Skocz do zawartości

BSOD - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem nowy na forum i zjawiam się z problemem, ale wierze że w przyszłości będę mógł się zrewanżować.

Przejdźmy do sprawy:

 

Kupiłem laptop (HP Pavilion Entertaiment PC DV2630ea) od pewnej osoby, wtrafiła się dobra okazja z tymże że ów laptop ma jakąś usterkę której poprzedni właściciel nie chciał już naprawiać. Nie zrażając się tym zbytnio, nabyłem maszyne ale sprawa naprawy chyba mnie lekko przerosła. Dlatego zgłaszam się do Was z nadzieją że poświęcicie swój cenny czas i wspólnymi siłami rozwiążemy problem lub przynajmniej dowiemy się co się stało.

 

Uruchamiając laptopa wyświetla mi się niebieski ekran (BSOD) z taką oto treścią (zrobione aparatem):

 

*** STOP: 0x0000000A (0x00000007, 0x00000002, 0x00000000, 0x8F8B9965)

 

post-2-0-82591700-1316772861_thumb.jpg

 

OK, próba z SafeMode (łudzę się że odpali) - Przytrzymuję F8. Wybieram opcje SafeMode. Po chwili ukazuje się ekran: "Windows Error Recovery". Chwile tak "stoi" na tym ekranie i około 30s później Windows zaczyna ładować jakieś pliki _Windows is loading files..." i szary pasek na dole ekranu - ten sam ekran jak przy instalacji Windowsa.

Następnie widać pasek wgrywania się Vista. I zaraz potem pojawia się kolejny BSOD:

 

*** STOP: 0x00000024 (0x001904AB, 0x8658B538, 0x8658B234, 0x8F8C2162)

 

I koło się zamyka. Rezultat: Nie mogę odpalić systemu w żaden możliwy sposób a co za tym idzie zrobić testów.

 

Przepraszam że nie mogę zamieścić logów z OTLPE ale najzwyczajniej w świecie linki do ściągnięcia wygasły, próbowałem szukać w internecie, ale na większości stron podane są do jednego i tego samego miejsca (domniemam że do strony autora).

 

Jakie kroki podjąć?

 

Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas i chęci :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten STOP: 0x00000024 jest relatywny do sterownika systemu plików. To może być m.in. być wynik uszkodzenie systemu plików / defektu w MFT (było też przy infekcji w sterownikach) czy problem z dyskiem, ale niekoniecznie. Wstępnie mógłbyś spróbować:

 

1. Standardowe narzędzia naprawcze dostępne z WinRE. Czyli autonaprawa startu czy chkdsk z linii komend.

2. Test dysku przez MHDD.

3. Test pamięci z poziomu boot płyty Memtest (zostawić na całą noc lub do wystąpienia pierwszych błędów).

 

Pytaniem jest: czy ten lapek ma dostępny / działający moduł zrzucania fabrycznej Vista? To mogłoby wykluczyć od razu stronę systemową.

 

Przepraszam że nie mogę zamieścić logów z OTLPE ale najzwyczajniej w świecie linki do ściągnięcia wygasły, próbowałem szukać w internecie, ale na większości stron podane są do jednego i tego samego miejsca (domniemam że do strony autora).

 

Nie wygasły. Dziś o czwartej rano zmieniałam. Płyta po prostu jest teraz dostępna w innych formatach (kompresowane EXE a nie bezpośrednie ISO) i po pierwszym czerwca miały być usunięte stare postacie na korzyść nowych. Wszystko jest już podane u mnie w topiku (KLIK). Ten log oczywiście możesz zawsze wytworzyć, tak dla weryfikacji, by wykluczyć infekcję.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ha,ja się tez podłączę do tematu.

Identyczna :D historia.

Też dostałem ( nie kupiłem ) ten sam model Pavillona,identyczny komunikat,BlueScreen.

Wchodzę przez Linuksa Live i wszystko widzę,ale instalacja normalnie nowego systemu nie wchodzi w rachubę.

Pewnie BIOS.

Dałem spokój,zapaczkowałem i leży sobie na półce pod sufitem.

Może ktoś coś nam doradzi ?

 

Pozdr.

