinstalator.

 

Teraz inaczej bo zgłosił się kreator znajdywania nowego sprzętu.. Jakiś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Teraz inaczej bo zgłosił się kreator znajdywania nowego sprzętu.. Jakiś inny pomysł ?

 

Plik reinstalacyjny oem0.inf utrzymaj poza folderem INF i spróbujmy jeszcze usunąć to z rejestru.

 

1. Zrób punkt Przywracania systemu (na wszelki wypadek)

 

2. Uruchom SysRun i w nim wklep regedit. Skasuj klucze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ACPI\ATK0110

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E97D-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\numerek *

 

* W tym kluczu jest wiele podkluczy numerycznych odpowiadających różnym urządzeniom. Masz wyszukać pozycję, która ma opis "ATK0110 ACPI UTILITY".

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CriticalDeviceDatabase\acpi#atk0110

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MTsensor

 

3. Zresetuj komputer.....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E97D-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\numerek *

 

* W tym kluczu jest wiele podkluczy numerycznych odpowiadających różnym urządzeniom. Masz wyszukać pozycję, która ma opis "ATK0110 ACPI UTILITY".

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MTsensor

 

 

 

Nie ma takich kluczy u mnie w rejestrze...

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E97D-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\numerek *

 

tego nie mogę znaleźć

 

 

a z MTSensorem w nazwie znajduje tylko te :

 

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Control\CriticalDeviceDatabase\acpi#atk0110

 

i w nim jest MTSensor

 

oraz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Enum\ACPI\ATK0110\1010110

 

i w nim również jest MTSensor

 

 

 

pozostałe klucze usunąłem ale jeszcze nie restartowałem..

Odnośnik do komentarza

Tak, rzeczywiście, MTSensor zniknął (czyli między ostatnim OTL a chwilą obecną owe procesy deinstalacyjne musiały to ruszyć). Wytnij jeszcze ten klucz z konfiguracji profilu sprzętowego:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\Enum\ACPI\ATK0110

 

Usuń także ślady w gałęzi ControlSet003 (to jest kopia konfiguracyjna odpowiadająca Ostatniej poprawnej konfiguracji):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Control\CriticalDeviceDatabase\acpi#atk0110

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Enum\ACPI\ATK0110

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Hardware Profiles\0001\System\CurrentControlSet\Enum\ACPI\ATK0110

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po usunięciu tych kluczy i po ponownym uruchomieniu systemu wyłączyły się prawdopodobnie stery do grafiki (wszystko było niewyraźne i w dużych rozmiarach), nie działała mi myszka oraz system wyszukiwał nowe sterowniki do Realteka, nVidii i czegoś jeszcze. Zrobiłem przywracanie systemu i wróciłem do punktu wyjścia.. : | Mam nadzieję, że jedynym wyjściem nie pozostaje format ? : |

Odnośnik do komentarza

To z innej strony. Spróbuj zainstalować od nowa sterownik: ACPI Driver. Sprawdziłam INF instalacyjny i dane się zgadzają, a datowanie sterownika i rozmiar są identyczne z tym co było tu widzialne przed kombinacjami:

 

DRV - [2004-08-13 04:56:20 | 000,005,810 | R--- | M] () [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\ASACPI.sys -- (MTsensor)

Jeśli urządzenie prawidłowo zostanie zainstalowane i przestanie dręczyć reinstalację, na koniec tylko wyłączymy ten sterownik i tyle. On jest strasznie stary. Ponadto był wyłączany bez skutków ubocznych w drugiej partii deaktywacji sterowników jak sobie przypominasz. To dopiero po próbie deinstalacji urządzenia zaczęło się sypać.

Odnośnik do komentarza

Udało się pomyślnie zainstalować sterowniki i teraz jest ok. Może lepiej tak to zostawić ?

Na razie wydaje się, że system działa ok, po za tym, że jednak dalej ma małe zawieszki, np przy otwieraniu folderu, kasowaniu folderów itp na chwilę komputer przestaje reagować..

