Skocz do zawartości

Avira - Problem z usunięciem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo że chyba nie ma porządnego deinstalatora do Aviry próbowałem usunąć ją AppRemover i wyczyścić rejestr AviraRegClean lecz do końca nie udało się jej usunąć i odinstalować. W menedżerze zadań nie ma żadnego uruchomionego procesu Aviry lecz w Program Files jest w dalszym ciągu cały jej folder, próba usunięcia go jest zablokowana a przez usunięcie Unlockerem pokazuje że kilka programów jeszcze z niego korzysta, zamknąłem te programy, usunąłem cały folder bez problemu ale po włączeniu np. GG nie mogę się już zalogować, przywrócenie usuniętego folderu Aviry powoduje natychmiastowe logowanie i poprawną pracę programu. Nie wiem jak z pozostałymi programami które blokowały usunięcie folderu Aviry ale wynika z tego że jakieś pozostałości jej działają, Nie instaluję na razie innego antywira dopóki nie usunę Aviry i chroni mnie jedynie na razie MBAM w pełnej wersji (trochę mało). Przedstawiam logi z OTL i profilaktycznie Gmer.

Extras.Txt

OTL.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Próbowałeś usunąć Revo Uninstallerem ?? Spróbuj, zobacz czy AVira widnieje na liście programów, jak tak warto spróbować przejechać tym Revo.

 

Można zawsze przywrócić system do stanu przed odinstalowaniem Aviry i spróbować od nowa usunąć ją.

 

Możesz też ściągnąć ponownie instalator Aviry i wybrać opcje Remove czyli usuń :)

 

 

Od razu mówię nie ściągaj programu Avira Removal Tool bo to program nie deinstalacyjny programy od AViry tylko usuwający szkodniki :)

Odnośnik do komentarza

Próbowałem, Revo już jej nie wykrywa, nie ma też w dodaj/usuń, sprawdzałem inne programy do deinstajacji i żaden nie wykrywa opcji pozwalającej na odinstalowanie, próbowałem też użyć ponownie AppRemover lecz też nie wykrywa Aviry a jest cały folder 121MB z plikiem setup.exe lecz nie chcę go na razie używać żeby nie ponowić instalacji lub go wybudzić z "uśpienia".

Odnośnik do komentarza

Pliku unninstal.exe nie ma bo na pewno wykrył by go Revo bo od niego zaczyna deinstalację, przywrócić systemy też nie mogę bo jakiś program czyszczący wyczyścił mi wszystkie punkty przywracania. Avira jest po prostu niewidoczna dla innych programów ale jakaś część gdzieś działa i blokuje się, na pewno nie ma żadnego składnika jej w menedżerze zadań, rejestr też czyściłem kilkoma programami i usunąłem ukryty folder z Documents&Seting.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa hmm, a zobacz czy w zakładce usługi w narzędziach administracyjnych nie działają jakieś usługi od Aviry , jak tak to je wyłącz. Bo to,że nie masz żadnych aktywnych procesów w managerze zadań nie świadczy ,że w usługach nic nie siedzi, zobacz na wszelki wypadek .

 

Można w sumie też ściągnąć program autoruns http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902 i polukaj w zakładce services i driver czy nie ma w nich bajerów od Aviry. :D

Odnośnik do komentarza

W usługach jest czysto, nie ma nic z Aviry natomiast były dwa drivery w system32 więc je usunąłem ale folderu w dalszym ciągu nie można usunąć bez konfliktu z innymi programami a są to programy sieciowe korzystające z neta jak GG, PeerBlock, przeglądarka, Java, Torrent itp. Jak pisałem wyżej po zamknięciu ich i usunięciu folderu z Program Files programy te mają problem z połączeniem z netem.

Odnośnik do komentarza

W usługach jest czysto, nie ma nic z Aviry natomiast były dwa drivery w system32 więc je usunąłem ale folderu w dalszym ciągu nie można usunąć bez konfliktu z innymi programami a są to programy sieciowe korzystające z neta jak GG, PeerBlock, przeglądarka, Java, Torrent itp. Jak pisałem wyżej po zamknięciu ich i usunięciu folderu z Program Files programy te mają problem z połączeniem z netem.

 

W podanym logu masz pozycje od Aviry zintegrowane z łańcuchem Winsock:

 

O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000001 - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avsda.dll (Avira GmbH)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000002 - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avsda.dll (Avira GmbH)
O10 - Protocol_Catalog9\Catalog_Entries\000000000014 - C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\avsda.dll (Avira GmbH)

 

Plików, które są składnikiem tego łańcucha nie można ot tak sobie usuwać, bo całkowicie padnie internet >>> co u Ciebie się dzieje. Teraz pobierasz aplikację LSP-Fix i wklej screen z aplikacją. Zobaczymy jakie elementy są w łańcuchu i niepotrzebne się usunie. Normalnie powinny być tam 3 elementy: mswsock.dll, winrnr.dll i rsvpsp.dll.