 

ps: Picasso,zajmę się być może wieczorem,a teraz dzięki za te informacje :)

Tylko,ze ja mam na kompie XP HE !

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Picasso, postanowiłem zacząć od OTLPE aby wykluczyć możliwą infekcje, podać loga a w międzyczasie robić skany. Ku mojemu zdziwieniu, po załadowaniu plików z płyty wyskoczył kolejny BSOD:

 

post-2-0-40445800-1316773458_thumb.jpg

 

Windows Vista Recovery Disc x86 po załadowaniu wyrzuca błąd który podawałem wcześniej:

 

*** STOP: 0x00000024 (0x001904AB, 0x8658B538, 0x8658B234, 0x8F8C2162)

 

Niech to będzie wskazówką :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli BSOD zachodzi podczas ładowania płyty, to system Vista na dysku można wykluczyć i tworzenie logów uważam za bezcelowe, ale nie można wykluczyć nadal dysku i systemu plików oraz oczywiście sprzętu (i nawet nie można twierdzić czy to na pewno jest dysk). Ostatecznie można jeszcze sprawdzić czy bootuje płyta oparta na innym wyżej rozwiniętym silniku (OTLPE to stary XP): WinRE w wersji Windows 7 (a nie Vista), bo sam boot z tej płyty ma pewne samonaprawcze mechanizmy resetu metadanych. Szczerze jednak wątpię czy tu leży problem. Przejdź do diagnostyki czysto sprzętowej.

Odnośnik do komentarza

Ten STOP: 0x00000024 jest relatywny do sterownika systemu plików. To może być m.in. być wynik uszkodzenie systemu plików / defektu w MFT (było też przy infekcji w sterownikach) czy problem z dyskiem, ale niekoniecznie. Wstępnie mógłbyś spróbować:

 

1. Standardowe narzędzia naprawcze dostępne z WinRE. Czyli autonaprawa startu czy chkdsk z linii komend.

2. Test dysku przez MHDD.

3. Test pamięci z poziomu boot płyty Memtest (zostawić na całą noc lub do wystąpienia pierwszych błędów).

 

A1. Tak jak dopisałem w EDIT w poprzednim poście - nie działa.

A2. Na stronie MHDD są pliki (zaznaczone ściągałem w celu wypalenia na płyte - obrazy ISO):

post-314-12754907617659_thumb.jpg

Po ściągnięciu najnowszej wersji (pierwsze zaznaczenie) w środku obrazu jest tylko plik README.txt z tekstem w środku: "Please boot from this CD!", nic więcej nie widać. W drugim przypadku (wersja 4.5) nie ma w środku nic. Mam taki obraz ISO wypalić na płyte? Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdziła te obrazy

A3. Zaraz odpalę wypaloną płytę i sprawdze.

 

Pytaniem jest: czy ten lapek ma dostępny / działający moduł zrzucania fabrycznej Vista? To mogłoby wykluczyć od razu stronę systemową.***

Jak to sprawdzić?

 

Jeśli BSOD zachodzi podczas ładowania płyty, to system Vista na dysku można wykluczyć*** i tworzenie logów uważam za bezcelowe, ale nie można wykluczyć nadal dysku i systemu plików oraz oczywiście sprzętu (i nawet nie można twierdzić czy to na pewno jest dysk). Ostatecznie można jeszcze sprawdzić czy bootuje płyta oparta na innym wyżej rozwiniętym silniku (OTLPE to stary XP): WinRE w wersji Windows 7 (a nie Vista), bo sam boot z tej płyty ma pewne samonaprawcze mechanizmy resetu metadanych. Szczerze jednak wątpię czy tu leży problem. Przejdź do diagnostyki czysto sprzętowej.

 

Zaraz wypale WinRecovery dla Windows 7 i sprawdze czy zaskoczy.

 

Czym najlepiej w tym wypadku będzie robić diagnostyke sprzetu (oprócz Memtest)?

 

Kolor zielony*** - powiązane info: Rozumiem że to już nie jest istotne czy ma dostepny/działający moduł zrzucania fab. Vista skoro BSOD zachodzi podczas ładowania płyty?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, dawno się nie odzywałem.