Aha, po za programem o którym pisałaś mogę jeszcze wyrzucić jakieś pliki z dysku C żeby zyskać trochę miejsca ? Czy obsługa tego programu do zwiększenia miejsca na partycji jest prosta ?

Odnośnik do komentarza
Udało się pomyślnie zainstalować sterowniki i teraz jest ok. Może lepiej tak to zostawić ?

 

Spróbuj tylko urządzenie wyłączyć w Menedżerze (nie próbuj oczywiście deinstalacji). Niech sobie w spokoju spoczywa i tyle. Nie będę także ruszać Ericssona, sterowniki zostały wyłączone - jeszcze w Menedżerze urządzeń popraw deaktywacją urządzeń.

 

 

Na razie wydaje się, że system działa ok, po za tym, że jednak dalej ma małe zawieszki, np przy otwieraniu folderu, kasowaniu folderów itp na chwilę komputer przestaje reagować..

 

Jeśli sytuacja z dostępnością wolnego miejsca jest podobna do ostatniego odczytu przeze mnie widzianego, to jest jedno z wyjaśnień dla stanu rzeczy.

 

 

Aha, po za programem o którym pisałaś mogę jeszcze wyrzucić jakieś pliki z dysku C żeby zyskać trochę miejsca ? Czy obsługa tego programu do zwiększenia miejsca na partycji jest prosta ?

 

Ile z tego tak naprawdę wykonałeś (?):

 

1. Wstępnie trochę przeczyść. Na początek (po przeprowadzonych powyżej procesach instalacyjnych) wypróżnij wszystkie lokalizacje tymczasowe via TFC - Temp Cleaner oraz wyczyść foldery Przywracania systemu (KLIK). Dalsze redukcje miejsca, wzoruj się na tym temacie: KLIK. Po ukończeniu zadań wykonaj porządną defragmentację trybu normalnego oraz "Boot Time" za pomocą darmowego Puran Defrag Free Edition.

2. Do rozszerzania partycji bez utraty danych można zastosować zewnętrzny menedżer partycji wyposażony w taką funkcję. Za darmo np. EASEUS Partition Master Home Edition.

 

W pierwszej kolejności maksymalnie zwolnij miejsce na dysku (możesz powtórzyć też czyszczenie plików tymczasowych i folderów Przywracania systemu = były znów operacje mnożące tam dane) + wykonaj defragmentację. Dopiero po tym baw się w rozciąganie partycji. A sam proces z partycją jest b. prosty.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Spróbuj tylko urządzenie wyłączyć w Menedżerze (nie próbuj oczywiście deinstalacji)

 

Nie można wyłączyć tego urządzenia.

 

 

Ile z tego tak naprawdę wykonałeś (?): (...)

 

Wykonałem praktycznie wszystko (sporo miejsca się zwolniło), aż do miejsca defragmentacji i użycia programu Puran Defrag Free Edition. Defragmentacja klikając prawym na dyk po prostu czy w innym sposób - nie wiem, np. Start > Uruchom > Defrag.. ? Nie wiem jak mam rozumieć defragmentację w trybie normalnym ?

Odnośnik do komentarza
Nie można wyłączyć tego urządzenia.

 

To już go zostawmy w świętym spokoju.

 

 

Defragmentacja klikając prawym na dyk po prostu czy w innym sposób - nie wiem, np. Start > Uruchom > Defrag.. ? Nie wiem jak mam rozumieć defragmentację w trybie normalnym ?

 

Chodzi mi o użycie obu trybów defragmentacji w Puran, a nie w systemowym defragmentatorze. Czyli w Puran:

Defragmentacja zwyczajna: podświetlasz dany dysk i opcja "Defrag"

Defragmentacja plików niemożliwych do przesunięcia spod działającego Windows: podświetlasz dysk systemowy i opcja "Boot Time Defrag"

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...