Skocz do zawartości

Pobieranie .NET Framework w wersji offline


DragonFire

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ostatnio chciałem sobie zainstalować .Net Framework 3.5 SP1 na starym kompie z XP SP3. Miałem jakąś instalkę ponad 200 Megową typu offline z MS. Niestety instalator zarządał dociągnięcia 44 MB z neta O.o...

I teraz moje pytanie, skąd pobrać wszystkie kompletne wersje .Net Framework, ale w wersjach offline?

Głównie chodziło by mi o 3.5

 

Powiedzcie jeszcze, ile tych wersji wyszło. Wiem, że było tak: 1.0, 1.1, 1.1 SP1, 2.0, 3.0, 3.5, 3.5 SP1, 4.0, 4.5, o ilu nie wiem?

 

I druga sprawa, nieco połączona z pierwszą. Chciałem sobie tam zainstalować program Eraser, do wymazywania plików mieszczących się w koszu. Oczywiście instalka .Net 3.5 nie poszła, więc program jest nie do zainstalowania. Czy znacie jakiś inny wymazujący trwale zawartość kosza????

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na kompie z XP SP3 instalujesz od razu .NET. Framework 3.5 SP1, na dole strony masz link do pełnego pakietu (link) 231MB. Instalator zainstaluje wersje od 1.1 do 3.5.

Ale ja zazwyczaj wybieram pakiet online, który podciągnie tylko niezbędne pliki. Kiedyś też instalowałem z pełnego pakietu i instalator również wymagał pobrania jakiś plików z internetu. Najprawdopodobniej jest to efekt nie zainstalowanych jakiś wymaganych poprawek.

 

Jak na razie najbardziej aktualną wersja jest .NET Framework 4.0, którą instaluje się osobno. Pobierasz na kompa edycję Client Profile, która umożliwi Ci uruchamianie aplikacji wydanych na platformie NET Framework 4. Pełna wersja umożliwia również tworzenie takich aplikacji.

 

A w zastępstwie Erasera możesz użyć: DP shredder, DPWipe, Freeraser, WipeFile, FileKiller, CyberShredder, UltraShredder. Wszystko za FREE.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie poprzednie wersje pozostawiasz zainstalowane, a edycję 4.0 doinstalowujesz obok tych starszych, ponieważ domyślnie aplikacje działają w wersji .NET Framework, na której zostały zbudowane. Teoretycznie każda nowa wersja pakietu jest wstecznie kompatybilna i umożliwia uruchamianie aplikacji stworzonych na wcześniejszych wersjach. Jadnak w praktyce mogą wystąpić problemy ze zgodnością aplikacji. Każda wersja ma inne, specyficzne parametry, techniki programowania i poprawki wydajności, które mogą mieć wpływ na zgodność z niektórymi aplikacjami.

Dlatego dla całkowitego komfortu zaleca się instalację wszystkich wersji platformy: 2.0, 3.0, 3.5 i 4.0. Mamy wówczas pewność, że każda aplikacja się uruchomi w najlepszym dla siebie środowisku.

Czyli na Windows XP wymagane jest zainstalowanie wersji 3.5 SP1 + 4.0 Client Edition. Windows 7 zawiera .NET Framework 3.5 SP1 jako element systemu operacyjnego, więc wystarczy doinstalować wersję 4.0.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Pełny pakiet NET Framework 3.5 SP1 (231MB) nie instaluje wersji NET 1.1 !!!

Jeśli połączenie z internetem jest dostępne wówczas instalator pobiera 3 pakiety językowe (2.0 SP2, 3.0 SP2 i 3.5 SP1) oraz hotfix KB953595 . Jeśli brak jest połączenia z internetem, instalator po 5-ciu próbach nieudanego połączenia instaluje w systemie pakiet NET 2.0 SP2 + NET 3.0 SP2 + NET 3.5 SP1 bez pakietów językowych i hotfix'a

Dodatkowo Microsoft zaleca natychmiastową instalację 3 poprawek KB959209:

http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=AB99342F-5D1A-413D-8319-81DA479AB0D7&pf=true

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...