 

1. WinRE z Windows 7 nie pomogło - wyskakuje kolejny, tym razem co innego mówiący BSOD: "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

 

Technical information: 0x00000050 (0xC7800008, 0x00000001, 0x8ACCCD79, 0x00000002)"

 

2. MHDD nie chce mi działać, nie widzi dysku (??):

post-314-12762928457916_thumb.jpg

 

3. Memtest, chyba nic nie wykazał, sami oceńcie:

post-314-12762928635352_thumb.jpg

Dodatkowo memory test robiłem w BIOSie - PASS.

 

 

Hard Drive Self Test - aktualnie robi..."quick test" zdało.

Odnośnik do komentarza

Wypada spróbować dostać się do S.M.A.R.T.u dysku, może on coś nam powie. Można w tym celu użyć GNU/Linuksa w wersji LiveCD (nie wszyscy mają stację dyskietek). Ściągnij najlepiej GParted LiveCD, nagraj obraz na płytę i zbootuj ją na tym notebooku, który sprawia problem. Gdy zaladuje się system otwórz terminal i wpisz w nim komendę

smartctl --all /dev/sda

To, co zwróci ta komenda wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza

"Trochę" starawa wersja. Ściągnij coś bardziej współczesnego i zobacz wtedy.

Ewentualnie możesz też pobrać Parted Magic. Zajmuje nieco mniej miejsca, a ma również GSmartControl, czyli graficzną nakładkę na smartmontools.

 

Te inne opcje niestety nie wpływają na to, jakie pakiety są zainstalowane. Przydają się, gdy z jakichś powodów normalna wersja nie działa/działa źle.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, mimo starań i prób "podejścia" do tematu różnymi metodami, w końcu postanowiłem załatwić to najprostszym aczkolwiek "cieciowym" sposobem - uformowałem partycje GParted LiveCD a potem włożyłem płyte z instalacją Windowsa 7 i wszystko postawiłem od nowa.

 

System już stoi - zero problemów z hardware.

 

Więc Terminator jeśli nie martwisz się o dane na dysku polecam ten sposób :)

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za starania i cenne wskazówki!

Pozdrawiam!

 

Temat do zamknięcia!

Odnośnik do komentarza

marekW

 

To laptop i może być pewnien problem. Zresztą w opisie umieściłem stosowne informacje.

 

Sevard

Można też użyć GNU/Linuksa w wersji LiveCD do odczytania S.M.A.R.T.u (nie wszyscy mają stację dyskietek)

...

Wypada spróbować dostać się do S.M.A.R.T.u dysku, może on coś nam powie. Można w tym celu użyć GNU/Linuksa w wersji LiveCD (nie wszyscy mają stację dyskietek)

Żeby była jasność, ja nie mam nic przeciwko podawaniu smart w takiej formie. Ale proszę nie wprowadzać w błąd, bo mhdd działa również z CD.

To w kwestii sprostowania, bo chyba nie wiedziałeś.

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, ale

2. MHDD nie chce mi działać, nie widzi dysku (??):

No i przy używaniu MHDD z płyty są pewne obostrzenia (dysk nie może być na tej samej taśmie, co napęd), w odczytaniu S.M.A.R.T.u one nie przeszkadzają, w bardziej zaawansowanych zabiegach - tak. Dlatego wolę nie polecać tego programu na lewo i prawo, bo w nieodpowiednich rękach może być niebezpieczny. Tu akurat tego problemu nie ma, ale jak widać MHDD ma problemy z dostaniem się do dysku.

Odnośnik do komentarza

dysk nie może być na tej samej taśmie, co napęd

Nie powinien i dotyczy to już samej naprawy - zgadza się.

 

Dlatego wolę nie polecać tego programu na lewo i prawo, bo w nieodpowiednich rękach może być niebezpieczny

Znowu się zgadza :) Z tym, że zazwyczaj podaje się co i jak zrobić. W takim wypadku nie widzę problemu.

 

Tu akurat tego problemu nie ma, ale jak widać MHDD ma problemy z dostaniem się do dysku.

A to już specyficzny problem z laptopami, a konkretnie kontrolerem. Bądź to o czym pisałem wcześniej.

W takim przypadku, takie podejście do sprawy jest bardzo dobrym wyjściem. Zrobie aktualizacje do przyklejonego w hardware.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...