Skocz do zawartości

Problem z CCC


tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W takim razie czekam na wymianę.

 

Ale napisz coś o partycji D:\Program Files. Czy przeniosłeś tu systemowy katalog i jak to zrobiłeś?

 

Czy na C: ten katalog jest również i co zawiera?

Najlepiej pokaż obrazki z zawartością obu katalogów dla obu partycji.

Karta jak pamiętam Asusa. Pokaż zawartość katalogu \Program Files\Asus\ (dotyczy również obu lokalizacji).

Odnośnik do komentarza

Skoro tak to proponuję:

 

1. Odinstalować sterowniki karty + CCC. Restart.

2. Niech system zainstaluje własne. Restart.

3. W trybie awaryjnym odpalasz Driver Sweeper i czyścisz zbędne pozostałości.

4. Odinstaluj Asus VGA Driver oraz ASUS OSD Gamer.

5. Pobierasz STĄD starszą wersję sterowników 10.12 - karta jest starszej generacji. Pobierasz oddzielnie Display Driver, CCC i instalujesz.

 

EDYTA

Spróbuj ewentualnie wcześniej odptaszkować proces tsnp325.exe w Konfiguracja Systemu -> Uruchamianie + Restart. Może to jest powodem konfliktów.

Jeżeli nie to możesz go ponownie aktywować - jeżeli używasz tej kamerki.

 

Dodatkowo:

 

- wyłącz hibernację - chyba, że jest Ci potrzebna (wg mnie na desktopie to bez sensu). Wejdź w opcje zasilania i odptaszkuj hibernację.

- obejrzyj obrazek z HWInfo32 z postu #55. Procek chodzi 2 x 1000 MHz zamiast 2 x 2600 MHz (to skutek aktywnej opcji w BIOS AMD C&Q).

- częstotliwości pracy procesora graficznego oraz pmięci karty są poprawne bo są dynamicznie zmieniane przez sterownik karty.

Odnośnik do komentarza
1. Odinstalować sterowniki karty + CCC. Restart.

2. Niech system zainstaluje własne. Restart.

3. W trybie awaryjnym odpalasz Driver Sweeper i czyścisz zbędne pozostałości.

4. Odinstaluj Asus VGA Driver oraz ASUS OSD Gamer.

5. Pobierasz STĄD starszą wersję sterowników 10.12 - karta jest starszej generacji. Pobierasz oddzielnie Display Driver, CCC i instalujesz.

 

Juz probowalem roznych kombinacji z przeinstalowaniem sterownikow i nic.Asus VGA driver i ASUS OSD odinstalowalem,Driver Sweeper nie odpala/pisalem o tym w ktoryms z poprzednich postow/,a pozatym nie moge zainstalowac starszych sterownikow z podanej strony

 

 

Spróbuj ewentualnie wcześniej odptaszkować proces tsnp325.exe w Konfiguracja Systemu -> Uruchamianie + Restart. Może to jest powodem konfliktów.

Jeżeli nie to możesz go ponownie aktywować - jeżeli używasz tej kamerki.

Nie jest powodem konfliktow

 

 

- wyłącz hibernację - chyba, że jest Ci potrzebna (wg mnie na desktopie to bez sensu). Wejdź w opcje zasilania i odptaszkuj hibernację.

- obejrzyj obrazek z HWInfo32 z postu #55. Procek chodzi 2 x 1000 MHz zamiast 2 x 2600 MHz (to skutek aktywnej opcji w BIOS AMD C&Q).

- częstotliwości pracy procesora graficznego oraz pmięci karty są poprawne bo są dynamicznie zmieniane przez sterownik karty.

 

Nie ma w Viscie chyba takiej obcji aby odptaszkowac hibernacje,probowalem przez "powercfg" ale znowu nie odpala mi CLI {xxx has stopped working},

no i pytanie czy mozna i jak zmienic parametry procka.

Odnośnik do komentarza
Juz probowalem roznych kombinacji z przeinstalowaniem sterownikow i nic.

Konkretnie - co to znaczy?

 

Asus VGA driver i ASUS OSD odinstalowalem,

Pokaż zawartość katalogu ?:Program Files\Asus\

 

Driver Sweeper nie odpala/pisalem o tym w ktoryms z poprzednich postow/

 

Zainstalowany czy nie?

 

a pozatym nie moge zainstalowac starszych sterownikow z podanej strony

 

A odinstalowałeś aktualne tak jak pisałem?

 

Nie ma w Viscie chyba takiej obcji aby odptaszkowac hibernacje,probowalem przez "powercfg" ale znowu nie odpala mi CLI {xxx has stopped working}

 

- Personalizuj - Wygaszacz ekranu i tam Opcje zasilania.

- lub CMD -> PPM -> uruchom jako administrator -> wklep powercfg -h off

A co to jest CLI, które nie odpala?

 

no i pytanie czy mozna i jak zmienic parametry procka.

 

W BIOS Advanced Setup -> AMD C&Q - ustaw na Disabled.

Odnośnik do komentarza
Konkretnie - co to znaczy?

 

To znaczy,ze zrobilem wszystko tak jak zalecono w poscie #14 z wyjatkiem czyszczenia Drive sweeperem,poniewaz zainstalowany program nie daje sie uruchomic/xxx has stopped working/

 

 

Pokaż zawartość katalogu ?:Program Files\Asus\

 

w zalaczeniu

 

Zainstalowany czy nie?

