Skocz do zawartości

Partycja EFI i start Windows 10


aryann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

udało mi się odzyskać partycję Windows z uszkodzonego dysku - dane są widoczne - każdy plik jest używalny..


chciałbym jednak uruchomić tą kopię systemu - utworzyłem więc sztucznie mała partycję którą starałem się spreparować jak taką samą systemową EFI..


https://www.youtube.com/watch?v=t6ePtHO0sTI&t=227s

w/g filmu powyżej wykonałem wszystko po kolei i poszło jakby OK ale system nie raczy wystartować..

nadmieniam że dysk jest w GPT i maszyna UEFI
zainstalowałem na innym dysku cały system i w Acronis Disk Director - ta mała partycja startowa jest zastrzeżona w przeciwieństwie do tej mojej sztucznie utworzonej.. - czy taki atrybut zastrzeżenia można jakoś uzyskać w cmd i/lub innym sofcie ? czy to zastrzeżenie może być związane z tzw flagą - ponoć ta partycja powinna mieć konkretną flagę - pytanie jaką i czy to będzie miało wpływ na bootowanie ?

co zrobić z tą partycją EFI aby ta odzyskana kopia systemu ruszyła ?

gdy zainstalujemy system instalator utworzy również partycję MSR - przy tej okazji chciałem zapytać czy ona też jest konieczna do startu systemu czy też nie bierze udziału ?

za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zajrzyj tu

https://gregol.men/2020/01/23/jak-przywrocic-usunieta-partycje-efi-w-windows-10-7/

 

Przypuszczam ze chodzi o identyfikator GUID partycji.

Na YT była naprawa istniejącej partycji a u ciebie to wyglada ze stworzyłes sobie partycje systemowa. Link powyższy dotyczy kasowania istniejacych partycji EFI i MSR i ich ponownego tworzenie wraz z nadaniem identyfikatora.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...