Skocz do zawartości

Codzienne odłączanie routera od zasilania


Rafael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o radę w następującej kwestii. Posiadam internet od operatora upc. Operator dostarczył mi swój modem, która ja natomiast podpiąłem do routera linksys i utworzyłem sieć wifi. Tak się jednak składa, że praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu, wracam wieczorami. W związku z tym mam pytanie - czy mogę, bez ryzyka uszkodzenia routera lub modemu upc, codziennie odłączać te urządzenia od zasilania ? Korzystam tak naprawdę z dostępu do interentu w domu wieczorami, w związku z tym nie muszą być one włączone przez większość czasu. Czy takie codzienne włączanie i wyłączanie nie spowoduje zagrożenia uszkodzenia urządzeń lub innych komplikacji ? Router nie ma żadnego przyciskuk on/off, w związku z czym musiałbym każdorazowo "na brutala" wyciągać wtyczkę z gniazdka.

 

Z góry dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja tak robię, też mam router linksysa i codziennie jak kładę sie spać to wyłączam router ( o ile nie zapomnę). Teoretycznie przy dobrze zabezpieczonej sieci WiFi nie musi się tego robić, ale każde zabezpieczenie jest dobre w teorii w praktyce bywa różnie, mając w okolicy bardziej rozgarniętego snifera (czy jak to się tam zwie) żadne zabezpieczanie nie pomoże, ale działanie takiego delikwenta przynajmniej można ograniczyć w jakiś sposób, choćby próbę destrukcyjnego działania. Bez obaw możesz wyłączać sam router, modem o ile nie ma modułu Wifi jest w 100% bezpieczny nawet włączony 24/7.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za info. Bardziej miałem na myśli niepotrzebne zużycie prądu niż kwestię bezpieczeństwa. Sieć wifi mam zabezpieczoną dosyć dobrze (hasło ma 54 znaki, małe i duże litery oraz cyfry :D), do tego zmieniam je co jakiś czas.

W takim razie od dzisiaj rozpoczynam regularne wyłączanie urządzeń, mam je podpięte do listwy, więc to tylko jeden guzik :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkie urządzenia mają godzinową wytrzymałość podawana w tysiącach więc od tego zależy najczęściej kiedy padnie. Przy takim załączaniu nie stanie się nic złego. Sam mam linksysa 4 -5 rok i jest załączany czasem kilak razy dziennie razem z listwą i działa bez problemu. Raz trzeba było wymienić 3 części w zasilaczu koszt 5 zł i jeszcze pochodzi kilka lat :) Ewentualne ryzyko to np rozjechanie konfiguracji co też się rzadko zdarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...