 

zainstalowany lecz nie dziala /patrz j/w/

 

 

A odinstalowałeś aktualne tak jak pisałem?

 

Odinstalowalem tak jak we wskazowkach,lecz z podanej strony sciagam plik ale nie moge go otworzyc,pokazuje mi sie okienko "wybierz program do otwarcia"wybieram IE i zostaje przekierowany na strone glowna Amd

 

A co to jest CLI, które nie odpala?

 

Jesli chodzi CLI to mialem na mysli Catalyst Control Center:command line interface/xxx has stopped working/

 

 

W BIOS Advanced Setup -> AMD C&Q - ustaw na Disabled.

 

w Biosie ustawilem tak jak zalecono,aha i wymienilem kabel SATA zrzut w zalaczeniu

Odnośnik do komentarza
to znaczy,ze zrobilem wszystko tak jak zalecono w poscie #14 z wyjatkiem czyszczenia Drive sweeperem,poniewaz zainstalowany program nie daje sie uruchomic/xxx has stopped working/

 

Wejdź do katalogu C:\Program Files\Driver Sweeper i zobacz ile masz plików unins00?.dat gdzie ? oznacza kolejną cyfrę poczynając od 0.

Dodatkowo w Panel Sterowania -> Programy i funkcje - Ile masz zainstalowanych Programów Driver Sweeper - chodzi o wersje (instalator ma błąd).

W jaki sposób pobierasz instalator Driver Sweeper? Przeczytaj ten temat: http://www.fixitpc.p...dpost__p__28438

Jeżeli masz więcej niż jedną instalację to usuń wszystkie i skasuj ręcznie katalog.

Następnie zainstaluj nową wersję 3.0.0 pobraną bez żadnych pobieraczy plików.

 

Odinstalowalem tak jak we wskazowkach,lecz z podanej strony sciagam plik ale nie moge go otworzyc,

 

Odinstaluj również "ASUS VideoSecurity Online" - pytanie czy korzystasz?

 

Wchodzisz na stronę: http://sites.amd.com.../downloads.aspx -> klikasz Windows Vista 32 bit -> na dole okna -> Previous Drivers - zaznaczasz Catalyst 10.12 i dalej wybierasz Individual Downloads.

Pobierasz - Display Drver oraz CCC (np. polish). Instalację rozpoczynasz od DD a później CCC.

 

Pobierz ewentualnie wersję starszą np. 10.9 (nowe sterowniki dotyczą głównie nowych kart). Przypominam o sposobie pobierania plików.

 

w Biosie ustawilem tak jak zalecono,aha i wymienilem kabel SATA zrzut w zalaczeniu

 

Pokaż obrazek z HWInfo32 - System Summary oraz z Menadżera urządzeń.

Skoro wymiana kabla niczego nie zmieniła w parametrze C7 tzn , że jest on zapisywany w historii pracy dysku.

Tu nic nie straciłeś - ten kabel był felerny (lub jego połączenie).

Odnośnik do komentarza

Asusa VideoSecurity online odinstalowalem,a jesli chodzi o pobranie sterownikow CCC to po kliknieciu "download",kieruje mnie na ta strone http://support.amd.c...ages/leech.aspx

/korzystam z przegladarki Mozilla Firefox/

ok przestawilem konfigurace w Mozilli,zobaczymy teraz co sie bedzie dzialo,a Driver Sweeper nie uruchamia sie ,nawet nowa wersja

 

raporty

Odnośnik do komentarza

@tomcio

 

Ty chyba generalnie coś źle robisz. Np:

 

Odinstalowalem tak jak we wskazowkach,lecz z podanej strony sciagam plik ale nie moge go otworzyc,pokazuje mi sie okienko "wybierz program do otwarcia"wybieram IE i zostaje przekierowany na strone glowna Amd

 

Piszesz o tym w wielu przypadkach.

Otwierasz to pliki, które nie są aplikacjami czyli tzw wykonywalnymi z rozszerzeniem .exe bo otwarcie pliku uruchamia skojarzoną aplikację z tym plikiem.

 

Masz zaznaczyć myszką ściągnięty plik i wcisnąć ENTER lub wykonać dwuklik myszką.

Odnośnik do komentarza

Sprawa ma sie nastepujaco:/pomijajac sposob w jaki scignalem pliki/ :

 

 

Pobierz ewentualnie wersję starszą np. 10.9 (nowe sterowniki dotyczą głównie nowych kart). Przypominam o sposobie pobierania plików.

 

ok,pobralem oddzielnie sterownik i CCC,zainstalowalem i oprocz tego ze CCC sie nie uruchamia, to jest brak dzwieku,,nie obsuguje monitora jesli chodzi o rozdzielczosc/mam 1680x1050/,probowalem zainstalowac tez oddzielnie wersje najnowsza i to samo,dopiero kiedy zainstalowalem pakiet calosciowy wszystko gra,oprocz znanych nam problemow/jest juz nowa wersja bynajmniej dla Visty/ ale wydaje mi sie ze problem lezy gdzie indziej/DriveSweeper tez sie nie uruchamia a inne programy bez problemow/,moze trzeba rzucic okiem na ten folder? C:\Program Files\ATI Technologies.{to tez nie pomoglo http://www.overclock...nt-install.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...