Skocz do zawartości

Brak dźwięku w laptopie po zmianie Windows


xx1xx

Rekomendowane odpowiedzi

mam laptopa hp pavilion dv9705ea . po zmianie systemu z visty na xp nie ma dzwięku, instalowałam stery ze strony producenta ale to nic nie daje . przy instalowaniu wyświetla sie tylko taki komunikat "błąd brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik" próbuje załączyć zwykłe głośniki to też nie działają. Moze ktoś pomóc?

wiem ze takich tematów było duzo, szukałam w necie rozwiązania ale nie ma :-(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co widzę to na stronce producenta dla XP nie ma sterownika audio (zresztą nie tylko audio), zaś dla Visty są dostępne sterowniki audio dedykowane dla chipsetów Conexant i Realtek. Którego używałeś? Jaki masz chipset audio? = sprawdź jakimś programem (możesz pobrać w wersji portable).

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/page__view__findpost__p__796

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o wygenerowanie raportu sprzętowego jednym z propozycji programów zamieszczonym we wcześniej podanym linku.

Możesz sama spróbować sprawdzić czy dany układ audio jest wspierany przez sterownik (przykład układów dla realteka poniżej):

http://pliki.onet.pl/plik2_Realtek.High.Definition.Audio.Codecs.R2.58.html

W raporcie sprzętowym szukasz słowa audio (multimedia) lub realtek albo conexant, ewentualnie typ tego układu...

 

Pokaż ewentualnie screen z menedżera urządzeń z rozwiniętymi gałęziami gdzie widać żółte znaki zapytania itp.

Odnośnik do komentarza

Koleżanko, prosiłbym o przekopiowanie szczegółów z tych znaków zapytania o których wspomniał kolega wyżej.

Jak to zrobić:

Start>uruchom>wpisujesz devmgmt.msc>klikasz na żółty znak zapytania PPM>Właściwości>Zakładka szczegóły> Kopiujesz to co jest w "identyfikator wystąpienia urządzenia" poprzez CTRL+C

 

Następnie wchodzisz na stronkę KLIK i wklejasz te szczegóły i szukasz sterownika który jest oznaczony jako XP ewentualnie podrzucić możesz te szczegóły na forum.

Odnośnik do komentarza

lepiej podrzucić dane na forum, wspomniana strona jest dość nieprecyzyjna.

 

 

Może i dość nieprecyzyjna, ale ja z niej korzystam na co dzień i nie mam problemów, bardzo często ratowała mnie z opresji typu brak sterowników, bo płyta była jakaś no name.

Edytowane przez picasso
12.07.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...