Skocz do zawartości

Pytanie o stan dysku


3MOON

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wg mnie przyszłośc dysku rysuje się w pogodnych barwach :) A mówiąc konkretnie co do poszczególnych parametrów SMART:

wysoki SEEK ERROR RATE na dyskach Seagate z technologią prostopadłego zapisu jest normalny (ten dysk to model z pierwszej serii która miała zapis prostopadły)

wysoki HARDWARE ECC RECOVERED też nie ma większego znaczenia bo jego wartości nie umiemy zinterpretować

LOAD/UNLOAD CYCLE COUNT jest parametrem który mówi nam ile razy głowica była zaparkowana - troszkę przeraziłem się jego wysoką wartością ale dyski laptopowe mogą ją mieć nawet 600 000 parkowaną i nic się nie dzieje.

MHDD nie pokazał nic strasznego jeżeli idzie o bloki na dysku. Oczywiście jak przy każdym dysku może się zdarzyć niespodziewane padnięcie (niezależnie od tego co mówi SMART) więc kopie zapasową trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza

Pytanie jest takie bo nie wiem czy mi się wydaje ale mam wrażenie że na laptopie macierzystym wynik był gorszy jeśli chodzi o samą strukturę sektorów. Z Victorii wynika, że na dysku jest 26 sektorów z zapisem powyżej 200ms. Po przełożeniu dysku do innego laptopa przy teście MHDD ten wynik jest co najmniej mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...