Skocz do zawartości

Disk boot failure


Jagla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam taki problem. Czasami (zdarza się co 4-5 włączenie komputera), komputer nie chce się włączyć, bo włąśnie wyskakuje ten komunikat tam w momencie wczytywania systemu. Muszę wtedy zresetować komputer i wszystko wchodzi normalnie. Tak w normalnej pracy komputera, raczej jakiś zmian nie zauważyłem, ale to trochę mnie nie pokoi. Nie wiem czy to może być z tym powiązane, ale jakiś czas temu uszkodził mi się chyba jakiś wiatraczek (nie jestem w sumie pewien co) bo komputer zaczął chodzić o wiele głośniej. Macie jakieś pomysły ?? Tutaj mój sprzęt

 

Zasilacz : Amacrox Warrior 400W (peak 450)

Procesor : AMD Athlon 4000+

Grafika : GeForce 8600GT

Płyta główna : Gigabyte Ga-M61PME-S2

Dysk : SAMSUNG HD252HJ

 

Windows XP SP 3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Komunikat mówi o tym, że BIOS nie może odnaleźć partycji startowej. Jak masz ustawioną koleność bootowania? Jeśli np. floppy jako pierwsze to o ile jej (stacji dyskietek) nie używasz albo zmień kolejność bootowania albo ją fizycznie odłącz.

Za Ciebie nikt nie zgadnie który z wiatraczków hałasuje (a tym bardziej ile ich masz). Rozkręć obudowę i się przyjrzyj. Zawsze możesz je wymienić, to nie jest jakś wielki koszt.

Odnośnik do komentarza

Kolego przydałby się skan programem MHDD i SMART z niego może to być uszkodzenie taśmy jak kolega pisał wyżej, albo coś się dzieje z elektroniką dysku ewentualnie przepiąć dysk do innego gniazda w płycie.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...