Odnośnik do komentarza

we właściwościach karty sieciowej jest chyba filtr od Aviry - AvFw Packet Filter Driver na razie go odhaczyłem ale nic się nie dzieje. Podaję screena z LSP-Fix.

Link

 

I to jest właśnie efekt ciągłego działania tego pliku od Aviry, który stworzył ten filtr sieciowy. Skoro masz LSP-Fix to usuniemy plik z łańcucha za jego pomocą. Tylko proszę zrób najpierw przywracanie systemu lub backup rejestru za pomocą Erunt.

 

1. zaznacz opcję "I know what I'm doing"

2. W sekcji Keep zaznacz plik avsda.dll (koniecznie zostaw pozostałe)

3. za pomocą strzałki >> przenieś plik do sekcji Remove

4. kliknij Finish. Restart kompa. Po resecie plik możesz usunąć z dysku.

Odnośnik do komentarza

Plik avsda.dll usunięty z folderu Aviry, cały folder również dał się usunąć bez problemu lecz filtr AvFw nadal widnieje we właściwościach karty i w menedżerze urządzeń.

 

Panelu sterowania >>> Połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy na Połączenie lokalne i wybierz Właściwości, kliknij na Avfw Packet Filter Driver i wybierz Odinstaluj, naciśnij Tak. Uruchom ponownie komputer.

 

Daj też nowe logi z OTL

Odnośnik do komentarza

Panelu sterowania >>> Połączenia sieciowe, kliknij prawym przyciskiem myszy na Połączenie lokalne i wybierz Właściwości, kliknij na Avfw Packet Filter Driver i wybierz Odinstaluj, naciśnij Tak. Uruchom ponownie komputer.

 

Daj też nowe logi z OTL

 

No tak, próbowałem odinstalować bezpośrednio w menedżerze urządzeń i tam nie dało się go odinstalować i usunąć ale we właściwościach połączenia usunął się bez problemu. Myślę że teraz wszystko jest OK, nigdzie więcej nie widzę jakiś pozostałości po Avirze.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i temat można zamknąć ale jeżeli jeszcze potrzebne logi z OTL to mogę zrobić ponownie.

Odnośnik do komentarza

W OTL wklej w sekcję Własne opcje skanowania / skrypt i wybierz button Wykonaj skrypt:

 

:OTL

SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\D & S\Administrator\Pulpit\Acronis True Image 9.0 Portable\schedule2\schedul2.exe -- (AcrSch2Svc)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\UIUSYS.SYS -- (UIUSys)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\TMP\RarSFX0\esgiguard.sys -- (esgiguard)

 

:Services

avfwot

avfwim

 

Jesteś maniakiem przyspieszaczy kompa?

 

WinTools.net 10.5.1 Professional

TuneUp Utilities

360Amigo System Speedup PRO

Advanced SystemCare 3

Odnośnik do komentarza

W OTL wklej w sekcję Własne opcje skanowania / skrypt i wybierz button Wykonaj skrypt:

 

:OTL

SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\D & S\Administrator\Pulpit\Acronis True Image 9.0 Portable\schedule2\schedul2.exe -- (AcrSch2Svc)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\UIUSYS.SYS -- (UIUSys)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\TMP\RarSFX0\esgiguard.sys -- (esgiguard)

 

:Services

avfwot

avfwim

 

Jesteś maniakiem przyspieszaczy kompa?

 

 

 

Może nie tyle maniakiem co jestem w fazie testowania najbardziej optymalnego programu do sprzątania, docelowo zostanie 1-2 z czego jeden uruchamiany na stałe a drugi w razie potrzeby od czasu do czasu żeby przeskanował te obszary które nie są obsługiwane przez jeden z nich.

Przedstawiam log z analizy.

Skrypt OTL.txt

Odnośnik do komentarza

Meir:

RegistryFirstAid jeszcze do niedawna używałem, znajdował sporo wpisów lecz nie wiele ich usuwał w zalecanej opcji chyba że się samemu dodało do usunięcia wpisy oznaczone wykrzyknikiem, dobry na pierwsze uruchomienie bo usuwa najwięcej nie używanych wpisów po instalacji. Przy używaniu np. AdvancedSystemCare i automatycznym sprzątaniu RFA nie wiele u mnie miał do roboty więc z niego zrezygnowałem bo już okazał się zbędny.

 

omkar:

EusingFreeRegistryCleaner jest programem do czyszczenia rejestru lecz nie jest nastawiony wyłącznie na wyszukiwanie tylko wpisów od Aviry jak to ma AviraRegistryCleaner a samo wyczyszczenie rejestru można zrobić większością programów ale znam ten programik, jest lekki i pożyteczny.

 

Co do samego odinstalowania Aviry problem można uznać za rozwiązany i temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...